Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.




12,6% kodt
7,9% adpl
8,2% auhr
9,3% ckml
7,9% mais
7,3% ilra
7,0% tuho
6,8% plag
6,9% sapn
7,8% podr
6,3% ht
5,6% atgr
6,0% ernt
0,5% cash
Prinos u ovoj godini 14,7%

Nešto preslagujem temeljem q3, nešto mijenja porast cijena dionica:
12,0% kodt
8,5% adpl
9,1% auhr
8,5% mais
8,9% tuho
8,1% ernt
7,6% sapn
7,0% podr
7,9% ckml
5,1% atgr
6,3% plag
5,9% ht
2,8% ilra
2,3% cash

[/quote]

Kolikio je taj tvoj portfelj u apsolutnom iznosu?
[/quote]
Kolega one, budite kolegijalni pa stavite svoj portfelj da ga vidimo.

Inozemstvo:
NLB I POSR Slovenija
Gazprom, Sberbank Rusija
Domaće:
Veće pozicije: SNH alfabeti, Hpb, Zaba, Jdos, Htcp(uskoro Sukc)
Manje pozicije: Hduz, Vidu, Dlkv-o-302a, Hmdn, Brin

Keša imam nešto, zadnje vrijeme izašao iz Fmps i Ernt, pojačao Hpb i sitno Htcp.
Od domaćih ne mislim ništa ni kupovat ni prodavati. Na ovoj razini domaće mi je sve više manje bez veze.


Inozemstvo:
NLB I POSR Slovenija
Gazprom, Sberbank Rusija
Domaće:
Veće pozicije: SNH alfabeti, Hpb, Zaba, Jdos, Htcp(uskoro Sukc)
Manje pozicije: Hduz, Vidu, Dlkv-o-302a, Hmdn, Brin

Keša imam nešto, zadnje vrijeme izašao iz Fmps i Ernt, pojačao Hpb i sitno Htcp.
Od domaćih ne mislim ništa ni kupovat ni prodavati. Na ovoj razini domaće mi je sve više manje bez veze.


Vidim da ste u ruskim dionicama, prije nešto vremena sam bacio nakratko pogled na njihove valuacije i to mi je izgledalo smiješno jeftino. Vidim da imate iskustva, pa Vas molim da nas malo uputite u situaciju.

Od rusa imam samo Sberbank i Gazprom.
Najveću banku s p/e 5-6, dobrom dividendom. Imali su nešto lošije izvješće zadnji kvartal, čini mi se neki jednokratni gubitak zbog prodaje banke u turskoj
Gazprom je plinski monopol, p/e smiješno nizak, ove godine iznenadili visokom dividendom, porastao dosta ove godine zbog toga i najave dovršenja plinovoda kroz danske teritorijalne vode. Tamo je puno te geopolitičke priče.
Sviđa mi se i što je dividenda jednom godišnje pa mogu prodati prije ex dividend daya da ne platim poreze.

Čine mi se ruje stabilni, mirni i sporo rastući.
Jedini market na planeti izuzev čudnih država s stvarno niskim p/e. I tečaj rublje im je ovu godinu stabilan. Ako ne bude ozbiljnog pada commoditya bude ovo ok.
I imaju monopolističke gigante, jasno je da je tamo puno korupcije, čudne politike itd. Ali uz sve to solidno rade.
Super dividende, nizak p/e, geopolitički rizik.



Kolikio je taj tvoj portfelj u apsolutnom iznosu?

Kolega one, budite kolegijalni pa stavite svoj portfelj da ga vidimo.
[/quote]
Nema on što staviti, 23.8.2019., bilo bi dobro da je zelen, ali bojim se da je reinkarniran, i to mnogo puta.
Inače sa stanjem u petak mi je portfelj imao 856.046,63 kn.




Kolikio je taj tvoj portfelj u apsolutnom iznosu?

Kolega one, budite kolegijalni pa stavite svoj portfelj da ga vidimo.
[/quote]
Nema on što staviti, 23.8.2019., bilo bi dobro da je zelen, ali bojim se da je reinkarniran, i to mnogo puta.
Inače sa stanjem u petak mi je portfelj imao 856.046,63 kn.
[/quote]

A kako valuiras taj portfelj?

Zadnja cijena? Prosjek neki? Prvi bid?

Sapn 25%
Hpb 22%
Vlen 18%
Opte 16%
Thnk 2%
Cash 17%





Kolikio je taj tvoj portfelj u apsolutnom iznosu?

Kolega one, budite kolegijalni pa stavite svoj portfelj da ga vidimo.
[/quote]
Nema on što staviti, 23.8.2019., bilo bi dobro da je zelen, ali bojim se da je reinkarniran, i to mnogo puta.
Inače sa stanjem u petak mi je portfelj imao 856.046,63 kn.
[/quote]

A kako valuiras taj portfelj?

Zadnja cijena? Prosjek neki? Prvi bid?
[/quote]
Ništa ja, pbz investor po zadnjoj cijeni.

Evo vrijednost portfelja po NC:
3.154.526,84kn!
Koliko to sada na trzistu vrijedi ne mogu vam reci…
Ima tu svega i svacega… imam 6 dionica u koje vjerujem, ostale su na dosta klimavim nogama!
Molim bez izrugivanja!

Ovo sam napisao a sada vise ne da brisati, zbog kolege “one”, jer vidim da neke ne zanima samo postotak pojedinih pozicija nego vrijefdnost, vrijednost portfelja, valhda po nc, jer prodano jos nihe….

što je NC?

Imam ADPL, ARNT, DLKV, HRDH, RIVP, SLRS, SUKC, TKPR, ULPL, VART Ovo nije savjet niti nagovor ni na kakvu akciju na tržištu kapitala.

New Report

Close