PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Kada prozivate Upravu da je protiv vas zaboravljate da je njihov posao raditi u interesu firme a ne malih ili velikih dioničara..

Potrčko Uprave, obmanjuješ ljude, ali nisu svi toliko blesavi. Njima je u interesu raditi ono što im kažu dioničari. Jer firma je tu radi dioničara, a ne radi uprave. Ako je dioničari odluče zatvoriti, likvidirati, onda to uprava mora i napraviti. Tako da…. Samo oni zele, iako ne zaboravljaju, da mora raditi u interesu SVIH dioničara, a ne u interesu nekih, a na štetu drugih!
[/quote]

Hvala na uvredama..
Ne dozvoljavate da se iznese drugačiji stav i to je vaše pravo..
Ali tako nikad nećete ništa naučiti..


Čisto da smo u tijeku Pevec d.d. je dobio spor na prvostupanjskom. Malo čudno da je plaćena onolika dividenda, a sad odjednom u 2019. god. se uprava sjetila spora, pa eto već poznata stvar stara 7 godina odjednom pred skupštinu (na kojoj treba očerupati što više desetica) se razvlači po forumu.

Nijedan sud neće čovjeka koji je ko i..ot zadužio firmu i samim time poslao u bankrot, tretirati kao svjetski brand, koji to ionako nije, ni Županijski. Cifra koja se ovdje spominje pogotovo je promjenjiva i sklona raznim dogovorima u slučaju dugoročnog parničenja.

Uglavnom moja "fer" cijena za dionicu je 1100kn umanjeno za mogući negativni ishod na sudu, i još minus mogućih oko 4% razvodnjavanja kao u slučaju sa Volvom.

Dvije godišnje dobiti Peveca, lani i ove godine zaokružite na 300mil kn. Plus rezervacije i eto nas blizu 400mil kn.

Pitajte upravu na skupštini koliki je ev/ebitda sa prošlogodišnjom dobiti ali se čvrsto držite za stolicu.

Bravo Ante
Predlažem da nađeš investitora koji će ponuditi cijenu barem upola tvoje fer cijene..
Možda mu prodaju i većinski..
Ja sigurno hoću..


Znate kako vam korumpirani vještak napravi procijenu, primjer Grad Kutina…. Kaže ovako…
U zadnje 3 god firma je prosiječno zaradila x kn. Book je y kn. Ove 3 godine se uzmu u prosijek i to vam je fer, pardon "fer".

Ali jedna od te 3 god je ona sa 12 mil kn dobiti kada je rezervirano 60+mil, što naravno sakati dobit koja je zapravo 10 milja eura.
Onda se gleda book koji je majušan ali i nebitan jer ne sadržava p/e na određenoj razini book-a. Po tome Ernt vrijedi 200kn jer je to book.

Vještak vam ne gleda exponencijalni rast jer ne smije, onda je sve jesno, on vam gleda to kao ravnu liniju jer ipak je on nezavisan, , .. kao bi trebao biti što… zavisan…. ili je upravo to, .. naravno.

I onda kad se pripremi teren onako jadan kaže imate pravo želbe, neka pravne država….. ne znajući kakav ga cunami može strefit kada netko treba biti žrtvovan nakon što mediji izbace stvari van.

Ne "mežete" sve ljude varati i k..sti baš sve vrijeme.

To što svi imaju priliku nadokupiti po jednakim uvjetima ne znači da ljude možeš isplatiti po fer 206kn.
U tom grmu je zeko, pola je Evropski, a pola po naški.

to je vro fluidna djeatnst – vještak može birati izmedu xy metoda i onda odabrati bi koju. ako ga plate donicari, on odaber najvisu. ako gazda, najvisu. i to je to -d dzaba sva prica

jedini pravi i nepotkupljivi vrednovatej dionice je trziste, trziste i opet trziste

a znamo koliko gopoda ve trziste- oni su najveci ljubitelji tržišta koje je to tržište u životu vidjelo

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Čisto da smo u tijeku Pevec d.d. je dobio spor na prvostupanjskom. Malo čudno da je plaćena onolika dividenda, a sad odjednom u 2019. god. se uprava sjetila spora, pa eto već poznata stvar stara 7 godina odjednom pred skupštinu (na kojoj treba očerupati što više desetica) se razvlači po forumu.

Nijedan sud neće čovjeka koji je ko i..ot zadužio firmu i samim time poslao u bankrot, tretirati kao svjetski brand, koji to ionako nije, ni Županijski. Cifra koja se ovdje spominje pogotovo je promjenjiva i sklona raznim dogovorima u slučaju dugoročnog parničenja.

Uglavnom moja "fer" cijena za dionicu je 1100kn umanjeno za mogući negativni ishod na sudu, i još minus mogućih oko 4% razvodnjavanja kao u slučaju sa Volvom.

Dvije godišnje dobiti Peveca, lani i ove godine zaokružite na 300mil kn. Plus rezervacije i eto nas blizu 400mil kn.

Pitajte upravu na skupštini koliki je ev/ebitda sa prošlogodišnjom dobiti ali se čvrsto držite za stolicu.

