Riječki obrtnik: Dajemo 5 mil. kn doprinosa HOK-u, a nemamo koristi

Naslovnica Forum Komentari članaka Riječki obrtnik: Dajemo 5 mil. kn doprinosa HOK-u, a nemamo koristi

Forum namijenjen komentiranju objavljenih članaka.

Ni običan obrtnik nema nikakve koristi od HOK-a, samo ih se plaća a nikad ništa nisam dobio od njih. Čak im je teško odgovorit na e-mail pa čekam otprilike mjesec do mjesec i po na odgovor. Ali glavno da ja moram plaćati HOK, U drugim okolnim državama se to NE MORA plaćati, ali mi imamo harač gdje god se može i stigne. I onda se čude koliko nezaposlenih.

HOK je jedna od institucija koje kada bi nestale nitko ne bi ni primjetio da ih nema (osim financijski).

Ista prica je i sa Hrvatskom gospodarskom komorom.
Svi moraju placati harac, a korist imaju samo odabrani: Vidosevic, i ostala bagra politickih podobnika .
Neka Linic uvede placanje ovog haraca po dobrovoljnoj osnovi. Ali ne ; ima tamo zaposlenih Linicevih milhenika, pa ih trebamo hraniti.

Antonijo ,,,mislim da bi vas komentar trebao procitati i ,,resorni ministar,,,

Mora se preispitati ovaj model PRISILNE OBVEZE u udruživanje. Ovo nema veze sa zdravom pameću. Pa svatko normalan od obrtnika vidi kako ovaj model funkcionira i koji ljudi “mešetare” novcem. Ovo jeste čisti KRIMINAL, a kada bi ministar Maras radio svoj posao proveo bi kontrole po SVIM KOMORAMA. Vidio bi da DESECI MILIJUNA KUNA idu ODABRANIM “PREDSTAVNICIMA OBRTNIKA” za razne naknade. Ljudi koji se međusobno sami biraju i određuju visine komorskih doprinosa. Čak i ako vlada limitira članarinu na iznos od 88 kuna opet je to BESKORISNO jer će se opet trošiti na “PARTERSTVA” s HT-om, Opelom, The “Bankom” itd. Uzimati za VLASTITE POTREBE a sve u ime OBRTNIKE i potrebe za njihovm promocijom na sajmovima(ali svega par obrta) dok će si ODABRANI isplaćivati, naknade , dnevnice. Da ne zaboravimo NAGRADE za “najbolje” obrtnike i slične samo-promocije samoizabranih predstavnika U namještenim od tajnika komorica izborima gdje se daju gotove liste za izbor uz pozivanje podobnih i poslušnih onih malih obrtnika, koji tu i tamo na lokalnom nivou dobiju koju mrvicu – npr. večeru na skupštini.

New Report

Close