PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Da izgube utrku sa konkurencijom (zasad nekako gledam da bi Pevecu u nekom scenariu za cca 5-10 god ako ne porade ozbiljnije na e-trgovini mogao uzeti dobar dio prihoda online trgovci npr. MALL.HR, Vidaxl.hr i drugi koji jos nisu ozbiljnije usli na nase trziste vise nego neka fizicka konkurencija(iako ne iskljucujem mogucnost da u tom razdoblju netko fizicki ne udje na nase trziste u njihovom segmentu)
Da precijene mogucnosti i pocnu se previse zaduzivat kao Zdravko te rasipati lovu na investicije koje nece donijeti zadovoljavajuci povrat na ulozeno . Eto ukratko dali bi se jos dosta tu napisat mene konkretno ove 2 stvari najvise tangiraju. Ovo je najlosiji scenarij za poslovanje a time ujedno i za buduce kretanje cijene dionice.

A ako ste mislili na ove korporativne peripetije sa sa njihovim akcijama tipa ove zadnje sa reverse stock splitom,mogucim dokapitalizacijama ili pretvaranjem u d.o.o cujte sve je moguce a to samo oni znaju
Nije nagovor na prodaju ni kupnju pvcm.


Hvala kolege, a kaj mislite koji bi bio neki najlošiji scenarij sa dionicom.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

loš scenarij bi bio da ne naprave iskorak prema standardima konkurencije(bauhaus).
sve im se nudi ništa ne trebaju izmisliti,samo trebaju poslati jednog pismenog koji može prenjeti ono što je tamo vidiio i pod istom uslugom i cijenama njihov će parking biti pun a od bauhausa poluprazan.obrnuto od sadašnje situacije a ovih 100-140 milja dobiti će se pretvoriti u 1 mlrd kn dobiti.
ovo sam ispalio odokativno ali držim da nije daleko a nebi me ni prebačaj iznenadio.
može se to i odokativno provcjeniti po broju automobila na parkingu,po broju otvorenih blagajni,po stupnju napunjenosti kolica na blagajni….
s obzirom na zaostajanje u usluzi pevec dobit je čudo.
čudo je očito i ono što se nudi,do kada?
bolje ne odgađati uzimanje jer…
hr kapaciteti svih vrsta su oduvijek bili u najmanju ruku problematični,kod zdravka si to mogao osjetiti na kilometre,danas je bolje ali nebi se ja tu igrao gazdovanja dok se nudi da postaneš milijarder bez da išta radiš ili da trebaš dokazati a pitanje dali ćeš uspjeti iz tko zna kojih razloga…
zaokružiti ciklus ulaganja upokrivenost hr i frknuti to dok je roba vruća i dok ima zainteresiranih jer poslije je sve na dalekom štapu.
timing je ključ,zdravko ga je promašio i sada ronja suze a sam si je tako izabrao.
ako je biznis profitabilan a držim da je ako ovakav pevec rastura tada moraš to prodati ili će ti biti oteto nekad,na neki način za kikiriki.
zašto se siliti kada ti se milom nudi na skali u mlrd-ama?
uvijek se može i ostaviti neki vlasnički udio ako ti je baš jako stalo,peru te emocije iako nebi smjele.
onaj tko će htjeti kupiti,želi kupiti ako mu se ne proda krenut će sam sa svojom mrežom a konkurencija će nekonkuretne zdrobiti,još ako se poklopi sa nekom krizom…
tko bi htio kupiti?
ne znam ali tko je bio u njemačkoj vidio je koliko je konkurencija žestoka i da je bauhaus samo jedan od igrača u tom segmentu.
dolaskom u hr pala im je sjekira u med i naplatili su dolazak prije drugih i pozicioniranje u suhom zlatu.
kako znam?
uspoređujem cijene u njemačkoj i hr istih ili gotovo istih proizvoda.da imaju tamo ove cijene mogli bi radi konkurencije zatvoriti za dva mjeseca sve što imaju.
ako je pvcm cash mashine tada je bauhaus HR f..ing štamparija love točka.
štamparija love će biti i pvcm onome tko ga kupi a na evolucijskoj razini je bauhausa,sukladno tome postoji mogućnost značajne premije.
a nudila se i zdravku pa je rekao “ja sam gazda”
RIP

