Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Jel postoji tu neki investicijski fond koji onda ulaže u Btc odnosno u kriptovalute?
To mi se čini bolja varijanta

@kozhar

Kripto valute ce vrijediti 0 na prvu iducu financijsku krizu ili onog trenutka kad USA, Kina ili EU reknu dosta.
Mozda to bude sutra, godinu ili pet godina, ali ce se kad tad to desiti.
Kad dode financijska kriza bili ti vise volio drzati novce u nekoj virtualnoj valuti ili dolarima, eurima, zlatu…
Iza svih valuta stoji neka drzava a iza kriptovaluta soji samo vjera ljudi i nista vise, a obicno kad iza necega stoji samo vjera ljudi zavrsi tragicno.
Bitcoin raste jako snazno zato sto visoko rizicni investicijski fondovi vide priliku za laku zaradu i upumpavaju stotine miliona u bitcoina, ali na prvi znak opasnosti oni ce prvi prodati.
Kad bude pad, zavlada panika, nemas kome prodat…


@kozhar

Kripto valute ce vrijediti 0 na prvu iducu financijsku krizu ili onog trenutka kad USA, Kina ili EU reknu dosta.
Mozda to bude sutra, godinu ili pet godina, ali ce se kad tad to desiti.
Kad dode financijska kriza bili ti vise volio drzati novce u nekoj virtualnoj valuti ili dolarima, eurima, zlatu…
Iza svih valuta stoji neka drzava a iza kriptovaluta soji samo vjera ljudi i nista vise, a obicno kad iza necega stoji samo vjera ljudi zavrsi tragicno.
Bitcoin raste jako snazno zato sto visoko rizicni investicijski fondovi vide priliku za laku zaradu i upumpavaju stotine miliona u bitcoina, ali na prvi znak opasnosti oni ce prvi prodati.
Kad bude pad, zavlada panika, nemas kome prodat…

Ja se osobno ne slazem s vama. Da ce biti velikih volantilnosti hoce al to je to. Evo uskoro cme grupa dolazi, a ocekujem da i ostali veliki igraci krenu ubrzo. Al evo najvise se radujem da vidim hoce li bit reakcije trzista na novu epizodu velikog praska cijela epizoda ce bit o bitcoinu 30.11.:)

ckml
tuho,
plag
viro

13 %

Cash 87 %

Pronašao jednu dionicu koja mi se sviđa. idem u shoping ovaj tjedan

[i]MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE.[/i]

pošto sam novi u ovom segmentu da li može info kako trgovati kriptovalutama?


pošto sam novi u ovom segmentu da li može info kako trgovati kriptovalutama?

Imate puno toga na internetu preporucam:

http://www.cryptobegin.com/blog-14-11-2017/

Dalje si sami sirite literaturu. Ovdje imate super obasnjeno sto i kako. I platforme preko kojih mozete kupovati. Ako ne planirat izlaziti van etheruma i bitcoina preporucujem coinbase radi svoje jednostavnosti.
Naravno postoji i mnogo drugih mjenjacnica te nacina ali za pocetak preporucam ovo

Gugl je čudo .A ovo?

Otvorite wallet

Sad si mi da pošteno mislit. Big bang će biti gledan.
Ameri će navalit (dio njih ) na to da budu u trendu. Ko najnoviji ajfon.a
+ Geekovi, It-ovci ono da budu malo snobovi.
Koliko ima Sheldona i takve ekipe vanka koji drže lovu po ladicama ,
jer su znanstvenici i slično. Bit će to in ode kao i turizam u Hrvatskoj.
Samo kad će šišanje,hm.

Bez uvrede ikome . Opisivam stereotipe likova iz serije.
A i kreta san se u njihovom društvu i u stvarnom životu.
Prijatelju su mi takvi neki od njih, morat ću to ispitat do 1.11.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Bojim se da su to i dalje tulipani i bez ovog članka! Nisan nerazuman i razmotrit ću svaku priliku za ulaganje .
Ali kad tu moraš uložit u nešto napamet šta je naraslo 4 puta i nemat pojma u šta si uložio nego samo stat i gledat kako raste,hm. Ne bi uša u to sa 1 posto portfelja portfelja. Ma makar to naraslo još 6 puta do Božića .
Ali ko voli nek izvoli! Stavit koliko si spreman izgubiti.

