PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

nego, je li tko razmisaljo o poreznm tretmanu isplate dionica 0 plus ili 100 plus

svi mi smo mesetarili tijekom 2017 – dakle dvije godine jos nije proeteklo

mora li se platiti 12 posto na razliku nabavne cijene i 378 kuna noga u tur

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


nego, je li tko razmisaljo o poreznm tretmanu isplate dionica 0 plus ili 100 plus

svi mi smo mesetarili tijekom 2017 – dakle dvije godine jos nije proeteklo

mora li se platiti 12 posto na razliku nabavne cijene i 378 kuna noga u tur

Sve unutar dvije god podliježe pa tako i ovo, branitelji su davno prije stekli pa neće biti buke.

Mala usporedba

JDGT isplaćuje redovno 60kn dividende i to je u pravilu sva dobit. Nekad isplate i 20kn dodatno iz rezervi.
Takva situacija se očekuje i ove godine pa je cijena na 1070-1080kn. Pri tom je p/e veći od 15.
Kada jdgt isplaćuje 60kn, dionica se prije divke vrti oko1020kn.

Pevec je lani zaradio 100+koja kn. Recimo da se odluče isplatiti 70kn dividende. Dakle za razliku od jdgt 3x% dobiti ostaje u firmi.

Pitanje je koliko bi tržište vrednovalo pvcm?

a) po “fer” 387kn

b) po 1050 kn

Ijoš jedno pitanje…

kako firma može vrijediti manje od 4 godišnje dobiti? Kao da Ht vrijedi fer 50kn.

Za kraj

Pevec na 1050kn bi imao p/e oko 10

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

eh moj ante – pa sto ti mislis da su rvatine koje vole rublje smilile ovo znajuci sve ovo sto ti pricas ili ne znajuci

dzon obraz, a vi psi lajte na karavane

al, to smo vec prezvakali i ozalili – tko ima dokupit ce, tko nema ili nema vise želudac, nece

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega Ante nepotrebne su ove racunice dok je dionica van trzista.
Uostalom mnogi su govorili da ova firma ce zavrsiti kao Agrokorove kompanije tako da pricekajmo stecaj broj 2.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ovo je hipotetski kako bi bilo da je na burzi

Međutim, svejedno ( iako nisi na burzi) kad isplatiš dividendu 61 kn i to na eps 86 kako dođeš do fer 387kn, kako? Jel ima takva firma na kugli?
A sad je eps iznad 100. Pa da isplate dividendu 30kn to je bomba i opet vrhunski prinos i to na 387kn.

Malo se šalim, čekajući rezultate za 1019. Brzo će to.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Mislim, dionica nije na burzi, da ima EPS 300 i dividendu 200, većina ljudi je ne bi kupovala po 387.

Ja ne tvrdim da ona toliko ne vrijedi, nego jednostavno ne bi. Pa imali smo mi situaciju ERNT-a prije dvadesetak godina koja je tada bila ispod 100 kuna, a EPS je bio veći od te cijene, kako dionica nije bila na burzi, rijetki su je kupovali. A ERNT odnosno Švede je vidi mi se ipak bilo lakše natjerati da se vrate na burzu, nego postojeću garnituru. IMHO.

nije istina, evo sad je eps 10x pa bi ja kupovao za 387, a vi kažete eps 300, halo

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Pa ti bi, al većina ljudi možda ne bi. Nisi ti referenca za ponašanje prosječnog investitora. Ti kupuj, nitko ti to ne brani, al nemoj umanjivati rizik preuveličavajući vrijednost i rizik nemogućnosti izlaska iz pozicije. Sve je dobro dok su trendovi pozitivni i dok je imovina na kupu. Hipotetski, da se sutra društvo podijeli na 5 papira, pitanje je tko bi ostao u svim tim papirima, ako bi imao mogućnost izlaska po nekoj pristojnoj cijeni.

Ja smatram da se ‘Bruslijevi’ ponašaju iznimno nekorektno prema dioničarima i da to direktno umanjuje interes za dionicom, pa čak i van tržišta. Ja da imam dionice ih ne bi prodavao, no ne bih mogao nikome garantirati da se neće dogoditi situacija u kojoj će ih jednostavno morati prodati i da pritom neće dobiti cijenu koju očekuju ili koja bi prema nekim njegovim subjektivnim kriterijima bila fer. Samo toliko.

Tko bi kupovao po 387 kn da ima eps 300 i dividendu 200 ?
Je li ja ovo haluciniram?

Ako ne haluciniram ja bih kupovao a sigurno bi bilo jos “luđaka”
Ako ima koja takva prilika da mi je promakla molim saljite te “lude” ponude u inbox.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ovo je hipotetski kako bi bilo da je na burzi

Međutim, svejedno ( iako nisi na burzi) kad isplatiš dividendu 61 kn i to na eps 86 kako dođeš do fer 387kn, kako? Jel ima takva firma na kugli?
A sad je eps iznad 100. Pa da isplate dividendu 30kn to je bomba i opet vrhunski prinos i to na 387kn.

Malo se šalim, čekajući rezultate za 1019. Brzo će to.

eto vam odgovora zasto nije na burzi

ZATO ŠTO …….

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Održana izvanredna glavna skupština

Nadamo se da ce kupoprodajni ugovor izaci na pevec sluzbenim stranicama sto prije da se i toga sto prije rjesimo

New Report

Close