RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 14.09.2024. u 22:47
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,19
71.997
13,877
5,16
5,18
-0,38%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Kada je ovdje izvješće, zar ne treba biti danas?

Fini izvještaj RIVP-a, šta bi tek bilo da nije bilo ogromnih invsticija ove godine

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

Ništa ne bi bilo da “nije bilo ogramnih investicija ove godine”. Al isto tako ništa ne bi bilo ni u budućnosti….. (if you know what I mean…. [emo_namigusa] )

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Brutalno izvješće, isplatilo se čekati. Nema Baške u RDIG, stoga je još impresivnije.

Do sada sam se pitao cemu dokap, a sad gledajuci zaduzenje mi je jasnije.

Dajte da Vam pomognem…

Fora Vam je u tome da gledate bilancu u odnosu na akviziciju Baške. Dali smo keš novce, a dobili imovinu i dugove. Fora je da bi imovina trebala vrijediti keš + krediti. Kako to izgleda sada u bilanci?

Ja još računam :D, zasad mi se sviđa što vidim.

Stefek, jesi li izracunao da podjelis sa nama!?

Izvješće je odlično pa je stoga bio užitak pročitati ga i analizirati.

Neke značajke koje su obilježile prvo polugodište:
(I)Akvizicija Baške koja je plaćena 180M i donijela je 160M kredita. U 1H je ušla bilanca, ali ne RDiG. Procjena je da prvo polugodište Baškoj nosi 30M prihoda koji nisu uključeni, tj. 65M u Q3 i 5M u Q4. Procjena vrijednosti imovine Baške je negdje oko 350M. Iako bi ispravno bilo gledati bez toga, bolje je gledati u budućnost pa uključiti neiskazane prihode.

(II)Opće okolnosti oko turizma, drastično bolje vrijeme koje je u kombinaciji s ostalim aktivnostima dovelo puno više gostiju. Tome su pridonijele, naravno i investicije prethodnih godina, a pogotovo će donijeti Isabella.

(III) Iz firme je u roku 2 tjedna otišlo skoro 250M kuna na akviziciju i dividendu. Treba taj nalog napisati :). Također stavka materijlna imovina u pripremi od 280 me intrigira. Jel to Isabella nije prenesena ili se nešto valja iza brda?!?!

(IV) Konačno briga za troškove. Uz povećanu aktivnost oni neznatno rastu. Ili je bilo jako puno rezervi ili se bolje upravlja s njima. Čini mi se ako se neki pokazatelji zadrže, a neki ostvare, možemo razmišljati o EBITDA marži od 31%. Vidi se da od marginalnog porasta prihoda 60-70% ide u dobit. Najteže je zapaliti dizelaša.

(V) Veliki problemi u Dubrovniku. Broj noćenja skoro isti. Rast samo na porastu cijene.

Dakle,
Povećanje prihoda u odnosu na prošlu godinu od skoro 23%. Ako gledate samo drugi kvartal, ovo je prvi put da je firma imala pozitivan II kvartal i to za 40M kuna. Stoga III kvartal ne mora više pokrivati i njega. Dobro je i primijetiti da je popunjenost 4* i 5* skoro 61 dan u 1H.
Kombinirani porast cijena i broja noćenja je podigao EBITDA za 36M kuna, zajedno s ukidanjem naknade VLJH.

Ajmo na Q3. Prošle godine on je bio oko 706M. Na to moramo dodati oko 65M Baške i naš organski rast. Nikako mi se ne poklapaju brojke o smještajnim jedinicama stoga je teško dati preciznu prognozu, ali ajmo otprilike. Da ne davim, ispadne oko 67M kroz povećanje kapaciteta, broja noćenja i cijene. Tu se držim konzervativno i većinu povećanja prebacujem na Isabellu jer znam kako radi jer sam bio tamo. Dubrovnik mi je poprilična nepoznanica i stoga ga neću forsirati. Znači, negdje oko 840M bi trebao donijeti Q3.

Ovo ću još proučiti jer mi nisu neke stvari jasne, ali to bi bilo to.

Ergo, 372+840+75=1287M za cijelu godinu. Ebitda oko 395M

I u skladu sa strategijom iz izvještaja već imamo jednu najavu
Kamp krk – Prvi kamp s 5 zvjezdica

Stefek, hvala na analizi.

Meni je ovo izvješće izvaredno pa i više od toga!

Pozitivno izvješće, a pad dionice!?!?

New Report

Close