PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

O čemu ti? Koje svoje?
Samo prenosim obavijest u uputi koja je izašla 12.3. a nitko nije spomenuo na forumu mogućnost otkupa svih dionica koja stoji na zadnjoj stranici!
https://pevec.hr/kompanija/wp-content/uploads/Obavijest-i-uputa.pdf



Netko je bio pita da li Pevec moze napraviti otkup svih dionica a ne samo one do visekratnika 100 (npr netko ima 120 dionica i hoce prodati sve a ne samo 20kom) , pa evo u uputi sa pevecovih stranica stoji na zadnjoj 4 stranici stavka pod nazivom Mogucnost otkupa svih dionica u kojoj stoji da dionicari mogu kontaktirati Fima-vrijednisnice radi prodaje cjelokupne pozicije !

To ti reklamiraš svoje, ili?
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI




Postoji li neki scenarij u kojem bi većinski nakon ovog spajanja mogao provesti dokapitalizaciju bez sudjelovanja ostalih dioničara i na taj način smanjiti naš udio u firmi ?
Ispričavam se ako je pitanje glupo.

Postoje svakakvi mogući scenariji, ali mislim da jednostavno nisu realni.
Što je veći % koji kontroliraju većinski to im je manja isplativost dokapa.
Već je jedan bio najavljen kad su imali oko 70% pa ga nisu proveli.
Ključno je bilo da je Austrijanac prodao.
Sad imaju oko 80% pa je bitno manje isplativ.
Nakon ove akcije bit će isplativ još manje.
Pitanje nije glupo, sve je moguće, samo razglabamo o brojevima.
[/quote]

Jedno je jasno, da se žele riješiti (razvodniti) malih dioničara i postati apsolutni vlasnici. Razvidno u zadnjih dvije godine.
Koje su sve instrumente koristili lovre&co prije delista da bi on i pajdaš skupili po 50.000 tisuća dionica od malih.. Čini se da to nije bilo dosta.
Sve rade po zakonu sa izigravanjem dioničara.

[/quote]

Ja mislim da oni imaju dovoljno dionica za sve moguće odluke koje se mogu pojaviti osim za istiskivanje. I da im je potpuno svejedno jel imaju 78, 83 ili 88%. Svejedno u smislu donošenja svih bitnih odluka. Nakon stvaranja apsolutne kontrole, sad će igrati faktor vremena… većina ljudi neće godinama ostati u poziciji ako neće imati povrat od dividende ili neki drugi znacajan benefit od držanja diojice. Al da hoće 100%, mislim da neće. Ne pod svaku cijenu.

Kakva pronicljivost.
A mislite li još da će ići tuneliranje dobiti ili pak mislite da će većinski vlasnici ipak isplaćivati dobit putem dividendi jer nema drugog načina za isplatiti ju?

Juka, 13.03.2019. u 23:19
Ja mislim da oni imaju dovoljno dionica za sve moguće odluke koje se mogu pojaviti osim za istiskivanje. I da im je potpuno svejedno jel imaju 78, 83 ili 88%. Svejedno u smislu donošenja svih bitnih odluka. Nakon stvaranja apsolutne kontrole, sad će igrati faktor vremena… većina ljudi neće godinama ostati u poziciji ako neće imati povrat od dividende ili neki drugi znacajan benefit od držanja diojice. Al da hoće 100%, mislim da neće. Ne pod svaku cijenu
Juka, 13.03.2019. u 23:19

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/vrhovni-sud-pevecima-potvrdio-presudu-zdravko-ce-morati-u-zatvor-a-visnja-raditi-za-opce-dobro-evo-za-sto-su-sve-osudeni-supruznici/8492615/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Molim Za savjet. Dionice su mi totalna nepoznanica .Imam paket braniteljskih Pevec dionica, 104 kom. Dali prodati sad po 387 kn ili sacekati još neko vrijeme. Mislite li da ce dionica vrijediti više i dali ce se u skoro vrijeme pojaviti na burzi.Hvala.


Molim Za savjet. Dionice su mi totalna nepoznanica .Imam paket braniteljskih Pevec dionica, 104 kom. Dali prodati sad po 387 kn ili sacekati još neko vrijeme. Mislite li da ce dionica vrijediti više i dali ce se u skoro vrijeme pojaviti na burzi.Hvala.

Kolega, na to vam nitko niti moze niti smije eksplicitno odgovoriti. Investicijsko savjetovanje, da li kupiti ili prodati, je stvar privatnog dogovora s profesionalcem, a ne javne rasprave.
Jedino sto vam mogu reci je ono sto i sami vidite, a to je da vrijedi sve vise.
Izlazak na burzu je moguc, cak i vjerovatan donekle, ali nista nije sigurno.
Za odluku sto napraviti morate sami odluciti sami u skladu sa svojom situacijom.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


Molim Za savjet. Dionice su mi totalna nepoznanica .Imam paket braniteljskih Pevec dionica, 104 kom. Dali prodati sad po 387 kn ili sacekati još neko vrijeme. Mislite li da ce dionica vrijediti više i dali ce se u skoro vrijeme pojaviti na burzi.Hvala.

