RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.09.2024. u 01:24
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
49.375
9,754
5,02
5,10
0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.


BORSA MEDITERANEA


 

Hrvatska je definitivno u trendu! Novi list na velikom turističkom sajmu u Napulju, najave su jako dobre!


(…) U ovoj godini očekujemo nastavak pozitivnih trendova s posebnim naglaskom na razdoblja pred i posezone, kao i na daljnji održivi rast i razvoj hrvatskog turizma. Upravo navedeni segmenti ponude predstavljaju ono što ističemo tijekom naših sajamskih nastupa i promotivnih aktivnosti usmjerenih na tržište Italije iz koje nam dolazi sve više i više mlađih gostiju.

Također, na tržištu Italije primjećuje se novi trend, a to je povećana potražnja za “first minute” ponudama, naglasio je Staničić.


 

Kako se dalo naslutiti kroz niz razgovora s predstavnicima hrvatske delegacije na BMT-u, ali i s velikim brojem predstavnika najrazličitijih talijanskih turističkih organizacija, jako preciznu sliku o ovogodišnjim brojkama talijanskih turista u Hrvatskoj dat će mjesec dana koje omeđuju Uskrsni blagdani kad se veliki dolazak turista očekuje od petka 29. ožujka do ponedjeljka 1. travnja, kao i veliki “kalendarski most” koji Talijani čine od 25. travnja kad se obilježava Dan oslobođenja Italije pa sve do Praznika rada.


Konkretno veliki se njihov dolazak očekuje od srijede 24. travnja do srijede 1. svibnja.

(Poveznica na cijeli članak nalazi se na temi Turizam)

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

dyonicar, 15.03.2024. u 14:02

Tko? Što? Kolega Maro77 in ja nismo ništa međusobno trgovali, niti smo pretumbavali. Ne znam kako ste došli do tog zaključka?  😀 😛 😀

A mozda je Maro samo vas alias za skrbnicki racun sa kojim dnevno pumpate volumen trgovanja da se dobije na pozornosti… 😅

btw, carapama se ne bavim, al nadam se da ce netko priupitati sto je to natjeralo RIVP u taj deal. Nije puno, pa me ne kopa toliko, cisto iz znatizelje pitam. 😀

Mozda ce imat vlastitu proizvodnju plahti, jastucnica, stolnjaka i slicno.

maro77, 15.03.2024. u 23:06
Što je to natjeralo RIVP u taj deal? Nije puno, pa me ne kopa toliko, cisto iz znatizelje pitam. 😀
havi2, 16.03.2024. u 07:14
Mozda ce imat vlastitu proizvodnju plahti, jastucnica, stolnjaka i slicno.
Malo ću nagađati. Može biti da je od ranije, prije puno godina, postojalo neko potraživanje tj. dugovanje pa su to u prošlosti riješili ustupanjem dionica Valamaru. Nakon toga su u Valamaru, koliko god njihov udio bio možda malen, mogli svjedočiti dugoročnim manipulacijama od strane vodećih dioničara i direktora. Kada imaš i jedan jednini euro u vlasništvu, obično se zanimaš što je s tim eurom, zar ne? Piše i pisalo je još preciznije u starim člancima na tu temu kako poduzeće zapravo dobro radi, kako ima tržište, ali da lopovi (prijavice) koriste sve u svoju korist instalirajući paralelne privatne firme sličnih naziva kako bi se mogli prikrpati i isisavati novce u svoj džep.

Zašto Valamar kao puno moćniji subjekt ne bi došao na ideju da istjera manipulatore i preuzme kontrolu nad poduzećem koje dobro radi i koje može uz nešto pomoći, reorganizacije i investicija u budućnosti poslovati dalje dobro, ali ovog puta uz vodstvo usmjereno na kvalitetno poslovanje i ostvarivanje dobiti? Dodatno uz postojeće poslove se nameće i mogućnost dodatne kvalitetne proizvodnje za vlastite potrebe, a te potrebe su, obzirom na Valamarovu veličinu, vjerojatno velike, pa s obzirom na to da je tu novi skijaški Places hotel u Obertauernu, pa se sredinom 2015. stavljaju u pogon novi kapaciteti na Rabu i na kraju veliki kompleks Pical s 5 zvjezdica u Poreču, sveukupno postoje velike potrebe za kvalitetnim proizvodima. Tko zna, možda bi usput mogli opskrbljivati i konkurente takvim proizvodima, npr. Plavu lagunu? 😀 Ne znamo doduše kakvi su financijski izračuni, ali ako se računica dugoročno isplati, zašto ne?

