Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

kolega komot hvala na napisanom
sve stoji što ste napisali i potvrđuje moja saznanja. Inače imam i adris-oba i valamar već godinama


Vidim rijesili ste se viro a

da, i arnta, odmah cim je pocela nova godina, ali zato imam krasan kapitalni gubitak zabiljezen u 2019. 🙂

Imao sam prošli mjesec neke značajnije promjene u portfelju pa je red da ih podijelim. Pevec nisam dirao ništa samo ga sad vodim po cijeni iz zadnje ponude.
ADRS-P-A 28,67%
ADPL-R-A 28,43%
PODR-R-A 6,06%
PVCM-R-A 12,32%
MDKA-R-A 4,64%
ATGR-R-A 3,74%
TSHC-R-A 3,52%
KODT-P-A 3,30%
KOTR-P-A 2,22%
KOEI-R-A 2,13%
CROS-P-A 1,95%
SPNV-R-A 1,60%
SAPN-R-A 1,41%

Duže vrijeme
ADRS-p-a 36%
ADRS-r-a 8%
KODT-p-a 35%
KODT-r-a 2%
ADPL-r-a 18%

adpl, adrs p,adrs r, atpl, zaba …sve zajedno – 100 %

Portfelj sada:
10,9% kodt
9,4% adpl
8,7% auhr
9,1% ckml
6,8% sapn
8,9% ilra
7,6% mais
7,6% tuho
7,5% plag
3,3% podr
3,2% kras
5,7% atgr
3,5% atln
4,8% rivp
3,1% cash

dklv 10%
zaba 30%
opt 30%
ht 30%

Drevil imate prilično saponie, kao i ja. Iz Arene ste izašli, a kakva su Vam očekivanja od Saponie. Po meni cijena bagatela, ali ovo je ZSE i možemo ovako još dugo, a nije da većinski previše Mari za nas male.


Drevil imate prilično saponie, kao i ja. Iz Arene ste izašli, a kakva su Vam očekivanja od Saponie. Po meni cijena bagatela, ali ovo je ZSE i možemo ovako još dugo, a nije da većinski previše Mari za nas male.

Ili ja vidim što drugi ne vide ili svi drugi vide nešto što ja ne vidim. Gledano sadašnju normaliziranu dobit i ebitdu i očekujući da je održiva u idućim godinama ovo meni izgleda kao najbolja value prilika na ZSE. S druge strane kretanje cijene je kao da je riječ o poduzeću u ozbiljnim problemima, pa se pitam je li tržište toliko neefikasno ili meni nešto promiče?


S druge strane kretanje cijene je kao da je riječ o poduzeću u ozbiljnim problemima, pa se pitam je li tržište toliko neefikasno ili meni nešto promiče?

– Mepas d.o.o. Široki Brijeg 87.30%.
– koliko god da je širok taj široki brijeg ja ga zaobilazim u još širem luku.
– to vaše ulaganje može biti i sasvim o.k. ne gledajte moje mišljenje jer ja izbjegavam investiranje u preduzeća toga tipa, pogotovo ako nema dividendi, a i dug im nije baš mali (dobro je što ga smanjuju).



S druge strane kretanje cijene je kao da je riječ o poduzeću u ozbiljnim problemima, pa se pitam je li tržište toliko neefikasno ili meni nešto promiče?

– Mepas d.o.o. Široki Brijeg 87.30%.
– koliko god da je širok taj široki brijeg ja ga zaobilazim u još širem luku.
– to vaše ulaganje može biti i sasvim o.k. ne gledajte moje mišljenje jer ja izbjegavam investiranje u preduzeća toga tipa, pogotovo ako nema dividendi, a i dug im nije baš mali (dobro je što ga smanjuju).
[/quote]
E Ivana opet mlatis praznu slamu…
Bilo bi ti bolje da si izbjegavala Vlen, tamo su ti vlasnici bili nasi – tankerska i uljanik, pa ne bi prosla kao bosa po trnju….
Lp



Drevil imate prilično saponie, kao i ja. Iz Arene ste izašli, a kakva su Vam očekivanja od Saponie. Po meni cijena bagatela, ali ovo je ZSE i možemo ovako još dugo, a nije da većinski previše Mari za nas male.

Ili ja vidim što drugi ne vide ili svi drugi vide nešto što ja ne vidim. Gledano sadašnju normaliziranu dobit i ebitdu i očekujući da je održiva u idućim godinama ovo meni izgleda kao najbolja value prilika na ZSE. S druge strane kretanje cijene je kao da je riječ o poduzeću u ozbiljnim problemima, pa se pitam je li tržište toliko neefikasno ili meni nešto promiče?
[/quote]
Dionica koja ima dobit u minusu, NPM u rangu 2% kad su dobra vremena, nikakve brendove, planinu duga… To je value prilika??

Btw, drugi naziv za EBITDA je “bullshit earnings”.

New Report

Close