PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

KUKRIKU@
potpisujem i slično sam iznio više puta s težištem na bilo bi nepotrebno riskantno propustiti prodati što se može i prepustiti sve slučaju.
“mudrost”u prikupljanju večinskog vlasništva su pokazali ali to nije garancija i ostalog iako je povećava u nekom razmjeru i pridonosi strpljivosti,koje da nemamo nebi bili ovdje.
za mene još divka ili dvije da su dionice gratis pa poslije toga šta bude,opa ili tropa.
time will tell
p.s.
činjenica da ću sada dokupiti govori više od…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Još nešto: Bauhaus nije presudan za Pevec jer em ne prodaje bijelu tehniku em je nešto viši cjenovni rang. Osim toga, Pevec ima 25 centara u RH, a Bauhaus 8.
Naprosto nisu baš kruške i jabuke, ali ima dosta razlika.
I iskreno, ne vjerujem u dolazak nekog jakog konkurenta. Tržište je podosta zasićeno. A dodatnom zasićenju će pridonijeti otvaranje još nekoliko Pevec centara po RH.
Jak ulazak je podosta skup. A polagani ulazak ne ugrožava u realnom vremenu. Nitko neće ložiti pare na zemlju s opadajućim brojem stanovnika, a tržište zasićeno.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

kukuriku bauhaus ima 2 u zagrebu di se vrti oko pola HR love i to je ključ.
bijela tehnika?
radio nekad i sa jednim i drugim,neusporedivo veća zarada na je šerafma i toj sitnoj galanteriji jer su marže višestruko veće.generalno vrijedi pravilo za trgovinu da je zarada u sitnicama.
primjerice laminat je jeftin ali lajsne,pribor za pričvrščivanje lajsni spužvice,kajlice e na tome se dere do kosti.
koliki su već kihnuli u HR na bijeloj tehnici?marže su na tome među najnižim,ali ako se nametneš kao nacionalni distributer bijele tehnike sa odličnom mrežom tu se izgledno može dodatno profitirati.
izgledno i stvoriti određena pozitivnija slika o kompaniji koja je posljedica brendova koje prodaješ.
za mene su ipak ključ “sitnice” koje nose neusporedivo veće marže,bauhaus je u tome majstor.
uđeš sa ciljem kupiti nešto a izlaziš i sa onim što nisi planirao kupiti.
još ako ženu uzmeš sa sobom…
🙂
kad smo već raspalili u detaljeono što meni nikako ne leži je guranje pod nos prehrambenih namirnica jer stvara sliku svaštarenja i neozbiljnosti,suprotno od onog što bauhaus propagira “profesionalnost”.
koje je o tom potom ali to je ono što ljudi žele čuti da idu kupovati od profesionalaca za profesionalce.
spremni su i platiti više a posebice kada su zatrpani širinom asortimana.
to je ono što bi želio i držim da bi bilo dobro i za pevec da ide u tom smjeru bitno brže,agresivnije…
ne treba izmišljati toplu vodu sve je izmišljeno samo poslati pismene da prenesu što su tamo vidjeli.
radi nacionalne komponente pozicije na tržištu će se zamjeniti.
meni bi to tada bila dionica za nasljeđivanje generacijama.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U otvorenom pismu objavili ‘pravu istinu’ o tome kako je bilo raditi za Zdravka i Višnju Pevec

Izgleda da Peveci i nisu bas bili dobre gazde.

Glavno da je bilo zadržane dobiti. Ono, bilanca bez dugova. Ideje naše, benzin vaš. Bar su slušali dobru glazbu u centrima, Višnja Gaga.
U Hr se i dugovi pripisuju uspjehu, kao sve smo to mi podigli, a krediti su nužno zlo. To u Amera zatvori burza i objavi se samo jedna riječ “bankrot”, a onda nastupa pravna, naravno ne ova naša što dan danas radi svoj posao.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