Kada su s nekoliko postotaka prije koji mjesec skočili na blizu 25% vlasništva, dakle tik do obveze davanja javne ponude, moglo se naslutiti da žele ovladati poduzećem, bilo iz razloga kojeg sam naveo gore, bilo iz nekog drugog razloga tj. poslovne kombinacije koja bi išla njima u korist.

Kako bilo, nadam se da će u tome uspjeti i nadam se da će tvornica i radnici preživjeti te da će nastaviti proizvoditi, bilo pod Valamarovim, bilo pod vodstvom nekog drugog poslovnog subjekta.

 

Još jedna opcija.

Poduzeće je 2004. preseljeno na novu lokaciju u Ulicu Vinka Žganeca 2 u zagrebačkoj Dubravi, u objekt prvotno izgrađen za potrebe tadašnje tvornice Nikola Tesla.

Jadran tvornica čarapa d. d.

Mješovita stambeno-trgovačka četvrt Dubrava smještena je sjeveroistočno od središta grada i kroz njezino središte prolazi prometna Avenija Dubrava uz koju se nižu trgovine, međunarodni restorani, zalogajnice s brzom hranom i barovi. Na sjevernom dijelu četvrti nalazi se popularni trgovački centar Supernova Zagreb – Garden Mall, a na južnom dijelu Dječje kazalište Dubrava. Mirne sporedne stambene ulice krase drvoredi, a sadrže obiteljske kuće i blokove stambenih zgrada.

Dobro zvuči. Blizu je park Maximir i puno je zelenih površina i sadržaja. Niti centar Zagreba nije daleko. Pretvoriš u hotel i/ilirestaurant? Baš bi se dobro uklapao hotel u Zagrebu u hotelski portfelj. Međutim, pročitao sam da su ovrhom izgubili nekretnine. Tko je stekao njihove nekretnine, tko je sadašnji vlasnik tih nekretnina?

Ispravite ako sam pogriješio. Okvirna računica. Ukupni broj dionica tvornice čarapa je 141.633 x 1,40 eura kolika je bila cijena na ZSE u trenutku kada je Valamar preuzeo (skoro) 25% vlasništva  = 198.000 eura + 172.000 eura poreznog duga = oko 350.000 eura je (teoretski!) trebalo platiti ukupno da bi se u cijelosti (100%) steklo vlasništvo nad Jadranom – u što je uračunato poravnanje poreznih dugova. Riječ je u najnovijem članku o nekih 500k duga. Ne znam je li to 500k s ili bez spomenutog duga prema državi.

Kao što sam rekao, ne znam(o) što je s nekretninama iako se i to može saznati uvidom u zemljišne knjige, možda netko ima volje pogledati. Ukratko, cijela priča bi (nekretnine upitnik!) u slučaju želje za preuzimanjem 100% vlasništva možda mogla koštati niti milijun eura. Eh sad, ako nekretnine nisu u njihovom (Valamarovom) vlasništvu (?), onda je to neka druga, naravno, skuplja priča. Meni je ovo napetije od krimića. 😀

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Ovdje imate još pojašnjenja.

Hita zakazala javnu dražbu – hoće li biti kandidata za dionice tvornice čarapa?

Dubrovnik kumulativno od početka godine do 11. ožujka 2024.

01.01.-11.03.2023. – 38.802 dolazaka i 85.041 noćenja – Hrvatska, BiH, SAD, Ujedinjena Kraljevina, Njemačka, Albanija, Francuska, Srbija, Crna Gora, Nizozemska…


01.01.-11.03.2024. – 43.108 dolazaka (index 111) i 96.481 noćenja (index 113) – Hrvatska, BiH, Kosovo, Njemačka, SAD, Srbija, Crna Gora, Albanija, Ujedinjena Kraljevina, Slovenija…

https://tzdubrovnik.hr/get/nesvrstano/79411/statistika.html

Ponestaje naloga na prodaji….50 kn realna cijena zasad👍

I ta cijena  nebi bila skupa .

CERPić je prošli četvrtak (14.03.2024.) prodao 7.223 komada.
CENT PO CENT – CERP! 😀

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Ali pametno diže svaki dan po 2 centa. Tako se prodaje a kupci svaki dan plaćaju skuplje.

Napokon. 2 g sam čekao da se otključa

 

New Report

Close