RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 08:39
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,02
2.058
410
5,04
5,06
-0,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

prihodi još ok, ali ebitda na toj razini izgleda mi puno previše!

Upravo na Dnevniku bio prilog o Valamarovom resortu na otoku sv. Nikola.
Super izgleda!
I gosti zadovoljni.

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Znaš kako je teško, piti kavu na obali Poreča i sliniti za otokom SV.NIKOLA..tužno…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

sve je to divno krasno, odlicna investicija, cak mogu reci svijetski za hrvatsku….

Al tu zbog svih troskova, EBITA marza ne moze biti iznad 25%….

Impresivno,naročito video,berba za dosad učinjeno je počela a ulaganja idu i dalje:http://www.tportal.hr/biznis/kompanije/384795/Pogledajte-turisticki-raj-vrijedan-250-milijuna-kuna.html
Skupština potvrdila 0,55 kn dividenda,isplata 7.7.2015,nakon učinjenog ide podizanje profita,a ima i naznaka zainteresiranosti fondova

Valamar Riviera d.d. Poreč nastala je krajem veljače 2015., konsolidacijom Valamar Grupe. Upravlja i posjeduje 41 turistički objekt na jadranskoj obali, u Poreču, Rapcu, Dubrovniku i na Krku. ima više od 3.000 zaposlenika i preko 22.000 dioničara. Upravlja s oko 10 posto kategoriziranog turističkog smještaja u Hrvatskoj, ostvaruje 1,1 milijardu kuna prihoda i u jednom danu može primiti 43.000 gostiju.

http://www.seebiz.eu/otvoren-valamar-isabella-island-resort/ar-113268/

Napominjem da su akvizirali i otvorili objekte koji daju EBITA marzu ispod 25%….s time se nece pribliziti ostatku industrije, odnosno ostatak industrije ih pere u profitabilnosti…

Svakako najveci i najutjecajni turist, al sada treba poraditi na marzi i nista drugo

Milina: Fotogalerije
» Otvoren luksuzni obiteljski Valamar Isabella Island Resort[/url]

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Čelništvo udruge malih dioničara Valamar Riviera dd je ovih dana dalo revaluaciju Valamara.
Sada imamo još +Bašku,a zaboravlja se na Puntiželu koja nije obuhvaćena u revaluaciji.Sve čestitke čelništvu udruge koja opravdava svoje osnivanje
https://www.google.hr/search?q=punti%C5%BEela+kamp&biw=1280&bih=570&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ee52VZv8OoKwsQGhi4CIDg&sqi=2&ved=0CEIQ7Ak
Transparentnosti oko Puntižele je bar po meni zapostavljena i što je tu sve?
moje dionice:
trenutna EBITDA marža 27,43% 1/15.Gdje je pronađena računica da se ide prema
30%?Vidjećemo

Hoteli baska su bili u vlasnistvu cacica i kupnja je obicni kickback za usluge koje je austrijancima odradio dok je bio u vladama. Iako sam dionicar rivp cinjenica je da su okupatori iz austrije dosli do riviere za 1 kunu.

Some people get rich studying artificial intelligence. Me, I make money studying natural stupidity

Da je u HR danas 10 Valamara bilo bi nam puno bolje, tako da su takvi investitori uvjek dobro došli….u Portugalu na 160 km obale ( mislim da je to samo dio njihove obale) imaju 5 puta više hotela nego cijela hrvatska obala, tako koji mi potencijal imamo samo treba stvoriti normalan okvir za investitore…

cijepanjem grafikona na lipe, pokušava se stvoriti volatilnost dionice,
a zapravo….tapkamo na mjestu…

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Gledajte, to su moje projekcije bazirane na prošloj godini, novim i obnovljenim kapacitetima.

Ukratko:
Prihodi 2014 = 1.117
EBITDA marža 2014 = 27.5%
EBITDA 2014 = 302

Povećanje prihoda ove godine:
PDV = 26
Baška = 100
Novi hoteli i kapaciteti = 95
(181+111 novih jedinica President 5*, Isabella 4* 187+147 novih jedinica, Zagreb 4* 230 jedinica i Argosy 4* 308 jedinica. Dakle, nove jedinice s obzirom na cijene računam 150€ u prosjeku dok na obnovljene jedinice dajem povećanje od 50€ i nek je puno 120 dana. Sve procjene su konzervativne u odnosu na podatke dane u prospektu i godišnjem izvještaju. Ergo, 258*150*120 = 4.6M€ + 5.4M = 10M€). Ostatak dajem kampovima i ostalim hotelima da nadomjeste što s obzirom na prošlu godinu ne bi trebao biti problem…cca. 2.5M€
U dubrovniku su 2 hotela bila zatvorena do 1.6. čiji je učinak 4M€.

Sve to daje prihode od 1.370M. Preslikamo li maržu od prošle godine od 27.5% tada nam EBITDA iznosi 377M. Tu još treba ubrojati operativne koristi od spajanja u jednu tvrtku(otpremnine, trošak upravljanja i ostale rashode), stoga moja procjena mislim da nije preoptimistična. S druge strane, podizanje učinkovitosti za 1% daje povećanje EBITDA od 14M kuna. To je strašan potencijal za budućnost.


prihodi još ok, ali ebitda na toj razini izgleda mi puno previše!

New Report

Close