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


loš scenarij bi bio da ne naprave iskorak prema standardima konkurencije(bauhaus).
sve im se nudi ništa ne trebaju izmisliti,samo trebaju poslati jednog pismenog koji može prenjeti ono što je tamo vidiio i pod istom uslugom i cijenama njihov će parking biti pun a od bauhausa poluprazan.obrnuto od sadašnje situacije a ovih 100-140 milja dobiti će se pretvoriti u 1 mlrd kn dobiti.
ovo sam ispalio odokativno ali držim da nije daleko a nebi me ni prebačaj iznenadio.
može se to i odokativno provcjeniti po broju automobila na parkingu,po broju otvorenih blagajni,po stupnju napunjenosti kolica na blagajni….
s obzirom na zaostajanje u usluzi pevec dobit je čudo.
čudo je očito i ono što se nudi,do kada?
bolje ne odgađati uzimanje jer…
hr kapaciteti svih vrsta su oduvijek bili u najmanju ruku problematični,kod zdravka si to mogao osjetiti na kilometre,danas je bolje ali nebi se ja tu igrao gazdovanja dok se nudi da postaneš milijarder bez da išta radiš ili da trebaš dokazati a pitanje dali ćeš uspjeti iz tko zna kojih razloga…
zaokružiti ciklus ulaganja upokrivenost hr i frknuti to dok je roba vruća i dok ima zainteresiranih jer poslije je sve na dalekom štapu.
timing je ključ,zdravko ga je promašio i sada ronja suze a sam si je tako izabrao.
ako je biznis profitabilan a držim da je ako ovakav pevec rastura tada moraš to prodati ili će ti biti oteto nekad,na neki način za kikiriki.
zašto se siliti kada ti se milom nudi na skali u mlrd-ama?
uvijek se može i ostaviti neki vlasnički udio ako ti je baš jako stalo,peru te emocije iako nebi smjele.
onaj tko će htjeti kupiti,želi kupiti ako mu se ne proda krenut će sam sa svojom mrežom a konkurencija će nekonkuretne zdrobiti,još ako se poklopi sa nekom krizom…
tko bi htio kupiti?
ne znam ali tko je bio u njemačkoj vidio je koliko je konkurencija žestoka i da je bauhaus samo jedan od igrača u tom segmentu.
dolaskom u hr pala im je sjekira u med i naplatili su dolazak prije drugih i pozicioniranje u suhom zlatu.
kako znam?
uspoređujem cijene u njemačkoj i hr istih ili gotovo istih proizvoda.da imaju tamo ove cijene mogli bi radi konkurencije zatvoriti za dva mjeseca sve što imaju.
ako je pvcm cash mashine tada je bauhaus HR f..ing štamparija love točka.
štamparija love će biti i pvcm onome tko ga kupi a na evolucijskoj razini je bauhausa,sukladno tome postoji mogućnost značajne premije.
a nudila se i zdravku pa je rekao "ja sam gazda"
RIP

Kako ste vi pametni i mudri..
Na 2 miljarde prihoda vi bi imali dobit miljardu..
Možda imate recept i za povećanje marže i kvalitetu usluge?
Hoćete reći da treba povećati cijenu i povećati kvalitetu usluge smanjivanjem broja ljudi?
Možda da se zaposle roboti?

