PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kada prozivate Upravu da je protiv vas zaboravljate da je njihov posao raditi u interesu firme a ne malih ili velikih dioničara..

Potrčko Uprave, obmanjuješ ljude, ali nisu svi toliko blesavi. Njima je u interesu raditi ono što im kažu dioničari. Jer firma je tu radi dioničara, a ne radi uprave. Ako je dioničari odluče zatvoriti, likvidirati, onda to uprava mora i napraviti. Tako da…. Samo oni zele, iako ne zaboravljaju, da mora raditi u interesu SVIH dioničara, a ne u interesu nekih, a na štetu drugih!

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

Ante u sridu!


a sad odjednom u 2019. god. se uprava sjetila spora, pa eto već poznata stvar stara 7 godina odjednom pred skupštinu (na kojoj treba očerupati što više desetica) se razvlači po forumu.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Kada prozivate Upravu da je protiv vas zaboravljate da je njihov posao raditi u interesu firme a ne malih ili velikih dioničara.

I nadajmo se da će Uprava znati jasno objasniti prisutnima ZAŠTO je ovaj potez koji predlažu dobar za firmu i u interesu firme. Znamo da je to trošak pa taj trošak treba i opravdati.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Ali ukoliko Pevec d.d. dobije spor sa Zdravkom tada “fer” treba korigirati u fer.

barem za vrijednost odrezervacije ali izgledno i više od toga.
ovaj zadnji manevar uprave sugerira da su svjesni da su plašljive već izuli i da sad treba:
1. ovakvim metodama stisnuti one koji nemaju casha za dokup
2.stimulativnim mjerama(gledajući na prošle) “fer” valuacije privući interes za otpuštanje.
izgledno da je formula dobro odmjerena i će većina propustiti dokup kao opciju.
to može nama koji ćemo ostati postati voda na mlin prije ili kasnije.
nema bez rizika ni van marketa,time will tell kako smo si izabrali.
2018 je izgledno potukla do nogu 2017 a 2019 će u najgorem scenariju biti dobra kao 2018 što je odličan rezultat a u najboljem scenariju će i 2018 biti potučena do nogu.
posljedice?
prostor za isplatu divki kojim bi dionice postale gratis.
nakon toga više ne postoji mogućnost za loš scenarij samo u rasponu dobar do spektakularan,zvjezdastičan….
to je ono radi čega smo si izabrali da smo na marketu i strpljivo čekamo da zasja naša zvijezda.
za sada je ovo samo zvijezda u nastajanju sa potencijalom koji svi(srećom) vidimo drugačije.
živi bili…
p.s.
pirati imaju veće šanse da nađu blago od nepirata,takvo je moje iskustvo
možda griješim,nebi bilo…

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Nakon što sam na jedvite jade objasnio nekim braniteljima da im uprava priprema prisilno obeštećenje, ovi što imaju 104kom su reagirali ljutito ali kao ajde, 4kom pa ok, tko će kupiti 96. Međutim ovi sa 144 su reagirali tako da su shvatili da 44 x 387 =17028kn nije iznos za koji bi oni bili isplaćeni nego je to min. iznos za koji bi prisilno bili oštećeni jer je 387 lažna brojka, izmišljena, a lako utuživa. P/E 4 je dobar ako je dobrovoljna ponuda ali ako je otimačina ljudi brzo pošize. Još kad im ja kažem da će svi u top 20 kupovati njihove dionice onda već na prijetnje idu prijetnjama.
A kad im kažem da su HR generali svi redom milioneri u eurima (to u nas neka talentirana generacija), onda dobiju onaj pogled.
Fer vrijednost se mora elaborirati, a ne izvaliti brojku i idemo. Tu se na sudu gutaju knedle kad se mora braniti ta brojka. Ide se logikom,, ma neće se nitko buniti ali bogami iznenadili bi se kako se vijest širi kad te netko guli prisilno, a istovremeno sebe pernati.

