RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.09.2024. u 05:17
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
49.375
9,754
5,02
5,10
0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

maro77, 11.03.2024. u 11:06
Ja sam uspio odvojiti lik od djela.
Ispravno, znači da stvari pristupate trezveno. Ja sam emocionalac i u životu sam ponekad spreman (iz)gubiti kako bih mogao što više biti u skladu sa sobom.
maro77, 11.03.2024. u 11:06
Time da je pise pod imenom i prezimenom, a ne anonimno kao mi ovdje, dobiva plus.
Dobro, no vrijedi i vice versa. 😊 Pssssst,dugi niz godina nitko gospodinu Nacionalnoj Banci na forumu ne smije javno spomenuti ime, psssst, poput nekog božanstva kojemu ne smiješ pogledati u oči. :-D
maro77, 11.03.2024. u 11:06
Tko zna, mozda ste Vi On. 😀
:-D 😀 😀 Zanimljivo. Upravo to sam ja pomislio za Vas. :-D



Što se tiče Vašeg komentara vezanog za Simply Wallstreet, slažem se u svemu što ste napisali, dobar je za orijentaciju, zato mi na njegov AI dodamo naš AI (authentic intelligence). 😊 Po mojem je trenutačna istina negdje između tih 7,xx i 8,xx eura. 

A propos Plagune, kolega na temi o turizmu je spomenuo kako Plaguna navodno ima puno dionica RIVP. Vi pratite stanje. Je li to točno? Ako jest, znači li to da PLAG ima više povjerenja u buduću cijenu RIVP-a nego u cijenu vlastitih dionica? 🙂

Nemaju previse, ali svejedno je pitanje zasto imaju i to. Zadnje kad sam gledao 65k kom cca.

Na ZSE je i dalje bitno tko kupuje i kada jer svi mi pokusavamo malo jeftinije kupiti. Opcenito me ne zanima trejdanje, na nekim dionicama sam kupio i prodao unutar godine dana ali na RIVP sam dugorocno tako da se tu komotno osjecam ali svejedno gledam tko kupuje jer u slucaju da se promijeni vlasnicka struktura to znaci da moram revalorizirati rizik jer nikako ne volim biti u dionicama s vecinskom kontrolom zagarantiranom u rukama pojedinaca.

Za g. Narodnu Banku sam dojma da je na onom drugom forumu veca “cenzura” oko njegovog lika i djela, a s obzirom da je tamo vlasnistvo foruma nepoznato…

Da se vratimo na temu, oko investicije na Rabu je sve jasno, ali nisam vidio nigdje potvrdu nastavka gradnje u zoni Pical. U planu je spomenuta, ali nije bilo objave iz koje se vidi tocan iznos investicije i datum dovrsetka. Ili sam nesto propustio?

 

maro77, 11.03.2024. u 14:15
Nisam vidio nigdje potvrdu nastavka gradnje u zoni Pical. U planu je spomenuta, ali nije bilo objave iz koje se vidi tocan iznos investicije i datum dovrsetka. Ili sam nesto propustio?
Još su u pregovorima i usklađivanjima s bankama (prema planu će dvije banke zajednički dati zajam) i s izvođačima. Kada sve bude konačno dogovoreno i potpisano, objavit će na ZSE. Načelni plan je taj da Pical bude gotov u drugoj polovici tj. krajem 2025. godine. Bit će veselo kada Rab i Pical budu proradili punom parom…tko zna kako li će samo onda izgledati izračun i procjena (buduće) vrijednosti… 😉

 

Odlicno. Znaci Rab vec iduce sezone (bez predsezone, ali i da je od 1.7. je dovoljno za generirati znacjani promet) a Pical 2026. u punom kapacitetu.

Da, u svakom slucaju odlican razvoj u iducih 2-3 godine.

Kao sto ste i sami pisali, porasti ce dug pa ce biti komentara o tome, ali meni dug za obnovu/gradnju nekretnina uz more po kamatama od 2-3% nije neka briga.

maro77, 11.03.2024. u 14:15
Kao sto ste i sami pisali, porasti ce dug pa ce biti komentara o tome, ali meni dug za obnovu/gradnju nekretnina uz more po kamatama od 2-3% nije neka briga.
Smanjili su u zadnje vrijeme omjer NETO DUG/EBITDA na 2 kako bi se pred bankama mogli iznova zadužiti za spomenute investicije te taj omjer nakon zaduženja dovesti na 3 što je bankama u načelu kak ti prihvatljiva granica zaduženja nekog poduzeća. Neće biti samo prigovora na omjer zaduženja, već i na dobit koja će formalno biti pod pritiskom amortizacije. Sve do trenutka buduće, odgođene eksplozije za koju će se ipak trebati još malo strpiti. 🙂

Potpisan je ugovor između Imperial Riviere i građevinske tvrtke Radnik o izgradnji novog Valamar Collection ljetovališta u Suhoj Punti na Rabu.