bruce.lee@
1.nisam napisao na 2 mlrd prihoda pa …
2. 1 mlrd kn nije bio izračun već….
3.nema mudrosti i pameti u tome da se sutra ode u pvcm i bauhaus i usporedi broj posjetitelje,broj kupaca na blagajni,napunjenost kolica,procjreni avg iznos računa….
osobno sam se više puta uvjerio a nikad razuvjerio te držim da je dobit bauhausa višestruko veća od pvcm.
ako je adržim da je pvcm cash mašina,bauhaus je štamparija točka.
nabavne cijene bauhausa pvcm nikad neće dostići.
marže su tolike da nije ni potrebno,za sada a vidjet ćemo što će gazdovanje donjeti.
kada žaba uđe u kovačnicu i digne nogu to može postati problem.
tko ne vjeruje neka pita stričeka zdraveka.
možda je zdravac htio staviti potkovu na kokota pa je zato pijetao potonuo?

p.s.
konj kada uđe u kovačnicu i nitko mu ništa ne kaže a sam digne nogu to je full ok.
znaju naši stari…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Migra
Pevec ima odlican management tako da mislim da su neke bojazni neopravdane.
Ali opreza i skromnosti nikad dosta to je isto istina. Nedostatak istog mnoge je kostao.
Oprezno se siri, radi i dobro je.
Dobit Bauhausa mozes vidjeti na Fini.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.



A ako ste mislili na ove korporativne peripetije sa sa njihovim akcijama tipa ove zadnje sa reverse stock splitom,mogucim dokapitalizacijama ili pretvaranjem u d.o.o cujte sve je moguce a to samo oni znaju

Ovaj dio manevara me trenutno više zabrinjava od samog poslovanja za koje vjerujem da na neke srednje pruge 2-3 godine nema straha, nadam se da nemaju neki daljnji plan u cilju “šišanja” malih dioničara.


bruce.lee@
1.nisam napisao na 2 mlrd prihoda pa …
2. 1 mlrd kn nije bio izračun već….
3.nema mudrosti i pameti u tome da se sutra ode u pvcm i bauhaus i usporedi broj posjetitelje,broj kupaca na blagajni,napunjenost kolica,procjreni avg iznos računa….
osobno sam se više puta uvjerio a nikad razuvjerio te držim da je dobit bauhausa višestruko veća od pvcm.
ako je adržim da je pvcm cash mašina,bauhaus je štamparija točka.
nabavne cijene bauhausa pvcm nikad neće dostići.
marže su tolike da nije ni potrebno,za sada a vidjet ćemo što će gazdovanje donjeti.
kada žaba uđe u kovačnicu i digne nogu to može postati problem.
tko ne vjeruje neka pita stričeka zdraveka.
možda je zdravac htio staviti potkovu na kokota pa je zato pijetao potonuo?

p.s.
konj kada uđe u kovačnicu i nitko mu ništa ne kaže a sam digne nogu to je full ok.
znaju naši stari…


U nekoliko zadnjih postova aludirate da menadžment ne zna što radi i da bi bilo najbolje da većinski prodaju svoj udio strancima…jer oni “kao” znaju posao..za razliku od hrvata.. domorodaca..
Zaboravljate li da su upravo kod nas zatvorili Bricostor, Baumax, Obi a što je otvorilo prostor Pevecu..
Naravno da vi to znate ali svejedno pišete..

Razlog vašeg pisanja je želja za postizanjem čim više cijene za vaše dionice..
Na vašu žalost prodaja dionica većinskih se sigurno neće desiti u ovoj generaciji..
Jer sva trojica imaju dovoljno novca iz drugih poslova te im je više do igre ..



bruce.lee@
1.nisam napisao na 2 mlrd prihoda pa …
2. 1 mlrd kn nije bio izračun već….
3.nema mudrosti i pameti u tome da se sutra ode u pvcm i bauhaus i usporedi broj posjetitelje,broj kupaca na blagajni,napunjenost kolica,procjreni avg iznos računa….
osobno sam se više puta uvjerio a nikad razuvjerio te držim da je dobit bauhausa višestruko veća od pvcm.
ako je adržim da je pvcm cash mašina,bauhaus je štamparija točka.
nabavne cijene bauhausa pvcm nikad neće dostići.
marže su tolike da nije ni potrebno,za sada a vidjet ćemo što će gazdovanje donjeti.
kada žaba uđe u kovačnicu i digne nogu to može postati problem.
tko ne vjeruje neka pita stričeka zdraveka.
možda je zdravac htio staviti potkovu na kokota pa je zato pijetao potonuo?

