PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Ajmo iskreno i konstruktivno:
Ako se već ide na ovu foru s elaboratom po 387 kn i spajanjem dionica, što zapravo samo po sebi predstavlja jednu ponudu za sudjelovanjem u korporativnoj akciji koja predviđa kupnju / prodaju dionica, onda bi trebalo napraviti tako da svaki dioničar dobije na kućnu adresu punu informaciju o tome što se zbiva i koje su mu opcije, baš kao kad su bile javne ponude. Jer objava na sajtu naprosto nije informacija koju će svatko vidjeti, većina zapravo neće, i tu može kasnije biti prijepora i nezadovoljstava.
Znači trebalo bi napraviti slijedeće:
– za svakog dioničara napraviti posebni izračun ovisno o njegovom broju dionica na neki ključni datum (nije ot teško, to se softverski riješi brzo, a i ručnim nakucavanjem gotovo je za dan dva),
– izračun treba sadržavati informaciju koliko novca treba dati da se dokupi do okruglog višekratnika broja 100,
– opću uplatnicu s otisnutim s točnim iznosom za uplatu, žiro računom za uplatu te adresu na koju se šalje kopija uplatnice,
– izračun koliko će novca dobiti za svoje dionice ukoliko se odluči da neće dokupiti.
Ovo s javnim bilježnikom treba izbaciti. Nemaju sva manja mjesta javnog bilježnika.
I kad se to napravi onda nitko ne može reći da nije bio obaviješten i da nije imao slobodan potpuno informirani izbor.
Naravno da će na taj način ipak više dioničara odlučiti sudjelovati te na taj način donekle dezavuirati svrhu cijele akcije, ali bi se zadržao pošten odnos prema dioničarima i izbjegli eventualni prijepori.
Računam da će većina ljudi koja ima 80ak komada i sl. ipak radije uzeti 30 tisuća kuna nego doplaćivati 8 tisuća ili koliko već.
Eto, malo razmišljanje u nekom smjeru.
Pozdrav!

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.




ovaj je povisio cijenu

umjesto 600 hrvatine iz vukovara ce mu oteti po 378

i onda njihovi lakeji ovdje prosipaju pamet ovdje ko da smo svi mi ovdje maloumni
[/quote]

Ajde kolega sto si se nalozio…:-)
Naravno da nije bas friendly potez, ali svi mogu dokupiti.
I kazes "otet ce mu po 378". Pa tu je solidna zarada, ne? Iako da, ni blizu potencijala.
[/quote]

a dobro onda – da onda ja dodem kupiti tvoj auto po cijeni, kojoj ja hocu. ako neces prodati, ja cu ti uplatiti iznos i preuzeti tvoj auto

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

A kako komentirati?
Pa svi hoce proci sta jeftinije!!
Pa nitko ni ne zeli dati vise dok nije izlistana.
Izlistajte na uredjeno trziste pa cemo komentirati ?

Ps. Na natjecaju kad ga vec spominjete pod rednim brojem 1 je neka fizička osoba iz Zagreba pod inicijalima I.K.
Imamo mi jednu poznatu kolegicu sa tim inicijalima bas koja slucajnost.


ante909 kako komentirate ovo?

http://www.komunalac-kc.hr/obavijest-o-prodaji-dionica-drustva-pevec-d-d/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


ante909 kako komentirate ovo?

http://www.komunalac-kc.hr/obavijest-o-prodaji-dionica-drustva-pevec-d-d/

Kao potpuno nebitnu stvar koja nam ama baš ništa ne govori.

Pokušavam se staviti u kožu uprave. Očekivana dobit u prošloj i ovoj godini je oko 300mil kn. Ako žele zadržati famozni book što niže, moraju isplatiti masnu dividendu. Ako zadrže dobit book će explodirati, a ev/ebitda pasti na 1,5. Opet ako isplate masnu divku sve je jasno, fer cijena nije fer, matematika.

Prošla godina je iza nas, a ova je u trećoj trećini 1.kvartala.

Kako vi komentirate ovo što sam napisao obzirom da je ovo bitno jer obuhvaća sve dionice, a ne neko uhljebničko komunalno preduzeće sa 100 i nešto komada.

Imam Pevec i znam da vrijedi 1000kn minimalno.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

ante909@
matematika ne štima kako god okreneš jer nije “fer” ali je bitno više fer nego je bilo.
s obzirom na dosadašnje vratolomije ovo je premija za one koji žele cash,koji se boje,koji su kladioničari ali nebi to priznali sebi i drugima….
neka se to završno ispresloži i spremni smo za listing da mogu kladioničari na dnevnoj,satnoj,minutnoj bazi trgovati do mile volje i hvaliti se prinosima:)
da,mala šala i karikiranje ali u biti nije daleko od toga.
ako neće biti listinga večinskim treba cash pa će biti masne divke.
još da pročitaju šta im ovdje piše na temu “gazdovanja” pa da razmotre?
🙂

vidim bijele miševe da pomalo na marketu dionice iz ruku kladioničara prelaze u ruke investitora.
posljedice i pokazna vježba i ovdje viđena,mudri će izvući neke pouke a ako je bolno na vl koži moglo je biti i na tuđoj al kad je neprocjenjivo?
samo ovo traženje u drugima krivce za vl odluke e to neću nikad razumjeti pa da živim još 100g.
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