Prva faza ulaganja vrijednosti od 54 milijuna eura uključuje obnovu i repozicioniranje 190 smještanih jedinica nekadašnjeg hotela Eva i turističkog naselja Suha Punta, 24 nove obiteljske sobe te ulaganja u plaže i brojne sadržaje.


Prema planovima, novo ljetovalište pod premium brendom Valamar Collection otvorit će se u ljeto 2025. godine i zapošljavat će 235 djelatnika, izvijestili su iz Imperial Riviere.

https://www.poslovni.hr/domace/valamarov-rapski-raj-gradi-radnik-za-1-fazu-54-mil-eura-4433512;

maro77, 07.03.2024. u 23:55
Bila je blok transakcija danas (četvrtak, 07.03.2024.) za ovih 114k kom. Vidjet cemo uskoro ako je CERPić otpustio ili netko drugi.
Evo, od proteklog četvrtka je prošlo T+2, međutim nisu uočiljive nikakve promjene u Top 10 dioničara.

U medijima je samo za protekli tjedan konstatirano sljedeće:

Zagreb, 11. ožujka 2024. – Tjedni promet na Zagrebačkoj burzi iznosio je 13,7 milijuna eura, što je u odnosu na tjedan ranije rast od 11 posto tj. rast za 1,3 milijuna eura. Promet deset najlikvidnijih izdanja u redovnom trgovanju iznosio je 10,1 milijuna eura to jest 74 posto ukupnog dioničkog prometa. (…)


Najlikvidnija je bila Valamar Riviera s rastom za 2,10 posto, blok prometom od 868,7 tisuća eura i redovnim prometom od 814,2 tisuća eura te zadnjom cijenom od 4,87 eura. (…)

ZSE TJEDNO: Crobex u blagom plusu, Valamar najlikvidniji

————————————————————————————————————————————————————–
Usput, ovo “najlikvidnija je bila” i 40-ak posto free floata je razlog zbog kojeg sam u RIVP, a ne npr. u PLAG ili u MAIS. 🙂

 

Pretpostavljam da su blokovi bile fondovske transakcije unutar istih kuca (ono kad ZB kat. B proda ZB aktivu i slicne opcije).

Bas sam danas pogledao malo naloge na PLAG… Ne znam kako bi se osjecao da tamo imam 10k eur. 23 komada na kupnji…

I likvidnost na dionici nosi svoju premiju. Vidjet cemo uskoro da li ce se sto promijeniti u trendu kad se makne CERP.

maro77, 12.03.2024. u 14:40
Bas sam danas pogledao malo naloge na PLAG… Ne znam kako bih se osjecao da tamo imam 10k eura, 23 komada na kupnji…
Ne znate kako biste se osjećali? Osjećali biste se slično kao kolega Yieldchaser na temi PLAG pri pogledu na današnje oskudne kupovne naloge. 😀 Naime, diskutirali smo, kolega je dugoročno sumnjičav naspram dionice RIVP (u prvom redu zbog zaduženosti) pa je zato ušao u PLAG.
U konačnici, dobit uz dosta manju amortizaciju bolje i izdašnije izdašnije izgleda nego ona velikom amortizacijom prigušena u RIVP…, a svi znamo da je u današnje moderno doba izgled sve. 🙂

Čak i Ford Focus na moje zaprepaštenje ima fingiranu dvostruku ispušnu cijev kako bi stvorio privid “jačeg” motora. Ma, stavit ću i ja u hlače debelu gumenu cijev pa neka slobodno misle da imam dvije cijevi na raspolaganju… 😀

 

A onda jednom dode treuntak da morate prodati tog Focusa s 2 ispusne cijevi, spustenim pragovima, bijelim felgama a motor 1.6tdci. I onda jos izadje prodavac iz auta s dvostrukom cijevi u hlacama… prodaja zagarantirana. 🙂

Diskutirao sam i ja jednom s Yieldom o tome. Svatko ima neku svoju viziju, ali ja ne mogu ozbiljno promatrati dionicu koja ima vecinskog vlansika i free float manji od 10%. Svi ostali parametri na stranu. Tako da netko jednog dana skupi 50%+ RIVPa, ja sam vani. Do tad uz ovakav razvoj, investicije i redovitu dividendu, nemam dvojbe di mi je bolje biti.

New Report

Close