RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 18.10.2024. u 05:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
82.120
16,243
5,04
5,08
0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Ova nam je teme malo “zaspala”.

Evo malo za razmišljanje:
Budući da adris nakon prodaje TDR-a definitivno neće više biti ADRIS, nego turističko-prehrambeno-osiguravateljska kompanija, što mislite kako će to utjecati na RIVP u kontekstu likvidnosti i zanimljivosti “velikim” investitorima?

Moje je mišljenje da će s obzirom na veličinu, free float, kvalitetu, itd. RIVP sada biti malo zanimljivija velikim igračima. Pogotovo ako će biti redovne dividende 🙂

Što mislite o tome?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

Među brojnim ovoljetnim otvorenjima, jedna je od većih investicija, vrijedna 250 milijuna kuna, Isabella Island Resort kompanije Valamar Riviera, koji se otvara idućeg tjedna na otočiću Sveti Nikola kod Poreča. To je ujedno i trenutno najveći projekt te grupacije.

Osim u hotele, hotelske kompanije dosta su ove godine ulagale i u tekuće održavanje, okoliš, energetsku učinkovitost, uvođenje novih sadržaja u ponudu i zaposlene, kao i u kampove, pa tako primjerice Valamar u svom kampu Lanterna kod Poreča ovo ljeto uvodi i tzv. glamping ponudu s luksuznim šatorima.

Na Jadranu ovog ljeta vrata otvara 25 novih i obnovljenih hotela

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

Prema udjelu u noćenjima u prvih pet mjeseci najbolji rezultati su ostvareni u Istri s 603 tisuće dolazaka (rast od 15 posto) i 2,4 milijuna noćenja (rast od 18 posto). Slijede Kvarner s 393 tisuće dolazaka (rast od 13 posto) i 1,2 milijuna noćenja (rast od 16 posto), Splitsko-dalmatinska županija s ostvarenih 317 tisuća dolazaka (rast od 11 posto) i 1,1 milijun noćenja (rast od 12 posto), Dubrovačko-neretvanska županija s 281 tisućom dolazaka (rast od 7 posto) i 919 tisuća noćenja (rast od 6 posto)…

U prvih pet mjeseci ostvareni porasti u dolascima za 12 posto te u noćenjima za 14 posto

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

SKUPŠTINA 8.6.2015
Aktualno

Svako izdavanje novih dionica zove se ‘razrjeđivanje’ i to svih dioničara.
Sama najava izaziva nervozu kod malih dioničara a postoji i više varijanata
što će učiniti Uprava s novim dionicama
Na vidiku DOKAPITALIZACIJA IZDAVANJEM NOVIH DIONICA U IZNOSU OD 50% dosadašnjeg tem. kapitala,u sljedećih pet godina Odobreni temeljni kapital

(1) Ovlašćuje se uprava Društva da, uz suglasnost nadzornog odbora, jednokratno ili u više navrata izdavanjem novih dionica poveća temeljni kapital Društva, ali najviše s iznosa od 1.672.021.210,00 (slovima: jedna milijarda šesto sedamdeset dva milijuna dvadeset jedna tisuća dvjesto deset) kuna za iznos od 836.010.605,00 (slovima: osamsto trideset šest milijuna deset tisuća šesto pet) kuna na iznos od 2.508.031.815,00 (slovima: dvije milijarde petsto osam milijuna trideset jedna tisuća osamsto petnaest) kuna. Uprava je ovlaštena odlučiti izdavati dionice za uloge u stvarima i pravima.

Krk je naš pa si ovak dalje razmišljam što ide dalje pa ovak mi pada na pamet,
recimo:
Imam turističku firmu i želim prodati firmu u dobre ruke jer idem u mirovinu
pa si razmišljam što će mi sva lova u kunama,penzioner sam pa bi mi od dobrog
budućeg vlasnika najbolje bilo da mi da u zamjenu svoje kvalitetne dionice
pa ja više ne moram stalno razmišljati o poslu nego malo uživam u mirovini gledajući
kako mi stoji suvlasništvo u dobivenim dionicama a kroz njih imam i svoju firmu i tak dalje vuk sit a sve ovce na broju.
Koje firme se na taj način mogu kupiti/prodati?a prodavatelju bi s njegovom
prodajom,Valamaru porasla cijena, a i njegovog (prodavatelj) udjela na tržištu

http://zse.hr/userdocsimages/novosti/d8a80GgwbXGFpi8njqFosA==.pdf

very nice…

Izvještaj sa skupštine[/url]

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

Projekcija poslovanja

I.dio – Povećanje prihoda (u kunama)
_ 28M – zatvoren Dubrovnik
_100M – hoteli Baška
_ 95M – novi hoteli
_ 26M – PDV
_________
249M kuna

II.dio – Smanjenje rashoda
_20M – Otpremnine i administrativni troškovi spajanja
_25M – neto učinak pripajanja VHLJ

Nepoznato, ali relevantno:
– Nepovoljne vremenske prilike su utjecale na smanjeni rast prihoda i povećane troškove čišćenja i održavanja vegetacije, smanjen prihod izvanpansionskih objekata (hrana, oprema za plažu, sportski rekviziti)
– povećane rezervacije direktno preko interneta što uzrokuje manje troškove, odnosno veći prihod
– tečaj franka – tečajne razlike utječu na zaduženost i rezultat Društva
– vrijeme – ako bude iole prosječna godina, topla i bez ekstremnih oborina, imat će značajan utjecaj na poslovanje, pogotovo kampove jer je iskorištenost za prošlu godinu bila tek oko 27%, odnosno 100 dana

Ostalo
– Porezna imovina – društvo može smanjiti porez na dobit u narednim godinama – naznaka iskazivanja veće dobiti

Dakle, prihodi oko 1.400M, marža 30% -> EBITDA = 420M.

Stići ćemo na 500M prije 2018 🙂

LP

Turistički raj vrijedan 250 milijuna kuna

http://www.njuskalo.hr/sve-ostalo/dionice-croatia-records-zagreb-ulaganje-oglas-15145379

štefek
sve pet! ali nije li to ipak malo/puno preoptimistično?

analize uglednih kuća Icapital,Fima dale su procjenu na 25 kn,strana banka dala
je ciljanu cijenu na 25 kn u sljedećih 10 mjeseci jer to donose uštede nakon objedinjavanja a sada imamo i +100M Baška i podizanje marže u ovoj godini na 30%. i to je to.

New Report

Close