PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Evo da ja sad prodajem jednu dionicu za 20 000kn preko njuskala, koja je vjerovatnost da za tu cijenu prodam ja bih rekao 100% mislim da bi se i ostali slozili, znaci u ovom trenutku zarada na ulozeno u 1.5 godinu zarada je 60% ja bih rekao da je “seks” vise nego dobar, a moglo bi se postic i vise i to je cijela racunica sta ce bit u buducnosti nitko ne zna stvar je odluke ulagaca kada ce prodat, a mogu je prodat na oglasniku kad hoce samo s manjom valuacijom ali opet sa zaradom, da je firma na burzi nitko vam ne moze garantira da se u nekom trenutku nece desit nesto pa da cijena padne 80% pa da izgubite na bilo kojoj dionici tako da to nije garancija zarade stvar je samo kada odlucit prodat na oglasniku trebas malo cekat i uzet u obzir da trebas ranje reagirat da bi prodao ako slutis neke negativne stvari, jedino je stvar razvoja frime i cijene po kojoj ste kupili i koja za vas odrazava sve rizike da vam se po toj cijeni isplati tako je bilo i ovdje, ja ovo ulaganje vodim po cijeni delista priznat cu nesto vecu vrijednost tek kada prodju bar dvije godine bez nekih akcija protiv malih dionicara ili ako prodam, do tada stvari se razvijaju u moju korist unatoc pokusajima protiv mene. Kod ovakvih rizicnih ulaganja jedino je bitno koliko ste riskirali portfelja, meni je bilo 3% sa ovim isplatama sada je to 1% rizika na portfelj mislim da mi je sad cijela prica nebitna i da se negativno odrazi na portfelj, s druge strane pozitivan razvoj ove price sa strane dionicara koji je itekako moguc za nekoliko godina 4-5 recimo trenutnih 1% rizika moze na sadasnji portfelj realno pridonit vise od 20% prinosa ako to nije dobar omjer moguceg rizika i zarade onda ne znam sta je i da se nalazi na burzi takve prilike su rijetke i ovo su prilike koje u konacnici na dobro poslozen portfelj mogu cinit razliku kojom bi zaradili vise od prosjeka trzista.

Ignore : renči

Ja ne bih i uopće se ne slazem s tobom. To ti je kao da sam ja kupio Optimu na 1,5 i prodao na 2,5 i rekao da sam napravio sjajan posao.

Ja ne ulažem 1% ili 3% portfelja jer me ne zanima totalna diverzifikacija i prosječna zarada. Radije se kladim na value price od x-puta s “mojim osobno” procijenjenim povoljnim ishodom.

Mislim da imam dovoljno iskustva i znam procijeniti budući razvoj događaja.


Da su stavili dionice na burzu, ona bi sve to valuirala, ovako unatoč povratu inicijalne investicije dionicari ne mogu van iz papira osim da prodaju većinskim vlasnicima. A da sutra prodaju firmu, novi kupac nema obvezu ponuditi manjinskim dioničarima istu cijenu koju je platio za većinski paket. Sve to skupa nije neki “seks”.

Oni ne moraju biti najtransparentniji na svijetu, ali ovako kako su se oni ponašali/ponašaju prema ostalim dioničarima je izrazito loš primjer samovolje i nekorektnosti.

Kako to misliš “ne mogu van iz papira OSIM…“? Mogu bez problema vani i to po 387 kn i kakve veze ima KOME mogu prodati kad mogu.

Dalje kazes “A da sutra prodaju firmu, novi kupac nema obvezu ponuditi manjinskim dioničarima istu cijenu koju je platio za većinski paket.“, što je opet kontradiktorno. Pa nemaju ni ovi obavezu ponudi manjiskim dioničarima nikakvu cijenu pa već tri puta nude sve veću i veću i lako moguće da će opet ponuditi još veću. Dakle, ako bude postojao novi kupac, on će to kupiti po cijeni koja njemu bude povoljna i prihvatljiva i zašto onda ne bi ponudio i manjiskima istu??? Ako to smatra povoljnim??? Totalno nelogično razmišljanje…

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ajd procitaj jos jednom sto si napsiao pa razmisli tko se tu nelogicno ponasa. Dao sam i primjer “ponudjenog” pa jos jednom razmisli o svojoj “logici”.

Jesam, opet. Razmislio sam. Nek svako zaključi za sebe.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Ja ne bih i uopće se ne slazem s tobom. To ti je kao da sam ja kupio Optimu na 1,5 i prodao na 2,5 i rekao da sam napravio sjajan posao.

