Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Kako bi tek povukao da si imao i optimu u ovom buketu 🙂

Uopće je ne pratim, ali vidim iz brojeva na mojedionice da bila ona dva put skuplja ili upola jeftinija da je uvijek preskupa prema fundamentalnoj vrijednosti. Ako će ona rasti ili padati zbog nečeg drugog nije moja igra, nagledao sam se sa strane puno firmi pa i cijelih sektora u toj situaciji.

Portfelj na 5,5% rasta u ovoj godini, a još jeftin prema sadašnjem poslovanju, ponderirani P/E 12,5, EV/EBITDA 7, isključujući turiste u portfelju brojke su još puno povoljnije.
[/quote]

Super ti je to. Fantasticno. Čestitam na izvrsnom dosadašnjem rezultatu,, a sad to sve skupa baci u smeće i napusti strategiju.

Uopće mi nije jasno to filtriranje i ponderirane gdje gledaš i EV/Ebitdu i P/E i tko zna još koje (o)mjere koji su sustinski isti (po tome ispada da možeš imati operativno najprofitabilnijju firmu u svijetu, koja puno ulaze i amortizira i nema adekvatnu neto dobit i ta firma nema mjesta u tvom portfelju??). Pa nemaš Adris i Optimu, al imaš KODT s najvećim ponderom i malim ff (a maticu KOEI nemaš), vise Maistre (7%) od. Valamara (3,4%), nelikivdnog PLAG-a, a ARNT uopće nemaš?

Gledaš u retrovizor i voziš brdsku utrku.

Tebi su ideja i model promašeni i naravno da realizacija ne stima.

Da si nasumce izabrao iz 30 najlikvidnijih dionica 14-15 kolko trenutno držiš dionica, kladim se da bi imao barem jednako dobar (a vjerojatno i mnogo bolji) povrat od ovog kojeg si ostvario. Čak i da si ih sve jednako težinski izvagao.

Ako pak tražiš najoptimilaniji portfelj onda bi i druge metode optimalizacije trebale biti u igri, a ako si ti sa svojim portfeljem zadovoljan, super (čak i ako “tučeš” indeks), no moraš biti svjestan činjenice da se i bez temeljite i dublje analize vidi kako je on suboptimalan.

Redoslijedom prema udjelima:
Adrs-p-a
Rivp-r-a
Atln-r-a
Zaba-r-a
Opte-r-a
Adpl-r-a
Arnt-r-a

Više manje isto već dosta godina.
Planiram radit zaokret, savjeti?

Ja bi tu dodao samo ernt ili kodt i kras ili podr. Ne znam kakav zaokret na našoj burzi baš možeš napravit, ko dućan u socijalizmu je ZSE.


Tebi su ideja i model promašeni i naravno da realizacija ne stima.

Ideja možda nije promašena, ali model svakako jest.
Svaki model koji cilja na kvalitetu fundamenata, a rezultira kupnjom Agrokorovog otpada i istovremeno nemanjem nekih od rijetkih jeftinih, nezaduženih i nerizičnih dionica kao što su ATLN i ADRS je teško promašen.
Problem je u tome što uzima samo sirove brojeve u obzir, bez da ih prilagodi za dug, jednokratne stavke, kompetitivnu prednost i takve stvari koje ne možeš samo kopipejstati s mojedionice.

Ono od čega bi svi imali koristi je mogućnost trejda dionica iz komšiluka. Mi bi imali veću mogućnost, a više ulagača bi se eventualno i pojavilo na ZSE. Ali ne znam što je potrebno da se to dogodi.

60% ZABA
20% ERNT
20% cash

Adrs 1 i 2 …40 %
Adpl ..25 %
Atpl …25 %
Zaba ….10 %
ostalo O 🙂 …


Super ti je to. Fantasticno. Čestitam na izvrsnom dosadašnjem rezultatu,, a sad to sve skupa baci u smeće i napusti strategiju.

– netko tko se tu registrirao prije desetak dana napisati gospon Drevilu da sada to sve skupa baci u smeće i napusti tu strategiju.
– gospon Drevil već godinama pobjeđuje indexse i investicijske fondove i za razliku od 90% vas zarađuje na ovoj burzi.
– gospon/gospođa Novela kako ste se zvali ili koje vam je bilo ime prije 19.06.2019.
– kad bi znali vaše ime znali bi i na kojim ste dionicama popušili je li to bio Agrokor ili neka druga nevolja.

Vidi se očita potreba da se omalažava jer doktor nema optimu u portfelju.
Drevil ima svoj stil i strategiju odavno i treba to postovat .
Koja je vaša strategija sve u optimu?
ps. koji vam je ovo xx nick po redu ? Prepoznaje se stil pisanja i pametovanja
Malo kredibiliteta
Pps. Da li može neki vas prijedlog portfelja a da nije kako kazete “suboptimalan”?




Kako bi tek povukao da si imao i optimu u ovom buketu 🙂

Uopće je ne pratim, ali vidim iz brojeva na mojedionice da bila ona dva put skuplja ili upola jeftinija da je uvijek preskupa prema fundamentalnoj vrijednosti. Ako će ona rasti ili padati zbog nečeg drugog nije moja igra, nagledao sam se sa strane puno firmi pa i cijelih sektora u toj situaciji.

Portfelj na 5,5% rasta u ovoj godini, a još jeftin prema sadašnjem poslovanju, ponderirani P/E 12,5, EV/EBITDA 7, isključujući turiste u portfelju brojke su još puno povoljnije.
[/quote]

Super ti je to. Fantasticno. Čestitam na izvrsnom dosadašnjem rezultatu,, a sad to sve skupa baci u smeće i napusti strategiju.

[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Da je Crobex pratio moj portfelj sastavljen iskljucivo od Optime i Peveca sad bi bio na 5500 bodova.
Crobex sucks.

@metalik
Kolega, ak niste kapitalizirali par miliona kuna, onda niste ništa napravili.

(ex maratonac, ex neumoran, ex maratonac_) - 05.10.2007.

New Report

Close