Ajmo iskreno i konstruktivno:
Ako se već ide na ovu foru s elaboratom po 387 kn i spajanjem dionica, što zapravo samo po sebi predstavlja jednu ponudu za sudjelovanjem u korporativnoj akciji koja predviđa kupnju / prodaju dionica, onda bi trebalo napraviti tako da svaki dioničar dobije na kućnu adresu punu informaciju o tome što se zbiva i koje su mu opcije, baš kao kad su bile javne ponude. Jer objava na sajtu naprosto nije informacija koju će svatko vidjeti, većina zapravo neće, i tu može kasnije biti prijepora i nezadovoljstava.
Znači trebalo bi napraviti slijedeće:
– za svakog dioničara napraviti posebni izračun ovisno o njegovom broju dionica na neki ključni datum (nije ot teško, to se softverski riješi brzo, a i ručnim nakucavanjem gotovo je za dan dva),
– izračun treba sadržavati informaciju koliko novca treba dati da se dokupi do okruglog višekratnika broja 100,
– opću uplatnicu s otisnutim s točnim iznosom za uplatu, žiro računom za uplatu te adresu na koju se šalje kopija uplatnice,
– izračun koliko će novca dobiti za svoje dionice ukoliko se odluči da neće dokupiti.
Ovo s javnim bilježnikom treba izbaciti. Nemaju sva manja mjesta javnog bilježnika.
I kad se to napravi onda nitko ne može reći da nije bio obaviješten i da nije imao slobodan potpuno informirani izbor.
Naravno da će na taj način ipak više dioničara odlučiti sudjelovati te na taj način donekle dezavuirati svrhu cijele akcije, ali bi se zadržao pošten odnos prema dioničarima i izbjegli eventualni prijepori.
Računam da će većina ljudi koja ima 80ak komada i sl. ipak radije uzeti 30 tisuća kuna nego doplaćivati 8 tisuća ili koliko već.
Eto, malo razmišljanje u nekom smjeru.
Pozdrav!

slažem se da bi to bilo primjerenije i poštenije ali di je pvcm od prime kotacije još?
a možda smo i bliže nego mislimo?
iako “nebi smjelo” po večini ali baš tada se takve stvari događaju da potvrde….
možda i griješim,nebi bilo…
p.s.
investitori će naći način a ostali koji to nisu ili nemaju vremena za vl fin opismenjavanje će platiti najveći ceh a dali je to nešto novo?nešto što nije po vl izboru?
socijalizam i tržište kapitala su u temeljnoj suprotnosti.
ako se dokaže da takvi nemaju imovine ali da ju nisu prebacili na bližnje ja sam uvijek da se svima pomogne.
iako za istanbulsku nevjestu opet nemam razumjevanja i neću imati.
prvo knjiga a ostalo koliko se stigne ili pinklec na rame.
u čitanje knjiga i učenje u stranim zemljama ako se ovdje ne želi,ako se misli da je tamo lakše ili…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Pozz, slučajno nabasao ovdje na info da se spajaju dionice 100>1. Imam manje od 100 dionica trenutno, kako da nadokupim ostatak? Gdje su te informacije, kada je rok? Nisam nikakvu obavijest dobio ..

tu imas sve – skinuto sa stranica peveca

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nisam u toku pa imam 2 pitanja.
1. Zašto dionice nema na burzi
2. Kad se i da li se Pevec u Koprivnici seli na novu lokaciju?


A kako komentirati?
Pa svi hoce proci sta jeftinije!!
Pa nitko ni ne zeli dati vise dok nije izlistana.
Izlistajte na uredjeno trziste pa cemo komentirati ?

Ps. Na natjecaju kad ga vec spominjete pod rednim brojem 1 je neka fizička osoba iz Zagreba pod inicijalima I.K.
Imamo mi jednu poznatu kolegicu sa tim inicijalima bas koja slucajnost.


ante909 kako komentirate ovo?

http://www.komunalac-kc.hr/obavijest-o-prodaji-dionica-drustva-pevec-d-d/


[/quote]

Radi se o D. Hrkač koji je ponudio 285 kuna, kao i o I.Kaurić koji je ponudio 301 kunu

Nažalost nema vaše kolegice


Nisam u toku pa imam 2 pitanja.
1. Zašto dionice nema na burzi
2. Kad se i da li se Pevec u Koprivnici seli na novu lokaciju?

jedno je ne biti u toku , drugo pasti s marsa

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Hvala , evo otkrili ste nam neku novu informaciju.
Sad bar znamo kako su se kretale ponude tj. u kojem rasponu.



A kako komentirati?
Pa svi hoce proci sta jeftinije!!
Pa nitko ni ne zeli dati vise dok nije izlistana.
Izlistajte na uredjeno trziste pa cemo komentirati ?

Ps. Na natjecaju kad ga vec spominjete pod rednim brojem 1 je neka fizička osoba iz Zagreba pod inicijalima I.K.
Imamo mi jednu poznatu kolegicu sa tim inicijalima bas koja slucajnost.


ante909 kako komentirate ovo?

http://www.komunalac-kc.hr/obavijest-o-prodaji-dionica-drustva-pevec-d-d/


[/quote]

Radi se o D. Hrkač koji je ponudio 285 kuna, kao i o I.Kaurić koji je ponudio 301 kunu

Nažalost nema vaše kolegice
[/quote]

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close