Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Sa Zabe uplatim EURE u BitStamp. Tamo kupim Bitcoin s Eurima.
Prebacim Bitcoin s Bitstampa na Bittrex (tamo trgujem sa ostalim kriptovalutama, ali ima ih mnogo drugih: Poloniex, Kraken, Bitfinex…).
Ako odlučim povući novac, prodam kriptovalutu koju imam. Prodam je za Bitcoin te zatim Bitcoin vratim na BitStamp. Sa Bitstampa vratim novac na Zabu, preko SEPA-e ili Internacionalnog transfera. Ovisno da li vraćam u Eurima ili dolarima.
Povukao sam manji iznos jučer preko SEPA-e. Međutim naplatili su mi naknadu veću od 2% iako piše 0.09%.
Veći iznos ću isplatiti nakon što pronađem što jeftiniji način povlačenja. Ne želim davati klošarima >2%. Puno je to.

Hvala. A porez, kako s dobicima?

Dajte mi jeftino da vam prodam skupo.

S obzirom kako tek sada prvi put povlačim novac (uzimam dobit), osobno Vam ne bih znao.
Znam pojedince koji su to odradili prije mene, nitko još nije platio porez niti je komu došlo na naplatu.
Nije to još najbolje uređeno kod nas.
Uostalom, teško je išta dokazati s kriptovalutama. Nude potpunu anonimnost kroz kriptografiju…teško se može dokazati tko je trgovao s čime. Gotovo nemoguće.
To je jedan i od razloga zašto su države i banke protiv kriptovaluta.

Imam 2 BTC ali sad ulaziti na 11 000 dolara je suludo.

使用を信頼し、あなた自身の能力の


manje cifre od nekoliko tisuca kuna. za one koji zele povuci vise najbolje:

https://xapo.com/card/ i mirna bosna.

Imam tu karticu ali je do sad nisam upotrebljavao, da li funkcionira povlačenje s bankomata i kolika je provizija?

使用を信頼し、あなた自身の能力の


kak on moze povuc pravi novac ?

Evo.
Bitstamp (SEPA) … neovisno o svoti, bilo da je riječ 10 EUR ili 100.000 EUR… uzmu vam naknadu samo 1.9 EUR.
Bitstamp 0.9 EUR, banka 1 EUR.


S obzirom kako tek sada prvi put povlačim novac (uzimam dobit), osobno Vam ne bih znao.
Znam pojedince koji su to odradili prije mene, nitko još nije platio porez niti je komu došlo na naplatu.
Nije to još najbolje uređeno kod nas.
Uostalom, teško je išta dokazati s kriptovalutama. Nude potpunu anonimnost kroz kriptografiju…teško se može dokazati tko je trgovao s čime. Gotovo nemoguće.
To je jedan i od razloga zašto su države i banke protiv kriptovaluta.

Kakve to ima veze šta je anonimno? Banka pošalje poreznoj podatak da ti je nešto sjelo na rč. kad ti lupe 40% na drugi dohodak ću te vidjeti. Novac se vadi na ATM za takve stvari ili xapo – možda i localbitcoins ali to prate i usa su već neki nazebli tako da to više ne bi preporučila

..stoga sam danas ponosan čovjek jer sve što sam izgradio danas sam svojim potpisom predao hrvatskoj državi...


Kakve to ima veze šta je anonimno? Banka pošalje poreznoj podatak da ti je nešto sjelo na rč. kad ti lupe 40% na drugi dohodak ću te vidjeti. Novac se vadi na ATM za takve stvari ili xapo – možda i localbitcoins ali to prate i usa su već neki nazebli tako da to više ne bi preporučila

Kao i većina ljudi koja ništa ne zna a piše u jalu samo da bi napisala.
Već 5 godina vadim sredstva i nikada nisam platio ništa.
Na poreznoj nemaju pojma također i ne mogu ili mi ne žele pomoći.
A kada se to sve jednom sredi i uredi u našoj državi, platit ću uredno porez na kapitalnu dobit 12% i pretporez.
Hvala i doviđenja.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

Hrvatska narodna banka (u daljnjem tekstu: HNB) navodi da “bitcoin” ne potpada niti pod jednu zakonom reguliranu kategoriju sredstava plaćanja te da prema članku 21. Zakona o Hrvatskoj narodnoj banci i članku 4. Zakona o deviznom poslovanju “bitcoin” ne predstavlja novac, niti sredstvo plaćanja u Republici Hrvatskoj niti stranu valutu odnosno strano sredstvo plaćanja. U svom dopisu HNB navodi da obzirom da vrijednost “bitcoin-a” ne odražava vrijednost novca koji je za njega primljen, “bitcoin” ne može biti niti elektronički novac u smislu članka 2. točke 2. Zakona o elektroničkom novcu.

Nadalje, HNB navodi kako se prema njihovim saznanjima stavovi europskih država u odnosu na status virtualnih valuta (“bitcoin”) međusobno razlikuju te da neke države “bitcoin” smatraju proizvodom, neke imovinom, a neke financijskim instrumentom.

U skladu s navedenim, mišljenja smo da se za potrebe oporezivanja PDV-om “bitcoin” može smatrati prenosivim instrumentom u smislu članka 40. stavka 1. točke d) Zakon-a o PDV-u te da se oslobođenje od plaćanja PDV-a iz toga članka može primijeniti na transakcije, uključujući posredovanje u vezi s virtualnim valutama kao što je “bitcoin”.

Trolam, hejtam, vrijeđam, ponižavam, omaložavami - mućki Džubrarim.

https://www.mojedionice.com/portfelj/IzvNajPortfelji.aspx?god=2017
od 440 igrača cca 300 u minusu što nije ni čudo s obzirom na ovu godinu

To su neki virtualni igrači ili? Po meni to nije realno stanje, ne vjerujem da je netko toliko blesav da tamo napiše portfelj i onda ga drži godinu dana bez da išta kupi ili proda.

使用を信頼し、あなた自身の能力の

Ako se ne varam, prosle godine su bili pokloni tableti i bitcoin. A bitcoin narastao 10 puta u medjuvremenu.
Bas me zanima sta ce djeliti ove godine. Mozda tablete i knjige.

prošle godine za 3 mjesto dobivao se je bitcoin,šubara i tablet
stvarno sve čestitke dečkima koji se brinu/rade oko toga

New Report

Close