kolega barikb@ se je opet vratio do proljeva SŽJ iako je potpuno drugačije pjevao dok je bio dioničar,mora da je stvarno bolno?
pa i danas se nudi kupovina tko želi zar ne?
da si je ostavio samo jednu dionicu da vidi kako će sve završiti zar nije mogao sada dokupiti 99 kom?
znači sve po vlastitom izboru i opet su drugi krivi?
a zdravac je dno bio prema svojim radnicima i nema nikakve nepravde u svemu što je sljedilo’+
po meni nema a možda i griješim,nebi bilo…
ako povučemo paralelu sa neusporedivo boljim odnosom nove uprave prema radnicima jedan je scenarij bitno izgledniji.
braniti zdravca znači ismijavati se velikom broju dobavljača koji su oštečeni radi njegove megalomanije koja je bila spremna i uništavati dobiti ali ne i povečati tadašnje najgore u hr uvjete radnicima.
prst dole ko kuća ako se mene pita.
PIRpoz

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

noviulagač

tema je otimanje, a ne investiranje. Branko je starog kova, ja bi davno to unovčija na burzi ali to sad nije tema.
Njemu nikakva politika neće ništa oteti, zašto?

Vidim da je vama smiješno pa ako može primjer tko je uopće u Hr “pravi” investitor. Ovako djelujete kao da eto vi poznate investicijsku scenu. Evo ni meni neće nitko ništa oteti, kako to?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/u-sto-je-sve-2018-godine-ulozila-enna-grupa/

dok je u Pevec uloženo 77 milijuna kuna čime je povećan vlasnički udio na 37,5 posto, u kojem sad ENNA Grupa zajedno sa svojim partnerima posjeduje 75 posto + jednu dionicu.

Ignore : renči


Još nešto: Bauhaus nije presudan za Pevec jer em ne prodaje bijelu tehniku em je nešto viši cjenovni rang. Osim toga, Pevec ima 25 centara u RH, a Bauhaus 8.

Usporedjivati Bauhaus i Pevec je besmisleno. Do sada, nikad nisam na ulazu u Bauhaus vidio palete sa secerom, limenkama piva, bocama od 5L vina, smokicima, Petit Beurre keksima, cipsima ili keksima. Vise od 3 godine sam dionicar PVCM-a, ali vecinu stvari za kucu sam kupovao u drugim centrima i trgovinama. Ova prica o povecanju placa jer brinu za zaposlene, nije nista drugo nego im fali ljudi. Pogotovo onih koji nesto znaju o svom poslu. Imam 800m do njihovog novog centra. Znao sam vecinu trgovaca, od onih koje znam iz skole, susjeda, prijatelja. Dobar dio njih je otislo u druge firme jer su dobili bolje uvjete. Jucer potrosio vecinu vremena na pronalazak trgovca, nakon poduze potrage, na svako pitanje je bilo hmmm, samo malo, ovaj, cek da vidim.

Dionicarima nek je sa srecom.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!

Problem nestručnosti radnika je oduvijek bio problem Peveca. Još i za vrijeme “Zdravka i Crne Višnje”.

Posljednji uspjeh Peveca je i zasluga Šketa i njegovog stečajnog upravljanja, ali i činjenice da se većina sličnih lanaca povukla iz Hrvatske pa su defacto samo ostali Pevec i Bauhaus od većih. S time da je Pevec bolje regionalno prisutan i ima širi asortiman proizvoda iako možda ne i artikala.

https://www.jatrgovac.com/2010/01/analiticari-kerum-ne-moze-dobiti-upola-onoliko-koliko-trazi/

Samo za migru, primjer iz kategorije skoro milijarder 😁

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Zanimljivo je primjetiti u ovom gore članku kerum trgovina tad je ostvarivala slican prihod kao pevec 2017. Po toj logici ako kerumove trgovine su stvarno vrijedile 100 mil eura(a ne 200 koliko on trazi) a trzisna kapitalizacija peveca po 171 je cca 1/3 od tih 100 mil eura, ako uzmemo “fer” procjenu od 387 to bi iznosilo onda cca 2/3 od 100 mil eura.
A sad koliko bi vrijedio pevec u 2019 ako uzmemo u obzir cca 2 mlrd prihoda u 2018 te konstantan rast maloprodaje u hr, konkurencije skoro pa nema?
Mozda onih kerumovih 200 mil eura sa pocetka price jer ipak nije vise 2010 i okolnosti su se promijenile?
Nekih cca 1100-1200 po dionici?
Bili to bilo “fer”?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close