RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.09.2024. u 05:55
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,06
49.375
9,754
5,02
5,10
0,40%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

Uživanje je gledati ove slike i što sve može pružiti ovaj projekt za sve one koji si to mogu priuštiti.







Valamar Amicor Green Resort – uz DGNB certifikat do potpune održivosti








Obiteljski resort razvijen i usklađen s najvišim standardima zelene gradnje u okviru međunarodnog certifikacijskog sustava DGNB


https://egradnja.hr/projekti/valamar-amicor-green-resort-uz-dgnb-certifikat-do-potpune-odrzivosti-470

Valamarov fine dining restoran otvara svoja vrata na Dan žena


NAGRAĐIVANI RESTORAN SPINNAKER U POREČU
Valamarov fine dining restoran, porečki Spinnaker, nakon kratke pauze tijekom zimskih mjeseci, otvara svoja vrata na Dan žena, u petak 8. ožujka. Tom je prilikom vrhunski tim ovog restorana pripremio posebnu ponudu za sve posjetitelje.



Ponuda na Dan žena uključuje večeru od četiri slijeda za 60 eura po osobi te dodatnu pogodnost za sve obitelji s djecom starosti od četiri do 12 godina – organiziranu animaciju djece u omiljenom Maro klubu u Valamar Diamant hotelu dok su roditelji na večeri u restoranu Spinnaker. Kako bi dodatno olakšali organizaciju i pomogli s parkingom automobila, Valamar je osigurao prijevoz za roditelje iz hotela Diamant do restorana Spinnaker, i obrnuto. Organizirana animacija djece bit će dio ponude restorana Spinnaker i u predsezoni.


 

https://www.regionalexpress.hr/site/more/valamarov-fine-dining-restoran-otvara-svoja-vrata-na-dan-zhena

Turističko naselje

https://www.facebook.com/cajenovega2/videos/1393580204605837

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Drago mi je da se ovo pokrece. Moram priznati da me svrbilo toliko da sam htio pitati na GS o ovim kapacitetima od kad sam prije 2 godine prosao tuda. Na prvu mi se cinilo da se moze nekako stavit na trziste sa min. ulaganjima pa 2*, ali ovo ce sad biti prava stvar.

Valamar gradi novo ljetovalište na našem otoku, u prvoj fazi ulažu 54 milijuna eura, a zaposlit će 235 ljudi

Znaci 214 kljuceva,, 250k eur po kljucu investicija za ovu fazu. Koliko onda vrijedi taj kljuc? 300k?

Ciljani prihodi su 32k+ eur godisnje (ako se ne varam, tako stoji u prospektu da im je cilj za portfelj, ovo bi moglo biti i vise jer je novo u rangu 4*/5*).

Cisto kao usporedba za Book value.

Nevjerojatno je koliko je porastao prihod po sobi u RH turizmu opcenito. To vidim i na osobnom primjeru apartmana. Nekad su po bookingovim statistikama bili samo Rovinj i Dubrovnik na preko 25k eur po kljucu (ovo je bilo prije 7-8 godina) a sad je vecina obale takva dok su odredene destinacije otisle i na 50k RevPAR.

Kaže dioničar na FB da mu je u njegovom scenariju sadašnja vrijednost novčanih tokova = 8,21 euro i napominje da ima dionice RIVP. Kada ih je stekao?

Kako bilo, tko drži do sebe i želi biti priznat u društvenoj eliti, mora imati dionice RIVP. Sastanak i radni ručak elite je na Glavnoj skupštini. 😀

E-Visitor na dan 05.03.2024. pokazuje da je u Istri za prva dva zimska mjeseca index u odnosu na prošlu 2023. godinu bio za dolaske = 110 te za noćenja = 104. Nice.

Iako u Valamaru uvijek iznova naglašavaju kako broj gostiju nije od primarne važnosti već pod crtom ostvareni prihod, nama veći broj gostiju u odnosu na prošlu godinu ni najmanje neće smetati, zar ne? 🙂

Izdvajam indexe za pojedina za Valamar relavantna područja oko Poreča (dolasci/noćenja):

Poreč: 118/107
Funtana: 148/126
Tar-Vabriga: 155/203
Višnjan: 104/164
Vižinada: 163/163

S druge strane, ove brojke meni djeluju nestvarno velike i pitam se radi li se tu možda o tome da su neki koji su do sada iznajmljivali na crno počeli prijavljivati svoje goste. Stoga bi za usporedbu trebalo pratiti broj gostiju u hotelskom smještaju i kampovima što je realnije.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

