RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
82.120
16,243
5,04
5,08
0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Šta to znači?
Da se dio dividende iz zadržane dobiti godina 2007,2008,2009 neće oporezivati, a dio iz godine hoće? Koliki su to omjeri?
Da li je još uvijek neoporezivi dio 12.000 hrk?
Hvala stefek!

Prihvatite me za prijatelja da mogu vidjeti što piše.

Koliko je meni poznato, olakšice od 12.000kn više nema. Zašto? Zato jer je uveden porez na štednju gdje nema olakšice pa je također ukinuta i olakšica za dividendu da se izjednače uvjeti.

I dalje ostaje zabrana naplate tog poreza iz razdoblja prije 29.2.2012. godine koja se odnosi na dio dobiti koji će biti isplaćen iz prethodnih godina. Na nekih 47M se mora platiti 12% poreza.

Evo, članak je bezvrijedan što se tiče informacija, zato ga i postam da ne bacate bezveze novce na njega

kada ide isplata dividende, nešto sam previdio

fala stefek

Kupio sam prije 2 mjeseca određen broj dionica, trebam li se igdje posebno registrirati ili nešto za isplatu dividende? U SKDDu je pravilan tekući račun.

Jel tko pročitao članak sa Seebiz-a?

U kojem piše, citiram:

“Dionica Valamar Rivijere jedna je od tri dionice kojom se najviše trguje na Zagrebačkoj burzi i sastavnica je indeksa Zagrebačke i Bečke burze. Valamar Riviera jedina je hrvatska turistička kompanija koja domaćim i stranim institucionalnim ulagačima omogućuje značajnije ulaganje u rastući hrvatski turistički sektor putem tržišta kapitala, jer svojom tržišnom kapitalizacijom od preko 2,5 milijarde kuna i postotkom od 57 posto dionica kojima se slobodno trguje zadovoljava njihove kriterije.”

Od kad je RIVP na Bečkoj Burzi?

Ili je novinar jeo lude gljive?

Ovaj komentar nije preporuka za kupnju ili prodaju. Moje računice i razmatranja mogu biti netočni i nesuvisli, stoga se nikako pri mogućim investicijskim razmatranjima nemojte oslanjati na njih.

takve patke se u toj štampi vrlo često dešavaju. pitanje je da li slučajno ili namjerno?

Prije napada jeste li provjerili na bečkoj burzi? Nije novinar napisao da je RIVP na bečkoj burzi nego da je u njihovom indexu. Možda imaju neki indeks u kojemu su dionice koje nisu na njihovoj burzi….

Ja sam pogledao na njihovim stranicama. Našao sam:
CECE Extended Index in EUR – CECExt EUR
The CECE Extended Index (CECExt®) is an index for the region Central, Eastern and South-eastern Europe, comprising the stocks included in the CECE® Composite Index (CECE®) and the South-East Europe Traded Index (SETX®).

A sastavljen je od dionica iz više država (Poljska, Rumunjska, Češka, Mađarska, Slovenija, Bugarska, Srbija). Među nekoliko hrvatskih dionica je i:
VALAMAR RIVIERA HRRIVPRA0000 Croatia 3.04% SXE

Tu je i indeks, ovaj je malo specijaliziraniji i sastavljen je od BLUECHIP dionica sa burzi iz jugoistočne europe:
South-East Europe Traded Index in EUR – SETX EUR
The SETX consists of blue chip stocks traded on stock exchanges in the region of South-eastern Europe.
Gdje je isto RIVP!

Dakle, prije pljuvanja, malo istražiti o čemu se radi. A sad se javno ispričajte novinaru od koga ste (smo) saznali nešto novo.

CECE Extended Index in EUR – CECExt EUR[/url]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

dali se to napokon shvatilo o kakvom dragulju se radi…

Još ne, nažalost. Ali polako se stvari kreću u tom pravcu.

Shvatili su oni jako dobro o kakvom se nebrušenom dijamantu radi međutim cijena dionice im je još preniska za jači ulazak jer na ovoj mizernoj cijeni nitko veći ne želi prodati te će ili čekati višu cijenu dionice za ulazak kad će biti velike likvidnosti il će pomalo udarat po asku kad se skupi veća količina…ps.zanimljivi je ask do 21kn…tika,taka,tika,taka…[emo_smijesak]

New Report

Close