RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 10:27
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,03
4.917
977
5,02
5,06
-0,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

kolega, skidam kapu za trud i dajem ti stotku, ali….
slažem se da je to dugoročno ogroman potencijal, ali da u slijedećih godinu-dvije nećemo vidjeti značajni porast ebitda, dapače očekujem pad. zašto? da je u pitanju valamar/korf odmah potpisujem tvoju projekciju na još i većoj marži. riviera je bila puno manje profitabilna, baška još manje. i to je osnovni motiv mog razmišljanja, a sinergijski učinci ne mogu biti vidljivi kroz jednu sezonu. uz to baratamo podacima koje ne možemo komparirati sa prošlima i koji još neće biti usporedivi tri -četiri kvartala! ja sam probao zbrajati odvojena poslovanja prije spajanja i ove najnovije brojke i uvijek sam dobivao bitno različite rezultate. nisam stručnjak, ali…. vrijeme će pokazati.

Zašto RIVP ne bi imao bolju EBITDA ako ostali koji imaju smještaje na istim lokacijama imaju?
Tako da ja vjerujem tome što je uprava rekla.

NAJAVE

Valamar Riviera: Godina će biti bolja od prošle

Autor/izvor: Siniša Malus, sinisa.malus@seebiz.eu
Datum objave: 10.06.2015. – 12:34:38

ZAGREB – Valamar Riviera sinoć je otvorila Valamar Isabella Island Resort, luksuzni obiteljski resort i najveća ovogodišnja investicija u hrvatskom turizmu.

Kompanija je uložila 250 milijuna kuna u povećanje konkurentnosti Poreča kao turističke destinacije, gradnjom novih i obnovom postojećih objekata na otoku Sveti Nikola. Osim Valamar Isabelle, do početka sezone Valamar će uložiti oko 100 milijuna kuna u hotele, apartmanska naselja i kampove u Istri, Dubrovniku i na otoku Krku. Naravno, da su u skladu s velikim investicijama i očekivanja od ove godine velika.

– Predsezona je bila dobra i buking za cijelu godinu nam je dosta dobar. Godina bi trebala biti bolja od prošle. Postavili smo si visoke ciljeve i očekivanja i nadamo se da cemo ih dosegnuti, poručuju iz Valamar Riviere za SEEbiz.

Djelomične rezultate ovih najava vidjet ćemo već u poslovnom izvještaju za drugo tromjesečje.

U prva tri mjeseca 2015. godine ostvaren je rast ukupnih nekonsolidiranih prihoda za 42 posto na 28,4 milijuna kuna po osnovni jednokratnih prihoda od ukidanja rezervacija za otpremnine, pozitivnih tečajnih razlika i forward ugovora. Objedinjavanje je već u prvom tromjesečju pozitivno utjecalo na ukupnu učinkovitost poslovanja, ukupni poslovni rashodi Valamara smanjeni su 2,5 posto, a operativni troškovi čak 8,6 milijuna kuna ili 9,7 posto u odnosu na prvo tromjesečje prošle godine.

Mislim da će RIVP već ove godine imati bolju EBITDA maržu, očekujem bar 30% (što je još uvijek manje od PLAG i MAIS koje imaju 35-36%).
I ako prihodi budu samo 2% veci nego je kolega stefek izračunao (i od mene pohvale za trud), eto nam EBITDA-e veće za 50mkn (tj. oko 420mkn)!

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Gotovo 2 milijuna kuna promet a dionica bez promjene cijene, čak je u minusu nešto sitno.

Sutra će zaroniti, jer je danas zadnji dividendni dan.

To cemo vidjeti.
Mozda bude prilike za dokup.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Valamar: Novi im je cilj Dalmacija, no čekaju dobru priliku

Valamar: Novi im je cilj Dalmacija, no čekaju dobru priliku

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/4r6v0db0Vezbo1WeOdUXhA==.pdf

Baška se bude iskeširala do kraja lipnja…

Je li se dionice zaključno s današnjim danom računaju kao dividendne? Pa je to razlog današnjeg pada cijene?
Ja sam mislio da je tek sutra ex-div day..

Danas kupuješ bez prava na dividendu koja sjeda 07.07.2015. god.

po meni je i nije povoljno.koliko znam 100M prihoda s 31.12.2014.

http://www.seebiz.eu/analiticari-valamar-riviera-povoljno-preuzeo-hotele-baska/ar-113435/
Na temelju financijskih veličina za prošlu godinu, preuzimateljske multiple su EV/S 3,8x, EV/EBITDA 9,9x i P/B 1,4x. Usporedbe radi, nedavne transakcije (Plava laguna/Istraturist i Adris Grupa/Grand Hotel Imperial) davale su multiple EV/S 3,2x, EV/EBITDA 10,8x i P/B 1,6 x.

Prema ocjeni analitičara iCapitala, preuzimanje Hotela Baška trebala bi donijeti vrijednost dioničarima Valamara Riviere. Valamar je dobio kvalitetne smještajne kapacitete u regiji koju dobro poznaje.

New Report

Close