Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.





Portfelj ispod 10% u ovoj godini, cijena placena zbog ovog tjedna. Dokupio ledo. Rjesio se jedne dobre dionice iz portfelja, jdgt, i sad imam nesto casha. Bila je dobra, nekih 50% + u manje od pet godina na cijeni, ali i 10% dividende na ulaz svake godine (jedne 15%). Hvala na voznji, dovidjenja, ako poslovanje ostane ravna crta vidimo se ponovno vjerojatno jednom u buducnosti tek nakon velikog pada. Mozda slicno napravim s jos nekim dionicama u portfelju. S tim novcima najvjerojatnije cu podebljavati neke koje vec imam. Ovo je cjelogodisnji plan. P/E portfelja 14,87.

nastavio proljetno ociscenje portfelja. pao na 15 dionica i cak 14% sam u cashu. puska za slonove spremna, mogu i jmnc ubost kad bih htio. korekcija mi prepolovila ovogodisnju zaradu.
[/quote]
Drevile, kako stoji tvoj portfelj s obzirom na ove šokove, trebao biti najstabilniji i najmanje pasti po nekoj teoriji?
[/quote]

nasitno se topi, ostalo 3,8% plusa u ovoj godini, dakle u ovoj korekciji izgubio 7-8% od vrha.
[/quote]

Znači, ništa mu, izdržao je šok. Nije loše.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

defenziva mjesec dana 🙂


nasitno se topi, ostalo 3,8% plusa u ovoj godini, dakle u ovoj korekciji izgubio 7-8% od vrha.

O, onda sam ja super….. Sad sam na +11,92%, a vrh mi je bio 8.3. na +15,94%! Nije loše!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Drevil, KressoM, dajte izbacite podatak o ovogodišnjem prinosu da vidimo kaj se dogodilo i da li je tako diverzificiran portfelj sigurna luka u ovakvim situacijama. Hvala.

Evo, napisao sam. Al kako ćeš to vidit? Iako moj uopće nije pao nešto posebno, naravno da nije sigruna luka ovako kratkoročno! Pa čovjeće, “ovo” traje tek 10-ak dana. Pa što je to? To je NIŠTA! Je li sigrna luka ogleda se u 10-20 godina, a ne u par dana. Ja sam pomiren s činjenicom da u jednom trenutku mogu pasti i na 50% vrijednosti. To, nažalost, ovisi samo o krdu i o likovima poput većine s foruma. Tako da… Al dok će se takvi samo izmjenit i odustati zbog bankrota (kao nedavno), oni pravi portfelji će sve to naravno nadoknaditi. Al onda kada padne i takav portfelj na 50% vrijednosti naći će se neki pametan i neumoran da soli pamet kako “eto, ni takav portfelj nije sigurna luka”, al neće ga biti 10-ak godina kasnije kad takav portfelj nadoknadi sve izgubljeno,,,, 😉 Tako da…iako mi nije puno pao portfelj, za to što ti pitaš, ne, nije sigurna luka.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]




Drevile, kako stoji tvoj portfelj s obzirom na ove šokove, trebao biti najstabilniji i najmanje pasti po nekoj teoriji?

nasitno se topi, ostalo 3,8% plusa u ovoj godini, dakle u ovoj korekciji izgubio 7-8% od vrha.
[/quote]
Znači, ništa mu, izdržao je šok. Nije loše.
[/quote]
Evo sada u ovogodisnjem minusu. Nije ni dobro:). Rjesio se na vrijeme svih agrokorovih dobavljaca, ali u ledu primio puni udar, istina minus na dokupima apsolutno mali da ga osjetim na cijeli portfelj, od ostalog najjaci jednokratni udar jucer na MDKA, ali danas barazno me lupa po svemu.

postavio sam portfelj prije mjesec dana, od onda se svasta izdogadjalo. portfelj ima ovogodisnji zgubitak od 1,1%.
pokratio portfelj na 15 dionica, uglavnom poizbacio agrokorove dobavljace da mi se rizik svede samo na ledo, zatim do ovog petka dokupljivao ledo, arnt, ckml, kodt-p-a i usao u viro, pa je stanje sada slijedece:
7,8% rivp
7,7% mdka
7,1% plag
6,5% hupz
7,0% kodt
6,4% mais
6,5% tuho
6,0% ledo
5,8% ilra
5,2% arnt
5,0% jnaf
5,1% hbrl
4,4% koei
4,5% ckml
4,2% viro
3,6% atln
7,2% cash

jos uvijek nema jamnice? 😀

@drevil
cca. 50% portfelja vam cine turisti, nije li to malo previse za diverzificirani portfelj?


jos uvijek nema jamnice? 😀

zedj za rizikom zadovoljio sam dokupljivanjem leda, istina kratko sam imao casha za 1 jamnicu:)

ni jedan građevinar? to je portfelj za prošlu godinu. bio virtualni ili pravi ali onako, previše mi je ziheraški.

who dares, wins


ni jedan građevinar? to je portfelj za prošlu godinu. bio virtualni ili pravi ali onako, previše mi je ziheraški.

pravi portfelj, pravi novci koje ne zelim izgubiti, ulazim samo u dobre fundamente, ni jedna gradjevinar nije se kvalificirao.



@drevil

cca. 50% portfelja vam cine turisti, nije li to malo previse za diverzificirani portfelj?

rasli su brze od drugih, dosta sam i kratio, jednostavno rastu prebrzo, jos predobri da bi ih eliminirao iz portfelja. tesko je diverzificirati po sektorima, kad u nekima nemas poduzeca s perspektivnim poslovanjem. stvarno se trudim pronaci pristojna poduzeca u drugim sektorima.

New Report

Close