p.s.
konj kada uđe u kovačnicu i nitko mu ništa ne kaže a sam digne nogu to je full ok.
znaju naši stari…


U nekoliko zadnjih postova aludirate da menadžment ne zna što radi i da bi bilo najbolje da većinski prodaju svoj udio strancima…jer oni "kao" znaju posao..za razliku od hrvata.. domorodaca..
Zaboravljate li da su upravo kod nas zatvorili Bricostor, Baumax, Obi a što je otvorilo prostor Pevecu..
Naravno da vi to znate ali svejedno pišete..

Razlog vašeg pisanja je želja za postizanjem čim više cijene za vaše dionice..
Na vašu žalost prodaja dionica većinskih se sigurno neće desiti u ovoj generaciji..
Jer sva trojica imaju dovoljno novca iz drugih poslova te im je više do igre ..
[/quote]

Nisam siguran u to.
Prvo, svaki trgovac zna da je sve stvar cijene.
Drugo, neki vecinski su moguli i imaju hrpu love, a drugi bas i ne.
Trece, a vezano na prvo, ne smatram da bi sadasnja garnitura uopce trebala prodavati strancima, jako dobro rade, ali izaci na burzu i ponuditi odredjeni paket, 10-20-30% mirovinskim fondovima, e to bi bio pun pogodak za sve.
Vecinski bi dobili kvalitetan novac za sve sto su napravili dosad, a ostali u sedlu kao glavni.
Mirovinci, tj. buduci umirovljenici iliti svi mi bi dobili kvalitetan dividendni prinos.
Dionicari bi dobili mogucnost prave valuacije svojih dionica.
Trziste kapitala bi dodatno zivnulo.
Sama firma bi dobila pozitivnu medijsku pozornost kao besplatnu reklamu, trajno.
Benefiti su mnogi.
Za razmisliti je definitivno.
I to sto prije dok se ne zavalja nova svjetska kriza. Sad je trenutak za taj potez. Odnosno do kraja godine kad se Crobex podigne pa Pevec udje u “punoj brzini” da postigne najbolju cijenu.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.



bruce.lee@
1.nisam napisao na 2 mlrd prihoda pa …
2. 1 mlrd kn nije bio izračun već….
3.nema mudrosti i pameti u tome da se sutra ode u pvcm i bauhaus i usporedi broj posjetitelje,broj kupaca na blagajni,napunjenost kolica,procjreni avg iznos računa….
osobno sam se više puta uvjerio a nikad razuvjerio te držim da je dobit bauhausa višestruko veća od pvcm.
ako je adržim da je pvcm cash mašina,bauhaus je štamparija točka.
nabavne cijene bauhausa pvcm nikad neće dostići.
marže su tolike da nije ni potrebno,za sada a vidjet ćemo što će gazdovanje donjeti.
kada žaba uđe u kovačnicu i digne nogu to može postati problem.
tko ne vjeruje neka pita stričeka zdraveka.
možda je zdravac htio staviti potkovu na kokota pa je zato pijetao potonuo?

p.s.
konj kada uđe u kovačnicu i nitko mu ništa ne kaže a sam digne nogu to je full ok.
znaju naši stari…


U nekoliko zadnjih postova aludirate da menadžment ne zna što radi i da bi bilo najbolje da većinski prodaju svoj udio strancima…jer oni "kao" znaju posao..za razliku od hrvata.. domorodaca..
Zaboravljate li da su upravo kod nas zatvorili Bricostor, Baumax, Obi a što je otvorilo prostor Pevecu..
Naravno da vi to znate ali svejedno pišete..

