RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.06.2024. u 20:04
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,08
4.292
845
5,06
5,08
0,79%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

johnwayne, 20.04.2024. u 22:01
Dyonicar, puno pišeš, no malo kažeš. Umijeće je s malo reći puno.
A što ćete, moram malo popuniti zrakoprazni prostor na ovoj temi. 🙂

Inače, hvala na kritici. Ponukan Vašom sugestijom, pogledao sam Vaš prethodni post iz 2011. godine ne bih li uzeo primjer umijeća kratkog i jasnog izražavanja i moram na sveopće zadovoljstvo reći da me se iznimno dojmila fascinantna konciznost. Možda i ja jednom uspijem takvo što napisati ako mi odate što ste konzumirali taj dan.

Ok, da budem iskren, nije sve apsolutno savršeno, još malo trebate poraditi na vremenskim oblicima u engleskim kondicionalnim rečenicama, ali ostatak toplo preporučujem svima kao primjer kristalne sadržajne i izražajne jasnoće. 😀

Stoga Vaš post stavljam u prilog kao primjer na uvid svim zainteresiranima. (Stavio bih sada i palac gore, ali ne znam koja je tipkovna kombinacija za taj palac.)

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

baš ste zanimljivi… tjedan dana mlatite praznu slamu i nikaj ne velite bitnoga… a loviti se za nekaj kaj je netko rekao prije 13 godina!!?? top topova… stvarno je nekima dosadno u životu

randopph, 22.04.2024. u 10:26
baš ste zanimljivi… tjedan dana mlatite praznu slamu i nikaj ne velite bitnoga… a loviti se za nekaj kaj je netko rekao prije 13 godina!!?? top topova… stvarno je nekima dosadno u životu
:-D Vidim da ste površno čitali, odnosno niste čitali. Kada netko 13 godina ne napiše niti jedan post i odjednom uskrsne nekoliko dana prije GS, mudruje o tome kako se treba pisati, a piše tako da ti se zavrti u glavi od “kratkoće i jasnoće”, pa se povrh toga još pravi važan s “možeš me pitati na GS”, taj mora imati neki posebni razlog za svoje “uskrsnuće” i osjećaj veličine, zar ne? 😀

 

Nego, kolega, recite, koliko godina Vi NISTE ništa napisali na temi RIVP? 🙂
Kako bilo, hvala što ste se nakon dugo vremena javili svojim doprinosom, mišljenjem i komentarom VEZANIM ZA DIONICU. 😛 Postove na ovoj temi pišete doduše prozirnim, nevidljivim fontom pa je malo teško čitati…

Poreč odredio najvišu dozvoljenu zakupninu za turističko zemljište

Gradsko vijeće Poreča odredilo je najvišu dozvoljenu cijenu zakupnine za takozvano turističko zemljište na kojemu su izgrađeni hoteli i turistička naselja. Prema odluci koju je predložio gradonačelnik Loris Peršurić , a na prošlotjednoj sjednici prihvatilo svih 12 prisutnih vijećnika, zakupnina iznosi tri eura po četvornom metru godišnje, odnosno 1,7 eura po „kvadratu“ tijekom prijelaznog razdoblja od 2020. (kad je donesen Zakon o neprocijenjenom građevinskom zemljištu) do 8. veljače ove godine (kad je donesena Uredba o uređenju zakupa na turističkom zemljištu na kojem su izgrađeni hoteli i turistička naselja).
Kako je objasnio Damir Hrvatin , pročelnik gradskog Upravnog odjela za prostorno planiranje i zaštitu okoliša, prijelazno razdoblje se zapravo nastavlja i dalje, jer turistička poduzeća trebaju formirati građevne čestice. Uslijedit će saldiranje kojim će utvrditi eventualnu preplatu ili dugovanje. Ukupni iznos zakupnine, koji će biti naplaćivan za svaki objekt zasebno, ne smije prelaziti četiri posto prometa koji su pojedini hotel ili turističko naselje ostvarili u prethodnoj godini.
https://www.parentium.com/clanak/porec-odredio-najvisu-dozvoljenu-zakupninu-za-turisticko-zemljiste;

dyonicar, 23.03.2024. u 00:08

Marriott dolazi na Cres. Je li to mogući preuzimatelj za koju godinicu, tko zna?

Veliki svjetski hotelski lanac otvara resort u Hrvatskoj: “Konobarima nudimo 1500 eura, smještaj i hranu”

 

Evo ih i u Rijeci…

 

Super luksuzni lanac Marriott dolazi u Rijeku: Renovirani hotel Jadran postaje dijelom brenda Tribute Portfolio

@komandirodjeljenja
Bit će zanimljivo pratiti razvoj događaja. Neki govore o Valamaru kao preuzimačkoj meti jednog dana. No, prvo treba pričekati revalorizaciju nekretnina. 😉

dyonicar, 27.04.2024. u 21:44

@komandirodjeljenja Bit će zanimljivo pratiti razvoj događaja. Neki govore o Valamaru kao preuzimačkoj meti jednog dana. No, prvo treba pričekati revalorizaciju nekretnina. 😉

 

Bit će jako zanimljivo, to sigurno. Na šta će sve skupa izaći možemo samo gatati iz ovih naših pozicija. A iz moje to ne izgleda nimalo loše samo da se nastavi mirnodobsko razdoblje u bližem okruženju.

 

Kakvo preuzimanje, kakva revolarizacija, to su puste želje. Stvarnost je da bi poduplane cijene zakupa mogle pojesti pola dobiti.🤮

lojtra, 28.04.2024. u 21:47
Kakvo preuzimanje, kakva revolarizacija, to su puste želje.
Revalorizacije imovine je realnost i o njoj je govorio član Uprave kao o nečemu što još iz tih i tih (npr. poreznih) razloga nisu proveli, ali će, naravno, jednom i to (morati) doći na red, onda će Valamar preko noći vrijediti značajno više. 🙂
lojtra, 28.04.2024. u 21:47
Stvarnost je ta da bi poduplane cijene zakupa mogle pojesti pola dobiti.
Na koje cijene mislite? Na cijene zakupa čega?

 

 

 

Zakupa zemljišta oko hotela. Pa bilo je više članaka o tome. 1,7 na 3,5 ako sam dobro zapamtio.

Evo Imperijal rivijera poduplao gubitak. Nisam proučio zbog čega.

lojtra, 30.04.2024. u 09:05
Zakupa zemljišta oko hotela. Pa bilo je više članaka o tome. 1,7 na 3,5 ako sam dobro zapamtio.
Koliko četvornih metara ima Valamar oko hotela? Koji je to ukupno iznos zakupnine? Ako je, kažete, pola godišnje dobiti, dakle, zakupnina zemljišta oko hotela će ove godine iznositi oko 14-15 milijuna eura?

 

Ma dobit će opet ići gore, sezona će biti opet rekordna, a svi troškovi će se ugraditi u cijenu (i više od toga još).

 

 

 

New Report

Close