RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska RIVP (Valamar Riviera d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.
Zadnja izmjena 24.09.2024. u 11:23
OznakaVrijednostPrometKoličinaKupovnaProdajnaPromjena
RIVP
5,08
17.921
3,527
5,04
5,08
0,00%
Podaci su preuzeti sa ZSE uz odgodu od 15 minuta.

dyonicar, 04.03.2024. u 16:26

Maro77: “Vidjet cemo koju ce procjenu staviti NB kad odradi diskontiranje dividendi. Ima dosta veliku publiku tamo pa mozda to bude okidac.”

Meni osobno se ne sviđa da nam NB dovodi ulagače i da stvara nekakav hype. Sasvim mi je u redu ako dionica RIVP dugoročno umjereno raste.

Meni nema veze koliku i kakvu procijenu bude Narodna banka stavila. Valamar raste, s dividendom i ulaganjima sam zadovoljan, tako da nemam razloga o tome razmišljati.

Ali ga mažu oči za podizanje place. Imam dosta prijatelja šta rade u Valamaru. Kažu da ne puše te fore da je to za javnost.

Pongo, 04.03.2024. u 17:52
Meni nema veze koliku i kakvu procijenu bude Narodna banka stavila.
Kolega Pongo, kada je kolega Maro77 spomenuo NB, on nije mislio na banku već na određenu osobu. 🙂

 

Sa današnjeg sastanka u Berlinu uoči jednog od najvećih svjetskih turističkih sajmova ITB Berlin:

Kada govorimo o dosadašnjim turističkim rezultatima za 2024. godinu, možemo biti zadovoljni, jer u prva dva mjeseca bilježimo bolje turističke rezultate u odnosu na isto razdoblje prošle godine, u kojoj smo imali rekordnu predsezonu.

Posebno nas raduju i rezultati novog istraživanja Reiseanalyse za 2024. godinu, koji govore kako bi se turistička putovanja Nijemaca u ovoj godini trebala vratiti na predpandemijske razine, što Hrvatskoj dodatno otvara prostor, posebice jer se Hrvatska prema tim rezultatima nalazi na 4. mjestu inozemnih destinacija u koje njemački turisti žele putovati“, naglasila je ministrica Brnjac.

Današnji sastanak je bio odlična prilika za susrete s brojnim turoperatorima koji prodaju paket aranžmane prema inozemnim destinacijama pa tako i prema Hrvatskoj. Prema dobivenim informacijama naša zemlja ima velike potencijale u daljnjem rastu turističkog prometa u organiziranom segmentu jer Hrvatska, za razliku od konkurencije, na tržištu organiziranih putovanja nudi nešto novo, različito i Nijemci to sve više prepoznaju“, zaključio je Romeo Draghicchio, direktor Predstavništva HTZ-a u Njemačkoj koje je ujedno i član DRV-a.

Pogledajte kolika je amortizacija u Plave lagune (lijevo), a kolika u Valamara (desno). Shodno tome uočite i razliku na utjecaj visine dobiti. Manja dobit, manji porez. Čemu plaćati puno poreza kada možeš uvijek iznova investirati i zavrtjeti dodatnu amortizaciju te time ponovno smanjiti dobit?

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

I mislio sam da će danas pasti petica.

@dyonicar

Uz razliku u amortizaciji, RIVP ce u iduce 3 godine dodati (ne prenamijeniti) jos cca 1000 kljuceva 4/5*. PLAG radi super ali za buduci rast ne znam koliko imaju prostora (novih kapaciteta ili povecanje kategorizacije postojecih).

PLAG po ukupnom smjestajnom kapacitetu ne zaostaje previse za RIVP (lezaejvi:44000 PLAG) vs 58000 RIVP. Ocekivao sam da je ta razlika veca gledano samo na ukupni prihod od prodaje.

PLAG mi je inace van fokusa zbog vlasnicke strukture, ali kad to zanemarim, i dalje mislim da je na trenutnim valuacijama RIVP osjetno podcjenjenija dionica u odnosu na PLAG (koji je isto odlicna firma, da se odmah ogradim).

 

@maro77

Slažem se sa svime što ste napisali. Da, svakako, to će sljedećih godina biti (postati) razlika u odnosu na PLAG, stižu novi ključevi, čak priličan broj njih, i to u visokoj kategoriji.

Valamar već jest, a postat će očito još više, pojam hotelijera za uzvišenu cjenovnu kategoriju i klasu u Istri, na Jadranu i u Austriji. Već sada ide sve dobro s poslovanjem, a ako sve bude kako su isplanirali s investicijama, to će bit točka na “i” i grom! 🙂

Vrijednost poduzeća će rasti, ali će zbog investicija biti još više amortizacije koja će još više “pritiskati” (skrivati) dobit pa će se uvijek naći oni koji će prilikom procjene konstatirati kako im PE “nije bog zna što”, npr. u odnosu na PLAG. 🙂

No, kao što ste konstatirali, RIVP je burzovno podcijenjen što je, ako se ne varam, na finjaka i u rukavicama u kontekstu ostalih tema dao do znanja u svojem izlaganju član Uprave na nedavnoj konferenciji.

CERPić prodao (T = 01.03.2024.) okruglo 5.000 komada.

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Usporedba valuacije. Neki pokazatelji su bolji kod RIVP.
Osim toga, lijepo mi je vidjeti kako su u RIVP u 4Q23 u odnosu na 4Q22 ostvarili porast prihoda od 40%. 🙂

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

Poreč – dolasci i noćenja u veljači 2024. – meni je ovo sumnjivo dobro. Pogotovo Slovenci navalili. Da nema ovo možda veze s prijavljivanjem vikendica zbog novog zakona pa iskrivljava statistku prikazujući bolje brojke? 😀 No, ako je realno i ako se uzme u obzir da je i siječanj bio bolji od prošlogodišnjeg, nazire se polako pozitivan trend.

https://www.myporec.com/hr/o-nama/statistike

Samo logirani korisnici mogu vidjeti privitke.

O važnosti suradnje svih dionika u turizmu i značaju Istarske Rivijere na otvorenju turnira govoriše i Nenad Velenik, direktor Turističke zajednice Grada Poreča:


– “Strategija razvoja destinacije podrazumijeva pozicioniranje kvalitetnih sadržaja koji mogu biti motiv dolaska velikog broja gostiju. Ovo je jedan od turnira koji to i dokazuje. Tenis, biciklističke utrke, polumaratoni, trijatloni, Istria300, outdoor sportovi, sve su ovo sportske manifestacije koje nam donose velike turističke brojke”.

POREČ U Tenis centru Pical otvoren je 52. po redu najstariji teniski turnir Istarska Rivijera u organizaciji Top Spina iz Zagreba uz pokroviteljstvo Valamar Riviere. Ovaj tradicionalni turnir, koji pripada seriji ITF turnira, predstavlja i prvu stepenicu muškog profesionalnog tenisa, a mladi
tenisači imaju priliku igrati u jakoj međunarodnoj konkurenciji.

https://www.novilist.hr/sport/ostali-sportovi/poceo-je-turnir-kojega-su-osvajali-ivanisevic-ljubicic-zivojinovic-muster-korda/;

New Report

Close