Razotkrivamo portfelje

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska Razotkrivamo portfelje

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

moze, ali nemojte me slijediti, ja sam najneuspjesniji dionicar u ovoj godini:)
uzeo jos arnt i usao u viro nakon cetiri godine, kao da je jucer bilo. mislim dokupiti rivp, kodt, ledo, ckml, arnt, viro. u ovom casu nisam postavljen na kupnji samo na ckml i ledo. mozda nogiram jos neku dionicu iz portfelja da zaokruzim proljetno ciscenje.


moze, ali nemojte me slijediti, ja sam najneuspjesniji dionicar u ovoj godini:)
uzeo jos arnt i usao u viro nakon cetiri godine, kao da je jucer bilo. mislim dokupiti rivp, kodt, ledo, ckml, arnt, viro. u ovom casu nisam postavljen na kupnji samo na ckml i ledo. mozda nogiram jos neku dionicu iz portfelja da zaokruzim proljetno ciscenje.

Zar niste KODT prodavali prije dvije godine po 1000kn, i prodali CKLM po 4000kn? A sad ponovo ulazite po 50% većoj cijeni?

Zar niste KODT prodavali prije dvije godine po 1000kn, i prodali CKLM po 4000kn? A sad ponovo ulazite po 50% većoj cijeni?

da i da, i imam jos gresaka u ovih osam godina.


moze, ali nemojte me slijediti, ja sam najneuspjesniji dionicar u ovoj godini:)
uzeo jos arnt i usao u viro nakon cetiri godine, kao da je jucer bilo. mislim dokupiti rivp, kodt, ledo, ckml, arnt, viro. u ovom casu nisam postavljen na kupnji samo na ckml i ledo. mozda nogiram jos neku dionicu iz portfelja da zaokruzim proljetno ciscenje.

Zaista je umjece bitinnajneuspjesniji investitor ove godine.
Cekamo ponedjeljak i potvrdu proboja magicnih 1257 bodova na BDI a onda ako se to desi tek pocinje spektakl.
Veliki pozdrav vama i gospon. Kresi..
Cekam samo dan kada ce vam neki od brodar uci u tablicu… A onda cu vas za pocetak samo malo okititi…. Cisto zbog gusta….
Onaj tko ne vidi da su brodari na povetku bull marketa nakon 10 punih godina zakucavanja u dno taj nek se ostavi burze.
Na brodarima ce se desiti isto sto i na rivp..
Pocet ce milionski prometi i kupnja kada dionica naraste nekoliko tisuca posto…
Joj kako volim biti u pravu…

MOJI POSTOVI NISU SAVJET NA KUPNJU,NA PRODAJU,NITI NA BAVLJENJE DIONICAMA,NITI SU INVESTICIJSKI SAVJETI ILI PREPORUKE


Zar niste KODT prodavali prije dvije godine po 1000kn, i prodali CKLM po 4000kn? A sad ponovo ulazite po 50% većoj cijeni?

da i da, i imam jos gresaka u ovih osam godina.

OK kužim da imate grešaka , imam ih i ja (još većih), poanta je kako da minimaliziramo te greške?



Zar niste KODT prodavali prije dvije godine po 1000kn, i prodali CKLM po 4000kn? A sad ponovo ulazite po 50% većoj cijeni?

da i da, i imam jos gresaka u ovih osam godina.

OK kužim da imate grešaka , imam ih i ja (još većih), poanta je kako da minimaliziramo te greške?
[/quote]

iskustvom, svakom greškom si bolji i pametniji a šanse za pogrešku se smanjuju.



Portfelj ispod 10% u ovoj godini, cijena placena zbog ovog tjedna. Dokupio ledo. Rjesio se jedne dobre dionice iz portfelja, jdgt, i sad imam nesto casha. Bila je dobra, nekih 50% + u manje od pet godina na cijeni, ali i 10% dividende na ulaz svake godine (jedne 15%). Hvala na voznji, dovidjenja, ako poslovanje ostane ravna crta vidimo se ponovno vjerojatno jednom u buducnosti tek nakon velikog pada. Mozda slicno napravim s jos nekim dionicama u portfelju. S tim novcima najvjerojatnije cu podebljavati neke koje vec imam. Ovo je cjelogodisnji plan. P/E portfelja 14,87.

nastavio proljetno ociscenje portfelja. pao na 15 dionica i cak 14% sam u cashu. puska za slonove spremna, mogu i jmnc ubost kad bih htio. korekcija mi prepolovila ovogodisnju zaradu.
[/quote]

Drevile, kako stoji tvoj portfelj s obzirom na ove šokove, trebao biti najstabilniji i najmanje pasti po nekoj teoriji?

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

ako bih ja danas otkrio svoj portfelj, vi bi se meni smijali
zato ću ga otkriti tek kada budem 200% u plusu

Drevil, KressoM, dajte izbacite podatak o ovogodišnjem prinosu da vidimo kaj se dogodilo i da li je tako diverzificiran portfelj sigurna luka u ovakvim situacijama. Hvala.

ex. maratonac (05.10.2007.)... :-)))




Portfelj ispod 10% u ovoj godini, cijena placena zbog ovog tjedna. Dokupio ledo. Rjesio se jedne dobre dionice iz portfelja, jdgt, i sad imam nesto casha. Bila je dobra, nekih 50% + u manje od pet godina na cijeni, ali i 10% dividende na ulaz svake godine (jedne 15%). Hvala na voznji, dovidjenja, ako poslovanje ostane ravna crta vidimo se ponovno vjerojatno jednom u buducnosti tek nakon velikog pada. Mozda slicno napravim s jos nekim dionicama u portfelju. S tim novcima najvjerojatnije cu podebljavati neke koje vec imam. Ovo je cjelogodisnji plan. P/E portfelja 14,87.

nastavio proljetno ociscenje portfelja. pao na 15 dionica i cak 14% sam u cashu. puska za slonove spremna, mogu i jmnc ubost kad bih htio. korekcija mi prepolovila ovogodisnju zaradu.
[/quote]
Drevile, kako stoji tvoj portfelj s obzirom na ove šokove, trebao biti najstabilniji i najmanje pasti po nekoj teoriji?
[/quote]

nasitno se topi, ostalo 3,8% plusa u ovoj godini, dakle u ovoj korekciji izgubio 7-8% od vrha.


ako bih ja danas otkrio svoj portfelj, vi bi se meni smijali
zato ću ga otkriti tek kada budem 200% u plusu

tko kaže da bi ti se smijali. kunst je predvidjeti šta će biti, naknadne pameti tu ima i previše. ja imam dlkv, opte, igh, atln, bd62, lcds i još nekih sića. za godinu dvije svatko će moći vidjeti jesam li zaradio ili nisam. s obzirom da mi je nakon onog rasta himr u jednom momentu nosila preko 90% portfelja (što baš nikome ne biu preporučio) smatram ovo dobro izbalansiranim portfeljom.

who dares, wins

+24% od 1.1.2017. do danas najviše doprinio trojac: Dalekovod, Valamar i Atlantska plovidba.

Zatim Lux ulaganja, LRHC i HUPZ. Realiziran gubitak na RIZ-u od 10% i dobitak na HUPZ.

Alfabeti ostali na istim razinama, kao i ARNT.

Također neke pokušavam kupiti ili dokupiti, a neke porastom cijene kratiti!

Lp

New Report

Close