dionica ocaj čas vrijdi po svim normalnim poazateljma barem dvostruko od 387 kn – ebitda, zarada po dionici itd

burzu ova dionica ne bu vidjela – ekipa koja to vodi je dno dna ovak prljavo nikad nitko nije odigrao dionicu na burzi, barem ja ne pamtim

po svoj priici ce sad sebi ispacivati masnu divdendu ii ce ici kroz neko vrijeme na istiskivanje – bio ako bilo 387 kn je don – sto god budu ubuduce radii ne mogu vam ponuditi nize od toga

ako imate zeuca i strpjenja, ja bih ostao unutra – ii divdende ii istiskaivanje ce vam ispatiti barem koko mozete dobiti sada, a vro vjerojatno i puno vise

vas braniteje je cerp zabio noz u luda – imalu su svog covjeka u cerpu i sprijecli izlstavanje na burzi – to mozete zahvaiti cerpu sto vase dioice se sad ne trze po 700 ili 800 kn doticn gopdin je gle cuda bio radio za sadasnje vlasnike peveca, ana kljucnm glsasnju se napravio lud – gle cuda

mi volimo rvacku, ali dilove jos vise volimo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Hvala investmir.Još jedno pitanje.Ako bi se odlučio ostati unutra i recimo da se uprava odluci za dokapitalizaciju a ja nemam sredstava za sudjelovanje ,dali mi mogu isplatiti manje od današnjih 387kn .Reci te mi jos na koji nacin mogu izvrsiti itiskivanje malih dionicara i sa kakvim posljedicama.

Tomy, dionica vrijedi onoliko koliko ju je netko spreman platiti. Dakle, koliko vrijedi ne znamo. ALi evo kratkog izračuna koliko bi ju netko platio da ju može kupiti cijelu;

Uprava Peveca se hvali prihodima od 2mlrd za 2018. godinu. Prema prošlim godinama to bi značilo cca 140 milijuna kuna dobiti. to vam je cca 105 kuna dobiti po dionici. Tih 105 kuna nede automatski vama na račun, to su novci tvrtke, dio se može isplatiti kao dividenda, a dio ulagati dalje. Odluke o novcima donosi većinski.

Dakle kupite nešto po 387 kuna, i od toga godišnje imate dobit 105 kuna. Znači za 3 godine i 8 mjeseci vratiti svoje novce. Nije loše. Ali nema garancije kolika će dobiti biti sljedeće godine, možda veća, a možda manja, možda je neće ni biti.

Ako zarađuje 105 godišnje, onda vrijedi dati možda i više od 387; ali kada kupite(držite) ovu dionicu vi ne kupujete čitavu tvrtku, kupujete(držite) mali dio i potpuno ste ovisni o tome što većinski vlasnik odluči.

Hvala kukuriku na savjetu. Nije mi sila prodavati sada a niti u skoroj buducnosti.jedino mi nebi bilo drago da padnu ispod 387 kn. Ili da ih nemam kome prodati jer nisu na burzi .

Nema na cemu.
Probat cu ja ovo s dokapitalizacijom:
Vi imate 104 kom, zar ne?
Ovim sadasnjim spajanjem dionica dobit cete za 100 kom jednu novu, a 4 x 387 kn ce vam isplatiti na racun. Osim ako ne odlucite kupiti 96 kom da se zaokruzite na dvije nove dionice, a za to bi trebali platiti 96 x 387 = 37152 kn.
Nakon sto se ovo provede imate to sto imate.
Dokap je uvijek moguc, ali u ovoj situaciji vise nije isplativ vecinskima. Previse imaju. Sto znaci da im je dobitak operacije premali. Dokap je isplativ kad imas 50% pa udvostrucenjem broja dionica dodjes na 75%, ako upises sve. Sad imaju 80% i to je ta prica. Vec su prije imali pokusaj pa su odustali, iz istog razloga, po mom misljenju.
Na vasem se mjestu ne bih previse brinuo. Ta dionica uvijek ima kupca, a cijena ne pada, kao sto sami vidite.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.


Hvala kukuriku na savjetu. Nije mi sila prodavati sada a niti u skoroj buducnosti.jedino mi nebi bilo drago da padnu ispod 387 kn. Ili da ih nemam kome prodati jer nisu na burzi .

čim oni nude d vm otkupe SVE DIONICE – TO PIŠE U ZDNJEM PSUSU DOPISA – TO ZNAČI DA ONI JAKO DOBRO ZNAJU STO KUPUJU I VRLO RADO CE VAM OTLKUPITI PO 387 ON STO VRIJEDI NJMANJE DVPUT TOLIKO

li , dionica nije na burzi i partneri s kojima drzite dinice su dno, dn, dakle sve ma svoj rizk

ponuditi u buducnosti manje od 387 je gotovo nemoguce – recio za tri godine odluc eopet nesto otkupiti – u te tri godine recimo pevec zaradi 100 miljaa, mada u jednu godinu tolik zradi ali ajmo reci – tvrtka koja je prije 3 godine vijedila 387 kn po dionici pa onda jos natukla 100 milja na to zarade – TA TVRTKA NIKAKO E MOZE VRJEDITI MANJE OD 387 ZAR NE

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close