Generalni izvršni direktor JPMorgana Jamie Dimon oštro se obrušio na bitcoin nazvavši ga najgorim špekulativnim mjehurom u povijesti
Općenito, tržište bitcoina ovaj bankar smatra prevarom i velikim investicijskim špekulativnim mjehurom, čak najvećim u povijesti. Situacija u kojoj je vrijednost bitcoina od početka godine porasla za gotovo 4 puta “neće završiti dobro”
Kao prvo, bankari vjeruju da je ovako brz rast vrijednosti glavni znak da se radi o špekulativnom mjehuru, što je nedavno potvrdio i Nobelovac Robert Shiller. Dodatno, nedostatak državnih institucija koje stoje iza ovog vida plasiranja novca također smatraju opasnim i neodrživim. “Netko će jednom poginuti i onda će se država umiješati, kao sada u Kini”, predviđa šef JPMorgana. Što se, pak, tiče blockchain tehnologije, Dimon je optimist i smatra da će je banke s vremenom prihvatiti kao vrlo korisnu.

Naravno, na ove izjave stigle su i reakcije onih koji čvrsto vjeruju u bitcoin, a svode se samo na jedno – ako klasične banke i investicijske kuće (koje su uzrokovale brojne financijske krize) ne vjeruju bitcoinu, to je samo dodatni razlog da ga mi ostali podržimo.

https://www.bug.hr/kriptovalute/bankari-bitcoin-je-prevara-452

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Robert Shiller, the Nobel-winning author who predicted the two biggest speculative markets in recent history, is repeating that bitcoin is in a bubble.

The cryptocurrency is “the best example right now,” Shiller told Quartz’s John Detrixhe in an interview published Tuesday. In January 2014 at the World Economic Forum in Davos, Switzerland, he called the cryptocurrency “an amazing example of a bubble,” adding that there was “no question about it.”

Bitcoin has exploded in price and popularity since then. Bitcoin was at $4,337 on Tuesday, or about 442% over its price in January 2014 of about $800 a coin.

For evidence that bitcoin is in a bubble, Shiller pointed to “a fundamental deep angst of our digitization and computers, that people wonder what their place is in this new world.” That fear gives some people a sense that they know the future and can profit from it, he told Quartz.
Shiller’s “Irrational Exuberance” is a seminal book that forecast the tech-stock and housing crashes and outlined the investor behavior that created both bubbles.
http://www.businessinsider.com/bitcoin-price-bubble-shiller-best-example-2017-9

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Da dimon koji je uhvacen s prstima u pekmezu.. nebi se cudio da je to hrvatski modus operandi da se sad natovario pa kasnije kad fondovi krenu kupovat…..
a s druge strane imate ovakve ljude:
https://www.cnbc.com/2017/10/26/bitcoin-underestimated-peter-thiel-says.html

Ugl dok mi tu komentiramo on raste i raste i raste 🙂
I to u opakom bullishu


Dakle, prije nekoliko mjeseci su mi dionice bile 90% portfelja.
Došli su problemi s Agrokorom. Rasprodao dio portfelja. Dio na oročenu štednju za 1.xx% jer je bolje od naših dionica a mali dio u kriptovalute. Oko 5%.
Dionice miruju, oročena miruje…a kriptovalute u međuvremenu narasle nekoliko stotina %.
Pa se sad pitam koji ku.. sam radio do sada??
Oročena 60%
Kripto 33%
Dionice 5%
Cash 2%

Kripto 70%
Nisam ništa dodavao casha tu, nego je jednostavno narastao preko 100% u međuvremenu.
Od dionica samo ADPL.

Moram priznati da mi je mnogo žao jer nisam više stavio u Kripto kad sam krenuo s tim. Ali bio sam plašljiv. Kakva pogreška.
Sada gledam skratitit tu poziciju, izvući početni ulog i/ili dio profita a ovo ostalo držati. Jer ne vidim razloga da ovo i idućih godina ne nastavi u ovom smjeru. Bullish.

Auhr
Jd.com
Cash(funte,euro)
CMG
TMUS
TPR
Viro
(poredano po udjelu u portfelju)

New Report

Close