Razlog vašeg pisanja je želja za postizanjem čim više cijene za vaše dionice..
Na vašu žalost prodaja dionica većinskih se sigurno neće desiti u ovoj generaciji..
Jer sva trojica imaju dovoljno novca iz drugih poslova te im je više do igre ..
[/quote]

Kakve ili koje igre?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

U nekoliko zadnjih postova aludirate da menadžment ne zna što radi i da bi bilo najbolje da većinski prodaju svoj udio strancima…jer oni "kao" znaju posao..za razliku od hrvata.. domorodaca..
Zaboravljate li da su upravo kod nas zatvorili Bricostor, Baumax, Obi a što je otvorilo prostor Pevecu..
Naravno da vi to znate ali svejedno pišete..

Razlog vašeg pisanja je želja za postizanjem čim više cijene za vaše dionice..
Na vašu žalost prodaja dionica većinskih se sigurno neće desiti u ovoj generaciji..
Jer sva trojica imaju dovoljno novca iz drugih poslova te im je više do igre ..


Migra
Pevec ima odlican management tako da mislim da su neke bojazni neopravdane.
Ali opreza i skromnosti nikad dosta to je isto istina. Nedostatak istog mnoge je kostao.
Oprezno se siri, radi i dobro je.
Dobit Bauhausa mozes vidjeti na Fini.

pevec je premija što je bio pod zdravcem ali nije blizu bauhausa,ponavljam osobno neka svatko ode na parking,stane sa strane na blagajni i neka snimi količinu kupaca na blagajni,procijeni avg račun,neka prošeće policama i neka usporedi širinu asortimana.
osobno sam to više puta učinio i došao do zaključka na je pvcm još daleko od bauhausa što je jako dobro,znači prostora za rast profitabilnosti ima u velikim količinama.
dobit bauhaus hr nećemo nikad znati jer im je dobavljač za robu prioritetno bauhaus njemačka a tu je prostor za preljevanje dobiti neograničen i prikazuju koliko žele a sigurno im nije u interesu ovdje prikazivati iz više razloga.
pevec je keš mašina a bauhaus je štamparija.
nejednom sam u zadnjih godinu dvije bio primoran kupovati u bauhausu jer nisam mogao kupiti u pevecu,nije bilo ili nije bilo širine asortimana,cijene me nisu prioritetno zanimale ali dojma sam da se radi konkurenc analiza i da su tu negdje.
radi se o ukupnim iznosima u >10.000kn.
pitam se koliko kupaca kojima se dogodi ista stvar nakon toga opet odu prvo u pevec vidjeti dali mogu tamo kupiti kao ja?
ponekad su to i bananlne stvari kao vijci i matice koje imaju neograničen rok trajanja i nema opravdanja da se ikad dogodi da nema.
to nije vrhunski menagment jer to on mora znati i reagirati.
nikad mi se nije dogodilo da u bauhausu nema nekih vijaka ili matica slične robe,nikad u >10g
to je za mene menagment kakvog želim da raspolaže i sa mojim kapitalom.
na takav se način stvara lojalan potrošač,ovakvih kao ja koji je i potrošač i dioničar pa to gleda iz drugog kuta je malo.
imam svoje razloge zašto sam sketpičan prema hr kapacitetima svih vrsta i zašto sam uvjeren da će neprodaja dok je željezo vruće izgledno završiti po zdravko scenariju u nekoj budućnosti.
volio bi da griješim ali…
dizanje plaća radnicima je ok ali ja i dalje ne vidim ono što bi htio od svog prodavača kada uđem u pvcm.
OK nisam ni u bauhasu do kraja zadovoljan ali tamo se djelatnici ne moraju ispričavati jer nema primjerice vijaka i sl.
sljegati ramenima kada ih pitaš “zar me tjerate u bauhaus?”
da rezimiram ,dobro je,bolje ali značajno ispod bauhaus i to me brine.
još više me brine da će doći oni koji su na nivou bauhausa da zaoštre konkurenciju.
zamislite primjerice što bi se dogodilo da u hr dođe aldi sa konzumom a šta sa lidlom koji je aldiju dokazano u cijeloj europi konkurentan?
žabi nije suđeno da dobije potkovu ali može postati milijarder ako dokaže da nije nepametna.
navijam da se to dogodi u interesu svih nas a u daleko najvećem interesu žabe.
neka joj bude po njezinom izboru.

p.s.
neka prodaju dok je vrijeme točka a vrijeme je.

brucelee@
pročitali ste me.
DA,na marketu sam jer želim da moje dionice vrijede više.
nekako bi mi se činilo nenormalno da želim suprotno?

