RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 23.09.2024. u 21:29
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
49.375
9,754
5,02
5,10
0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Staničić o Uskrsu

Osvrnuvši se na najave za Uskrs, Staničić je izjavio da su jako dobre, iako je Uskrs ove godine znatno ranije, pa je teško uspoređivati lanjske i ovogodišnje uskršnje blagdane.

- Očekujemo da će kapaciteti biti jako dobro popunjeni, a prema najavama hotelijera oko 60 posto kapaciteta u hotelima će biti na raspolaganju gostima, dodao je.

Po njegovim riječima, za vrijeme uskršnjih blagdana očekuje se prvi veći val domaćih te stranih turista iz zemalja u okruženju – Slovenije, Austrije, Italije, Bavarske. To će biti prvo prolazno vrijeme ove turističke godine, koja bi, prema najavama, trebala biti uspješna, zaključio je Staničić.

(Poveznica na temi “Turistički sektor”)

Broj turista značajno porastao. Unatoč skupom sladoledu. 😛

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Inače, čini mi se da ljudi ne razlikuju profit (dobit) od profitabilnosti pa kada Ostojić u naslovu članka kaže da neće biti porasta profitabilnosti, ljudi interpretiraju da neće biti porasta profita (dobiti). Čitao sam tako nešto, između ostaloga, i na drugom forumu. Nezgodni naslov.

Ja sam čitao da će biti  porasta i profitabilnosti i porasta dobiti. Svatko govori kako mu paše. Ali vjerujem da će godina biti rekordna po prihodu i dobiti. A dionica najmanje 50 kn.

 

lojtra, 21.03.2024. u 10:07
Ja sam čitao da će biti  porasta i profitabilnosti i porasta dobiti.
Porast dobiti popraćen porastom profitabilnosti? Gdje ste to pročitali i tko to tvrdi?

Mislim da, ako se ovako nastavi kako je započela godina, nema dvojbe da će prihodi RIVP biti viši, ako ne i solidno viši od prošlogodišnjih.

Pitanje je samo kojim tempom će rasti rashodi. Cijena električne energie je za sada pod kontrolom tj. fiksna je zbog Ugovora s dobavljačem. Vidjet ćemo što će donijeti sljedeći ugovor. Vjerujem da će cijena el. energije na dugi rok (ako gledamo niz sljedećih godina) rasti.

Cijena namirnica, doista ne znam, ali ne vjerujem da može pasti, pogotovo ako je naglasak na kvalitetnim namirnicama od kooperanata na terenu. Dobro će biti ako ostane približno na sadašnjim razinama. (Usput, gosti novootvorenog Places hotela u Obertauernu naveliko hvale ukusnu hranu te o tome pišu u svojim recenzijama. Odlična preporuka.)

Eh sad, plaće. Plaće i nagrade managementu su u međuvremenu značajno porasle. Tko će brže i više? Prihodi ili plaće/nagrade/bonusi? Nemam pravu predodžbu.

 

Ups! Ja o CERPiću – CERPić na vrata!

U utorak, 19. ožujka 2024. CERPić prodao 24.700 komada. Prilično. Hoće li ispasti iz top 10 do održavanja Glavne skupštine? Ostalo mu je još dobrih 200k komada do ispadanja.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Malo sam razočaran. U srijedu, 20.03.2024. CERPić je prodao tek 2.000 komada. 🙁
A tako mu je dobro krenulo s prodajom…  🙁 Samo da zbog njegove neaktivnosti još cijena ne ode na 6 eura. 🙁

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Marriott dolazi na Cres.
Je li to mogući preuzimatelj za koju godinicu, tko zna?

Veliki svjetski hotelski lanac otvara resort u Hrvatskoj: “Konobarima nudimo 1500 eura, smještaj i hranu”

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Priprema Marine Poreč za novu sezonu – velika ulaganja i podizanje standarda usluge


Ovog tjedna dovršeni su radovi u Marini Poreč, čime je završena još jedna značajna investicija Usluge Poreč u ovoj godini. Još prošle godine završeni su radovi na zamjeni kompletnog sidrenog sustava u cijeloj marini, hortikulturno je uređena šetnica ispred marine, a nakon čega su započeli radovi na uređenju najvećeg gata, odnosno lukobrana, koji je jedini ostao ne uređen u ranijim godinama.
(…)
U sklopu navedenih radova, uloženi su značajni resursi u poboljšanje infrastrukture i sigurnosti svih korisnika marine, dok je uređenjem lukobrana osiguran ugodniji, funkcionalniji i kvalitetniji prostor samog lukobrana, priveza plovila i boravka na istome.
(…)
Marina Poreč je mala gradska marina smještena u samom centru Poreča i raspolaže sa ukupno 129 vezova u moru. Prošlogodišnja turistička sezona i ostvareni rezultati sa povećanjem od 13% broja tranzitnih uplova, pokazala je da postoji veliki interes nautičara za našom marinom.
(…)

 

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Ako mislite prelaziti Alpe preko Obertauerna, budite na oprezu jer sve je puno skijaša. Nema okolo nigdje snijega pa šta će raja nego u Ober…

 

Napomena: Ovo nije nagovor na kupnju, ali niste više mali pa znate šta želim reći

CERPić prodao samo 1.475 komada. 🙁
Valamar zato otpustio 426.160 komada.

I sada će na Glavnoj skupštini dobiti dopuštenje da može akumulirati do 10%.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Minus 426 000 kom valamar 1/1

New Report

Close