PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Hvala svima na savjetima . Dali ste mi dovoljno informacija . Dionice ostaju do daljnjeg kod mene. Nema prodaje.

Nisu to savjeti. Samo cinjenice.
Kod dobrih dionica svaka je odluka ispravna. Ako prodas jer ti treba lova, ok. Ako drzis isto je ok.
Samo je bitno da znas svoju situaciju.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

Pevec moli građane: Posudite mi po jednu kunu kako bih mogao platiti kaznu


Usto, supružnici Pevec u roku od 15 dana dužni su platiti gotovo 400 tisuća kuna sudskih troškova, ali i 3,9 milijuna kuna tvrtki Pevec, pišu 24 sata.

Evo moguceg rjesenja situacije sa imenom tj brandom Pevec. Zasto moli građane da mu posude pare kad ce mozda dobit 200 mil kn za ime?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

samo bez nepotrebnih srcedrapateljnih elemenata nad onima kojima se nudilo do budu milijarderi i to ne figurastivno već stvarno.
nisu se mogli odljepiti od hr sindroma “gazdovanja” i završili su kako su završili,samo još jedni u nizu.
ostaje da vidimo kako će nove “gazde” izgadovati a osobno sam skeptičasn prema hr kapacitetima svih vrsta.
za sada su i oni milijarderi,nudi im se a bit će im kako si sami izaberu.

juka@
bingo
evo ja predlažem da se skupi lova koja pevecima treba ali da se javno odreknu prihoda iz spora u dobrotvorne svrhe.
a pošto sam siguran da to neće učiniti poznavajući povijest događaja guštam u novonastaloj situaciji koja je vrlo poučna,za one koji su spremni i žele u životu učiti,imaju vremena pored “istanbulske nevjeste” i ostalih visokointelektualnih tv sadržaja a za koje hrvati imaju vremena kolikogod treba pa…
PIRpoz

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Pa valjda zato jer nema. Uzeli su mu ime, a istodobno su ga vjerovnici i država otjerali u stečaj.

Dobro je uopće živ i zdrav koliku nepravdu su mu nanijeli. Ja se nadam da će masno naplatiti svoje ime… jer ne vjerujem da se lanac zove Vujnovac ili Lovrinčević da bi itko nogom kročio u nj.

O čemu vi pričate?
Pa Zdravko i Višnja su upravo pravomoćno presuđeni od Vrhovnog suda za gospodarski kriminal..
Da su prevarili državu za 27 miliona kuna poreza..

Vi to odobravate?

https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/


https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/

Baš me zanima kako će ispasti presuda na drugom stupnju i koliko će vjere i novca biti dodijeljeno Pevecima na konto njihovog “dobrog imena”. Pogotovo zato jer su se toga sjetili naknadno.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/

Jad i bijeda od clanka.

Uredni ljudi su samo lijeni traziti stvari!



https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/

Baš me zanima kako će ispasti presuda na drugom stupnju i koliko će vjere i novca biti dodijeljeno Pevecima na konto njihovog "dobrog imena". Pogotovo zato jer su se toga sjetili naknadno.
[/quote]

A čuj, ime je nedvosmisleno njegovo. Čovjek se tako preziva. I on je koristio to ime još u razdoblju prije nove države. Druga je stvar sto je to iz marketinških razloga kombinirano znakom pijetla. Ja ću ti samo reci da je prilikom pripajanja H-1 Optimi pripojena su i prava na korištenje zaštitnog znaka i imena, no kako je HT odlucio da se vise neće koristiti to ime, Optima je jednokratno otpisala tu nematerijalnu imovinu i to je iznosili 19,77 milijuna kuna. Ne znam koliko bi moglo vrijediti Pevecovo ime, al tu treba dodati i godine nakon stecaja za vrijeme koje je ime korišteno. Mislim da taj iznos neće dosegnuti 200 milijuna kuna, al desetak milijuna eura, a možda i stotinjak milijuna kuna bi mogao dosegnuti.




https://www.google.hr/amp/s/kutinanews.wordpress.com/2019/03/18/hrvatska-dno-dna-z-pevec-nakon-osudujuce-presude-u-clanku-dnevnog-lista-moli-hrvatske-gradane-da-mu-posude-po-jednu-kunu/amp/

Baš me zanima kako će ispasti presuda na drugom stupnju i koliko će vjere i novca biti dodijeljeno Pevecima na konto njihovog "dobrog imena". Pogotovo zato jer su se toga sjetili naknadno.
[/quote]

A čuj, ime je nedvosmisleno njegovo. Čovjek se tako preziva. I on je koristio to ime još u razdoblju prije nove države. Druga je stvar sto je to iz marketinških razloga kombinirano znakom pijetla. Ja ću ti samo reci da je prilikom pripajanja H-1 Optimi pripojena su i prava na korištenje zaštitnog znaka i imena, no kako je HT odlucio da se vise neće koristiti to ime, Optima je jednokratno otpisala tu nematerijalnu imovinu i to je iznosili 19,77 milijuna kuna. Ne znam koliko bi moglo vrijediti Pevecovo ime, al tu treba dodati i godine nakon stecaja za vrijeme koje je ime korišteno. Mislim da taj iznos neće dosegnuti 200 milijuna kuna, al desetak milijuna eura, a možda i stotinjak milijuna kuna bi mogao dosegnuti.

[/quote]

Ne znam na čemu temeljite procjenu vrijednosti imena Pevec.
Ako je ime njegovo i uzeto mu je onda može dobiti onoliko koliko je vrijedilo kad je bilo uzeto. Tada je bio u stečaju i pod kaznenim progonom. Znači “dobro ime” je smijurija.
Danas je sasvim druga priča. I za to on nije zaslužan.
Paralelno s tim, kolike su vrijednosti goodwill-a, znači imena, brandova, nematerijalne imovine općenito kod renomiranih HR firmi poput Kraša, Podravke i sl.?
Ovo nije provokacija, samo pitanje koje treba odgovor. Kod Kraša mi se čini da to uopće ne procjenjuju kad pišu nula. Ili griješim možda?
Atlantic piše 1.75 mlrd kn, ali to su uglavnom brandovi proizvoda. Ne vjerujem da ime Atlantic nosi jako puno.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

To ime je ocito ušlo u stečajnu masu odnosno tvrtka i sve ostalo, al ako je on to dodatno na neki način zaštitio i/ili može dokazati korist od korištenja tog imena za koju je zakinut, moguće je da će ga firma morati isplatiti.

I još nešto, sud je donio pravomoćnu presudu i Pevec mora vratiti tvrtki 4 milijuna kuna. Ja sad postavljam pitanje. Da je stečaj završen i imovina podijeljena i/ili prodana. Vjerovnici namireni, koliko je to bilo moguće. Firma brisana iz registra. Da li bi i onda Pevec trebao vratiti novac i kome?

Trebali su Vujnovčevi osnovati Fortevrt ili Fortekramp, uglavnom Fortenesto i otkloniti potencijalni spor. Iako, pitanje je koliko bi rebranding koštao. Sigurno ne malo. A kako su novo gazde tvrdice, očito su zeljeli i “ovce” i novce. A poznato je da…. “nema vise dzabe ni u babe”.

Da, moguće je da će ga morati isplatiti.
Prvostupanjska kaže da neće, tako su bar pisali ovdje, drugi stupanj se čeka.
Ako i bude neka lova to će vjerovatno biti mnogo manje od navedenog.
Naprosto nije praksa kod nas da se na “dobro ime” dobivaju silni milijuni.
Opet, možda griješim. Samo pričam što percipiram.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

New Report

Close