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Na vašu žalost prodaja dionica većinskih se sigurno neće desiti u ovoj generaciji..
Jer sva trojica imaju dovoljno novca iz drugih poslova te im je više do igre ..

:)))
igra ili ne na kraju se suze ronjaju a opet tu su i sudske presude i dugovi ako smo narod koji je sposoban nešto naučiti i na tuđoj školi iz predmeta gazdovanje?
ja sam čuo za kategoriju milijardreri ali nisam još čuo za kategoriju skoro milijarder?
mora da ova druga puno više boli?
nije to više samo stvar love nego što si se dokazao kao…
možda i griješim nebi bilo ali neznam tko bi mogao mirno spavati u scenariju nudilo mi se a nisam htio uzeti na skali u milijardama?
igra kažete?
jaki ste igrač,barem na riječima
:))
p.s.
ako će oni namjerno spržiti svoju milijardicu neću ni ja plakati za svojom “sićom”
:))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Na vašu žalost prodaja dionica većinskih se sigurno neće desiti u ovoj generaciji..
Jer sva trojica imaju dovoljno novca iz drugih poslova te im je više do igre ..

:)))
igra ili ne na kraju se suze ronjaju a opet tu su i sudske presude i dugovi ako smo narod koji je sposoban nešto naučiti i na tuđoj školi iz predmeta gazdovanje?
ja sam čuo za kategoriju milijardreri ali nisam još čuo za kategoriju skoro milijarder?
mora da ova druga puno više boli?
nije to više samo stvar love nego što si se dokazao kao…
možda i griješim nebi bilo ali neznam tko bi mogao mirno spavati u scenariju nudilo mi se a nisam htio uzeti na skali u milijardama?
igra kažete?
jaki ste igrač,barem na riječima
:))
p.s.
ako će oni namjerno spržiti svoju milijardicu neću ni ja plakati za svojom "sićom"
:))

[/quote]

Kolega migra, najte se uznemiravati.
Sve će biti ok, odnosno onako kako sam gore naveo.
Kako znam? Pa eto, iskustvo me naučilo.
Od dana 1 otkad pratim ovu dionicu i sudjelujem u tome kao dioničar, od stiskanja cijene nadolje, delista, fingiranog dokapa te odustanka od istog, raznih ponuda za otkup dionica, dividende te ovog sad spajanja, primjećujem jednu zajedničku nit kod svih tih poteza: kao prvo, racionalni su, a kao drugo iako ih nisam baš sve predvidio mogu konstatirati da su upravo onakvi kakve bih i ja vukao da sam većinski dioničar. U okviru zakona, meni u korist, a vođeni ekonomskom logikom u nekom vremenskom trenutku.
I sad, nakon ovog spajanja dionica doći će do takve koncentracije i konsolidacije vlasništva da su daljnji potezi po tom pitanju iscrpljeni. Došlo se više manje do zida. Nakon toga slijedi otvaranje karata i krupna kapitalizacija prodajom jednog dijela dionica mirovincima. To su zahvalne mušterije, platit će dobro neki paketić dionica i dobru divku, a ne zabadaju nos previše u kontrolu poslovanja.
Vrijeme curi, ova godina te eventualno iduća su optimalne za to, a nakon toga kud koji mili moji. Kad grune kriza promet pada za 40-50%, a kod nas recesije ne traju 6 mjeseci kao vani već 6 godina s potencijalom da bude 16, jer je javni dug bitno veći nego 2008.
Logika govori svoje. Dosad nije omanula jer su logični i razumni. Ostaje da vidimo…

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

New Report

Close