Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

još presloženo pred izvješća:
10,2% kodt
10,1% ilra
8,5% adpl
7,8% plag
7,5% atln
7,9% ckml
7,4% mais
6,8% rivp
7,5% tuho
6,6% sapn
6,6% atgr
6,6% auhr
4,1% arnt
1,7% viro
0,7% cash

ADPL – 25 %
RIVP – 18 %
ATGR – 16 %
HT – 13 %
ZABA – 11 %
MAIS – 8 %
MDKA – 7 %
PLAG – 2 %

U novu godinu ulazim sa sastavom portfelja:
10,4% kodt
9,4% ilra
8,6% adpl
8,1% sapn
8,1% atgr
7,1% tuho
7,4% auhr
6,8% rivp
7,9% plag
7,1% atln
7,4% mais
6,4% ckml
3,8% arnt
1,3% viro
0,2% cash

Dionice u portfelju posluju ttm s oko 60000 kn neto dobiti, nešto ispod 100000 kn operativnog novčanog tijeka i skoro 140000 kn EBITDA i njihove zarade stvorene poslovanjem su rekordne.

To poslovanje u ovom času je dosta jeftino jer je težinski P/E portfelja sitno preko 12 i EBITDA ispod 7 unatoč tome što su pola porfelja turisti.

U novoj godini rjesavam se dvije dionice, planiram dokup ostalih iz tih novaca te dodavanjem novca u portfelj pri ovim cijenama dodatne kupnje.

Godinu počeo s čišćenjem i luftanjem portfelja, zatim nikakvi pokreti, hiberniram. Sada imam 12 dionica, čekam izvješća za kupnje po postojećim pozicijama, burza je u katatoničnom stanju pa ne moram ništa nagađati i kupovati pred izvješća, mogu poslije po sličnoj cijeni:
9,8% kodt
9,9% ilra
8,7% adpl
7,4% sapn
8,3% atgr
7,9% tuho
8,5% auhr
6,3% rivp
7,9% plag
6,9% atln
7,7% mais
6,4% ckml
ostalo cash


Malo sam presložio porfelj, prodao IPPK s ogromnim minusom i pola KOTR, kupio CROS i TSHC. Kako stvari trenutno izgledaju, s ovim dugovima IPPK će teško preživjeti.
ADPL-R-A 16,76%
ADRS-P-A 28,23%
ATGR-R-A 4,33%
CROS-P-A 2,53%
KODT-P-A 4,29%
KOEI-R-A 2,83%
KOTR-P-A 3,00%
MDKA-R-A 6,90%
PODR-R-A 14,70%
PVCM-R-A 7,35%
SAPN-R-A 2,06%
SPNV-R-A 2,23%
TSHC-R-A 4,80%

poštovani kolega jel valamar prodan ili

Trenutno stanje 2019, po velicini pozicije

Jd.com
Auhr
Plag
Zaba
Ht
Viro

* Zaba je kratkorocni trejd, i ide van kroz mjesec/dva, a mozda i krace

Na dan 23.02.2019.
KEŠ (cca pola $ pola kn) 23.3%
ZABA 16.5%
GAMA 9.1%
JDOS 8.0%
DLKV-O-302E 8.0%
KOTR-P 5.5%
SNHA 4.2%
ADRS-P 3.8%
PCTS 3.3%
DLKV-O-302A 2.6%
OLVD 2.4%
TUHO 2.3%
HTCP 2.1%
LKPC 2.1%
HMDN 2.1%
CRUD.L ETF 2.0%-nafta
BRIN 1.1%
ATLN 0.8%
VIDU 0.6%
HDUZ 0.2%
0 kredita, 0 kripto, 0 zlato,srebro


Godinu počeo s čišćenjem i luftanjem portfelja, zatim nikakvi pokreti, hiberniram. Sada imam 12 dionica, čekam izvješća za kupnje po postojećim pozicijama, burza je u katatoničnom stanju pa ne moram ništa nagađati i kupovati pred izvješća, mogu poslije po sličnoj cijeni:
9,8% kodt
9,9% ilra
8,7% adpl
7,4% sapn
8,3% atgr
7,9% tuho
8,5% auhr
6,3% rivp
7,9% plag
6,9% atln
7,7% mais
6,4% ckml
ostalo cash

Vidim rijesili ste se viro a

Nisam ga ni imao nikad u porfelju. Tek sam prije 2,5 godine ušao ponovno na zse. Tada je prekasno bilo za ulazak.

a da li dolazi vrijeme za ulazak i imat ga u portfelju a vidim turističke dionice nemate osim preko adrisa maistru

RIPV-53%
ADRS-29%
HT-13,5%
JDGT-3,6%
2018 mi je prva godina u minusu premda rezultati ovih dionica su bili dosta dobri. Nisan do sada proda dionicu a HT tek imam od 11/2018.


a da li dolazi vrijeme za ulazak i imat ga u portfelju a vidim turističke dionice nemate osim preko adrisa maistru

Poštovani kolega ne bih Vam znao odgovorit, prije bih rekao da ne nego da. Puno su se zadužili i čekaju ih velika ulaganja, sve to može imati smisla ako se nastavi jagma za Hrvatskom obalom kao što je to bilo zadnjih godina. Trenutno ne dolaze neke optimistične prognoze. Turizam općenito u svijetu raste i rast će na dugoročnoj krivulji. Mlade generacije manje stvaraju, više putuju, avionski letovi sve jeftiniji, svijet sve bogatiji, istočna tržišta nas tek otkrivaju, perspektiva postoji definitivno. U ovom trenutku je sve nekako u magli, u recesiji ljudi štede na stvarima bez kojih mogu, a čini mi se da jedna ili dvije lošije sezone mogu dobro uzdrmati Valamar. A i cijena dionice će se isto tako stmoglaviti ako sezona krene u minus. Adris ima i osiguranje i proizvodnju hrane i hotele koji nisu samo na moru i puno jaču keš poziciju, on može izdržati i deset godina recesije. Turizam općenito traži velika ulaganja i dosta treba da se to vrati, međutim s druge strane nemamo nekih drugih prirodnih resursa, nemamo baš puno visokotehnoloških kompanija koje nude visoke povrate, kao nacija nismo ni previše obrazovani, ni marljivi, ni poduzetni, ispada da je turizam jedino u čemu smo relativno uspješni i imamo komparativne prednosti. Ako već pikirate Valamar, ja bih na Vašem mjestu pričekao da vidimo kako će se stvari razvijati.

New Report

Close