Bravo Ante
Predlažem da nađeš investitora koji će ponuditi cijenu barem upola tvoje fer cijene..
Možda mu prodaju i većinski..
Ja sigurno hoću..
[/quote]

Gle, ja nisam onaj koji traži investitore, ja tražim gdje da ja investiram. Između ostalih, istina rijetkih HR investicija, uložio sam u Pvcm. Moja “fer” vrijednost se bazira na brojkama koje su javno dostupne, uzimajući u obzir i sporove. To sam i napisao.
Ako je 387kn fer vrijednost neka uprava izlista firmu na zse, objavi prospekt sa svim mogućim rizicima, pa neka tržište odradi svoje.
Ali ne možeš očekivati da bi tržište ignoriralo p/e 4, rastuću dobit, dividendu. Lani su se rezultati skrivali do zadnjeg dana jer se svakodnevno kupovalo od strane glavnih igrača. Ni dividenda se nije najavila iz istih razloga.
Da je uprava bila manje pohlepna i ponudila prije dividende ovu cifru pokupila bi sve od malih. Ovako su kokošarili na 223 pa su spušili, a brojke su ih sustizale iz dana u dan.

Inače mogu ako baš treba naći investitora za pola moje “fer” cijene. Firma koja može isplaćivati 60-70kn dividende sigurno se ne trži po 550kn.
A to da bi mi uprava ili vi možda prodali po toj cijeni vam nekako ne vjerujem. Uprava radi i za mene kao što radi i za Hrkače, tako da mirno spavam i ako ovo prođe povećat ću broj dionica. To je taj paradoks.

Ono što znam je da će cijena ili vrijednost (ovisi) brzo na 100 eurića jer firma i u 2019. zarađuje.

Ne spominjete ev/ebitda …… barem “fer”

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Pa naravno tko ce normalan ici u dokup osim nas nešto mohikanaca (i pirata 😀) kada uprava daje na znanje svim malim dionicarima da jedino ona i samo ona raspolaze svim mogucim informacijama koje se ticu sporova, raspolazu najnovijim financijskim rezultatima itd a nama bace kost tu i tamo.
Mislim da su sa ovih par objava na forumu ispunili cilj …


ovaj zadnji manevar uprave sugerira da su svjesni da su plašljive već izuli i da sad treba:
1. ovakvim metodama stisnuti one koji nemaju casha za dokup
izgledno da je formula dobro odmjerena i će većina propustiti dokup kao opciju
nema bez rizika ni van marketa

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

“fer” po “fer i doći ćemo do fer.
na tempo ferovanja ne možemo se žaliti ili?
prije je bolje nego kasnije ali da je bilo na vrijeme osobno izgledno nikad nebi ušao,zakasnio bi po vl izboru,a ovako sam zahvlan na tuđem vl izboru.
oni koji su bili bitno bolje upučeni nisu žalili posuđivanja para da se ovog dočepaju kao večinski vlasnici.
sada će te pare lako vratiti jer su u sedlu i odlučuju što im odgovara.
vidjeli smo što im je odgovaralo prošle godine.-
a ove?
izgledan nastavak jer zadnji manevri upučuju na to?
ne mogu se oteti dojmu da će 2019 biti pravo vrijeme za prodati firmu i staviti”zlato” u đep,eventualno ostaviti neki dio.
dali je to provedivo?
kada je želja čvrsta sve se rješi.
izlistanjem prvo pustiti fondove unutra da podignu “fer” sebi ostavljajući kontrolni paket i frknuti ga nekim jačim stranim igračima sa premijom.
ne vidim tko bi bio na gubitku,nezadovoljan ovakvim raspletom?
sve pri zero riziku prije,trenutno i poslije?
jedino što stoji na putu tome je prekomjerna pohlepa i HR ponos,želja za dokazivanjem a što je prošlosti često završavalo loše,demantirajući percepciju vlastitih kapaciteta svih vrsta.
nas male se ništa ne pita,pita se velike koji će p…šiti neusporedivo više od nas ako se precijene,previše zaigraju,propuste dobar tajming,ne dočekaju sljedeću priliku…
rekli bi naši stari željezo se kuje dok je vruće.
danas se sve nudi i neće biti šanse u budućnosti za izgovor u slučaju propuštanja.
time will tell

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

U top ten izdvojio se jos jedan paket od 50K.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Kralj Franjo je sad kao fizička osoba u top 10. To je i Lovra lani napravio. Možda opet indikativno.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Indikativna je kolicina 🙂

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

https://www.index.hr/vijesti/clanak/orbanov-medij-zeli-kupiti-z1/2065425.aspx

ako prodaju dali bi divka potencijalno mogla biti veća ili manja?

piratski pozdrav

p.s.
dali me pere piratizam i bijeli miševi ili je lova svuda oko nas a večina se sili?
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...


https://www.index.hr/vijesti/clanak/orbanov-medij-zeli-kupiti-z1/2065425.aspx

Tipičan Index.
Snebivanje nad činjenicom da netko želi nešto kupiti i pazi molim te, platiti.
A nama najvažniji podatak, koliko se nudi, se nisu potrudili doznati.

Najbolje dionice su one s najvećim potencijalom rasta i najmanjim rizikom pada. Znači, treba pronaći dno.

New Report

Close