Ja ne ulažem 1% ili 3% portfelja jer me ne zanima totalna diverzifikacija i prosječna zarada. Radije se kladim na value price od x-puta s “mojim osobno” procijenjenim povoljnim ishodom.

Mislim da imam dovoljno iskustva i znam procijeniti budući razvoj događaja.

Tko je napisao da bih to napravio to je samo bio za primjer da se moze prodat i koja je zarada u tom primjeru 1.5 godine nakon na takvom primjeru, nitko nije usao ovdje radi 1x to je ocito, niit sam za totalnu diverzifikaciju, razlog zasto je 3% je jer toliko mi je prihvatljivo za ovaj slucaj kad ponasanja vlasnika i delistiranja i jer nije upalo vise u padu, trazit idealne slucajeve u koje mozes ulozit 30% portfelja sa povratom x5-10 nije realno te se svaki slucaj treba gledat zasebno i procjenjivat koliko si spreman riskirat za svaki pojedini slucaj jer svi takvi slucajevi nude i ozbiljne rizike po gubitak, te s druge strane pristup nacinu investiranja i riziku ovisi koliko je tvoj cijelokupni portfelj rasporedjen (nekretnine, novac, dionice ), tako da je to induvidualno.

Nitko nema dovoljno iskustva i znanja da moze tocno nesto procijenit moze samo na temelju svog iskustva i znanja bolje procijenit vjerovatnosti razvoja dogadjaja dok 100% nitko ne moze nista procijenit kako ce bit.

Ignore : renči

A u petak su me iz Fime Vrijednosnica zvali ako sam zainteresiran za prodaju po cijeni iz spajanja dionica jer da ima razočaranih jer ove godine nije predviđena dividenda. Kao da oni nisu znali za ovu “igru” a duuuugogooodišnji sam im klijent. Svaka im čast, lijep odnos imaju sa svojim klijentima.


A u petak su me iz Fime Vrijednosnica zvali ako sam zainteresiran za prodaju po cijeni iz spajanja dionica jer da ima razočaranih jer ove godine nije predviđena dividenda. Kao da oni nisu znali za ovu "igru" a duuuugogooodišnji sam im klijent. Svaka im čast, lijep odnos imaju sa svojim klijentima.

Mjenjaj brokera

Dobro je to ekipa napravila,, povukla dionicu sa burze da moze isplatiti dividende… a kad sve odrade, onda ce je vratiti na zse i uvaljati ekipi 🙂

I mene su zvali moji brokeri(nije fima)nedavno prije reverse stock splita bi li prodao ali sam im se zahvalio na ponudi.
Ima potraznje za dionicom a nije ni izlistana sta ce bit tek kad je vrate nazad na trziste


A u petak su me iz Fime Vrijednosnica zvali ako sam zainteresiran za prodaju po cijeni iz spajanja dionica jer da ima razočaranih jer ove godine nije predviđena dividenda. Kao da oni nisu znali za ovu "igru" a duuuugogooodišnji sam im klijent. Svaka im čast, lijep odnos imaju sa svojim klijentima.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


I mene su zvali moji brokeri(nije fima)nedavno prije reverse stock splita bi li prodao ali sam im se zahvalio na ponudi.
Ima potraznje za dionicom a nije ni izlistana sta ce bit tek kad je vrate nazad na trziste

A u petak su me iz Fime Vrijednosnica zvali ako sam zainteresiran za prodaju po cijeni iz spajanja dionica jer da ima razočaranih jer ove godine nije predviđena dividenda. Kao da oni nisu znali za ovu "igru" a duuuugogooodišnji sam im klijent. Svaka im čast, lijep odnos imaju sa svojim klijentima.


[/quote]

Znači ne moram se bojati…ima zainteresiranih za cijenu od 387kn…vjerojatno među njima ima onih koji bi se još rastegli 10-15%



I mene su zvali moji brokeri(nije fima)nedavno prije reverse stock splita bi li prodao ali sam im se zahvalio na ponudi.
Ima potraznje za dionicom a nije ni izlistana sta ce bit tek kad je vrate nazad na trziste

A u petak su me iz Fime Vrijednosnica zvali ako sam zainteresiran za prodaju po cijeni iz spajanja dionica jer da ima razočaranih jer ove godine nije predviđena dividenda. Kao da oni nisu znali za ovu "igru" a duuuugogooodišnji sam im klijent. Svaka im čast, lijep odnos imaju sa svojim klijentima.


[/quote]

Znači ne moram se bojati…ima zainteresiranih za cijenu od 387kn…vjerojatno među njima ima onih koji bi se još rastegli 10-15%
[/quote]

To su ti sve isti.

New Report

Close