RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.09.2024. u 13:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
48.379
9,558
5,00
5,08
-0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

havi2, 06.04.2024. u 21:12
Polako sve ide prema cjelogodisnjem turizmu.

Nikolina Brnjac: ‘Hrvatska već drugu godinu zaredom bilježi rekordnu predsezonu. Među najpoželjnijim smo destinacijama svijeta’


”Imamo značajan rast, i to od čak 87 posto, broja hotela s četiri zvjezdice te je udvostručen broj hotela s pet zvjezdica”

 

Nikolina Brnjac: ‘Hrvatska već drugu godinu zaredom bilježi rekordnu predsezonu. Među najpoželjnijim smo destinacijama svijeta’

 

Statistika dolazaka i noćenja turista u Poreču za ožujak 2024.

Baza s obzirom na godišnje doba nije kao ona iz glavne sezone, no gledajući postotno, iznenađujuće i značajno je više noćenja Nijemaca (19%), Austrijanaca (19%), Talijana (13%), domaćih gostiju (12%), Slovenaca (11%) itd.

Dakle, taman da su cijene iste kao prošle godine, prihodi (hotela) značajno rastu.

https://www.myporec.com/hr/o-nama/statistike

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

CERPić minus 8.000 dionica.

Još samo oko 180.000 dionica do ispadanja iz top 10.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Odluka o dividendi

Ako sam dobro shvatio, zadnji dan kupnje dionice/držanja za one koji žele dividendu je petak, 26.04.2024. U ponedjeljak, 29.04.2024. se trguje bez prava na dividendu. Ispravite me ako griješim.

Dakle, još dobra dva tjedna.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

CERPić prodao 05.04.2024. 2.400 komada.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

https://eho.zse.hr/obavijesti-izdavatelja/view/54385

Dobar prijedlog. Istina je da je prijedlog za dokup preotvoren. Ako zele imati sansu za poklopit CERP dovoljno im je do 5%.
Sto se tice nagradivanja uprave, slazem se da je ovim odredbama stvoren sukob interesa koji se moze izbjeci.
Nazalost ne mogu na skupstinu, ali imaju moj glas.

Za sada sam samo na brzaka preletio Protuprijedlog.

Svaka im čast! To se ono kada cijeniš svaki svoj pojedinačni euro uložen u RIVP, nema šta! 😀  Dva gospodina-protupredlagača zajedno imaju ukupno 47 dionica oliti u prosjeku svaki oko 122 eura, bit će da su skromnih materijalnih mogućnosti pa su se morali udružiti da dođu do ovakve zamjetne količine. 😀 Usput, baš bi me zanimalo koliko ih je došla min. provizija za kupnju dionica na taj iznos i koliko će ih još dodatno koštati prodajna provizija jednog dana. Ne znam, možda 5, 10 ili 15%? I koliko će po odbitku minimalnih kupoprodajnih provizija na kraju “zaraditi” na dionicama RIVP? 😛

Dakle, s obzirom da dioničari protupredlagači – baš kao i svi ostali na tržištu kapitala – NISU ALTRUISTI – i jasno je da s obzirom na simboličnu količinu pri kojoj ih je još zakačila, u ovom slučaju postotno gledajući, izrazito visoka minimalna provizija njih dvojica objektivno i u praksi NISU ISTINSKI dioničari RIVP sa ciljem zarade, već su to postali vjerojatno nedavno samo na papiru tj. DE JURE, i to samo zato da mogu podastrijeti gore navedeni Protuprijedlog, volio  bih najprije znati sljedeće:

1. Tko su uopće dotična dva dioničara-protupredlagača?
2. Kakvu ulogu igraju?
3. ZA KOGA i U ČIJE IME i S KOJIM CILJEM nastupaju kada si daju toliko truda i kada toliko se zalažu za dugoročnu dobrobit i ugled RIVP?
4. Da se radi o ulagačima s nekom kakvom-takvom količinom, čovjek bi mogao reći da se brinu za svoju investiciju. No, izneseno je očito nečiji interes koji značajno (!) nadilazi uložena ukupno  244 eura za dva dioničara, i to s velikom postotnim gubitkom, složit ćete se.

P.S. Da se radi o 47 dionice nije slučajan broj. Pogledajte prilog. 😀

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

5. A sto zapravo mislite o njihovom prijedlogu?

Meni je drago kad se propitkuju odluke uprave. U ovom prijedlogu ne vidim nista loseg, dapace, glasao bi za njega.

Sto se tice potpisnika, mozda imaju svoje pozicije na skrbnickim racunima ili kroz neki doo? A mozda (vjerojatno) su neciji igraci – da li to mijenja stav o prijedlogu?

možda su imali 100000 dionica i prodali 99953 tak da ne vidim u kakvim je provizijama problem

slijedi nam precesija

discover, 11.04.2024. u 10:07
Možda su imali 100.000 dionica i prodali 99.953.
Dakle, zajedno su imali 100k dionica i prodali su tako da im zajedno ostane 47 dionica tj. ukupno 220 eura. Nakon što su se riješili takoreći svih dionica, odlučili su otići na Glavnu skupštinu ne bi li u brizi za ugled firme utjecali na poslovne odluke većinskih dioničara?  Prodaja dionica uoči Glavne skupštine svakako pozitivno utječe na vjerodostojnost i ozbiljnost predlagatelja. 🙂

 

@dyonicar

I dalje vas muci tko pise prijedlog, ali nista o prijedlogu (pro/contra)?
Malo cudno za nekoga tko se toliko trudi na temi.
Meni se cini kao razuman prijedlog koji stiti interese malih dionicara i ne vidim razlog zasto bi bi odbijen osim ako “veliki” imaju neki plan za ocuvanjem utjecaja. Recimo da netko od njih zeli unovciti svoj dio a ostali iz ex. EPIC ne mogu ili ne zele uloziti vlastiti novac nego koriste trezor za bankomat da uzme te dionice, a oni zadrze relativno vecinski udio.
mozda se bas netko od njih samih ukljucio da zaustavi taj plan pa je nasao “Pedra”.

New Report

Close