CERPić prodao 4.379 komada (T: 06.03.2024.) što skupa s trgovanjem prethodnog dana (T: 05.03.2024., vidi raniji post) čini okruglih 10.000 komada. Izgleda da stavljaju po 10.000 komada na prodaju.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Mislio sam da vas ne zanima pisanje NBa… 🙂

Salu na stranu, nije tajna da mu je RIVP najveca ulagacka prica (uspjesna). Jos od KORFa je unutra i dobrim djelom je zasluzan sto danas imamo RIVP izlistanu na burzi. Znam da ga mnogi ovdje ne vole, ali po meni je pojedinacno jedan od pozitivnijih aktera na ZSE u zadnjih 15ak godina. Da, mnoga su mu ulaganja propala, ali tim vise mu skidam kapu za pokusaje (VART, DDJH, etc.). Meni je Eclectica u pocetku ulaganja posluzila kao ubrziani tecaj. Bilo je tamo odlicnih komentatora, preporuka za knjige itd.

RIVP mu je mozda i dalje pojedinacno najveca pozicija ali nekako mislim da mu je toliko sigurna da do sada nije previse pisao. Ima siroku publiku pa moze imati i nekakav utjecaj na kretanja. Ne vjerujem da je to odlucujuce za dugorocno kretanje cijene, pogotovo ne na ovakvom blue chipu.

Sama procjena po modelu kako ga je predstavio stoji, ne vidim da je ista uzimao “optimisticno”, dapace. Koliko bi vrijedilo da se prodaju nekretnine? Koliko vrijedi u eventualnom preuzimanju?

Bilo je zadnjih dana nekoliko blok transakcija, interesa ima, lijepi volumeni se trguju. Vjerujem da ce se polagano grickati CERPov racun, a onda nakon odluke GS ocekujem nekakav dogovor s trezorom za ostatak i zavrasavanje te price.

 

Na ovo sam mislio u prethodnom postu:

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/strani-i-domaci-vlasnici-kuca-u-istri-ne-prijavljuju-ni-sebe-ni-svoje-goste/2478011.aspx

https://www.istrain.hr/index.php/istrain-arhiva/43562-turisticke-zajednice-u-istri-krecu-u-borbu-s-iznajmljivacima-na-crno-pozivaju-gradane-da-prijavljuju-takve-slucajeve

https://net.hr/danas/rtl-danas/vlasnici-nekretnina-masovno-registriraju-sobe-i-apartmane-zbog-novog-zakona-o-turizmu-bee5f746-cf58-11ee-86f5-0a205096a2b9

https://www.telegram.hr/vijesti/gradani-navalili-legalizirati-apartmane-i-sobe-brojke-su-apsolutno-sumanute-zele-preduhitriti-novi-zakon-o-turizmu/

 

maro77, 10.03.2024. u 00:16
Mislio sam da vas ne zanima pisanje NB-a… 🙂
Istina. Zadnjih 20-ak godina se nisam uspio natjerati čitati njegove “uvijek-sam-ja-i-u-svemu-u-pravu-kupite-ono-što-sam-ja-kupio-i-dignite-mi-cijenu” dizertacije, ali sam na drugom forumu Vidio da je netko prenio informaciju koja bi Vas (nas) mogla zanimati. 😀
maro77, 04.03.2024. u 14:38
Vidjet cemo koju ce procjenu staviti NB kad odradi diskontiranje dividendi.
Ljubazan sam, eto, što ćeš… 😀 😛

P.S. Usput, Simply Wallstreet je izračunao 7,xx eura.

 

Ja sam uspio odvojiti lik od djela. Ne promatram nastup i stil nego informacije i cinjenice. U tom pogledu mi je njegova procjena fer i ok, a time da je pise pod imenom i prezimenom a ne anonimno kao mi ovdje, dobiva plus. Tko zna, mozda ste Vi On. 😀

Sto se tice Simply Walla, nekako mi je ok za brzinski prelet ali njihovi izracuni su dosta generciki, full AI bez tweakanja sa strane sto u slucaju ZSE moze imati dosta promasaja. Npr. situacija kao sto je izrazito sezonalno poslovanje ili razvoj turisticke kompanije koja je i vlasnik nekretnina u koje agresivno ulaze.

Recimo PLAG su do zadnjeg FI imali vrlo nisko ali su sad to ispravili. Ne kazem da je valuacija losa samo konstatacija da ne moze biti vjerodostojno ako je promijena procjene toliko velika za relativno kratki perido za firme tipa PLAG u kojoj se nista dramaticno nije dogodilo. U slucaju RIVP, meni osobno ispod 7 je jeftino.

New Report

Close