Fer vrijednost…. 100, 170, 223, 387……

Jel postoji firma na svijetu koja vrijedi 4 dobiti. Postoji…. Pevec.

Ako upravi trebaju imana nije problem

Uglavnom “nemežeš” sve vrijeme varati sve ljude

Isplatite Hrkače po fer ako možete

Još nešto, jedan mail kruži, Kutinski pročelnik prodao gradske dionice par dana prije onog izviješća za statistiku (jako je žurio) po 17x kn po dionici. Napisao da je to vještak odredio ali nakon prodaje nisu istu objavili na stranicama grada nego ih je prisilila Antikorupcija gđe. Jovev. To vam je ona gospođa koja je šdedljivu županicu skucala u Stankovića.

Pajdo se zove Hrvoje Krmelić i vodio je užurbano proces prodaje. Pogodite tko je kupio. Sve je javno dostupno.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Bilo bi lijepo da se pojave neki s takvim paketima na skupštini pa da svi skupa lijepo pitamo Upravu da objasni ljudima zašto se to radi. TKO će od toga imati koristi?

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

taj X. Krmelić to je sitno…zašto ne pitate Ivanu Gažić koja je odradila delist. To je značajno, a ovo svaka čast ali beznačajna količin. Gažić nije objavila cjenovno ključne informacije mjesecima pa objavila sve skupa preko noći

Kada prozivate Upravu da je protiv vas zaboravljate da je njihov posao raditi u interesu firme a ne malih ili velikih dioničara.

i mi onda raspravljamo s čovjekom koji zastupa ovkva stanovišta. idem radije upati glavom o zid – korisnije je

ovdje jedin bi pomogla medijsko-poitička haranga – ako bi branitejske udruge počele izdavati priopenja, odmah bi ekipa povukla kočnicu

jesu branitelji judi raznih obrazovanja, ali nepismeni nisu. osim toga 99 posto ljudi nepogresivo razikuje kad to kisa pada a kad to netko im po glavi pihsa a prica da to kiša pada

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Znate kako vam korumpirani vještak napravi procijenu, primjer Grad Kutina…. Kaže ovako…
U zadnje 3 god firma je prosiječno zaradila x kn. Book je y kn. Ove 3 godine se uzmu u prosijek i to vam je fer, pardon “fer”.

Ali jedna od te 3 god je ona sa 12 mil kn dobiti kada je rezervirano 60+mil, što naravno sakati dobit koja je zapravo 10 milja eura.
Onda se gleda book koji je majušan ali i nebitan jer ne sadržava p/e na određenoj razini book-a. Po tome Ernt vrijedi 200kn jer je to book.

Vještak vam ne gleda exponencijalni rast jer ne smije, onda je sve jesno, on vam gleda to kao ravnu liniju jer ipak je on nezavisan, , .. kao bi trebao biti što… zavisan…. ili je upravo to, .. naravno.

I onda kad se pripremi teren onako jadan kaže imate pravo želbe, neka pravne država….. ne znajući kakav ga cunami može strefit kada netko treba biti žrtvovan nakon što mediji izbace stvari van.

Ne “mežete” sve ljude varati i k..sti baš sve vrijeme.

To što svi imaju priliku nadokupiti po jednakim uvjetima ne znači da ljude možeš isplatiti po fer 206kn.
U tom grmu je zeko, pola je Evropski, a pola po naški.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Gosp. Barik stvarno mislite da bi presjednica uprave zagrebacke burze radila protiv malih dionicara? Koja ideja , ma ne bi ona to nikada, pa kakvu bi poruku poslala malim investitorima? Da su nezasticeni, da ipak nismo svi jednaki, da samo veliki mogu doci do povlastenih informacija, ne vjerujem da je to moguce… Ne bi valjda?

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Mislim da bi se odluke ovakve glavne skupstine mogle lako pobijat na sudu te da bi udruga trebala pristupit tom rjesenju jer je to u interesu svih malih dioncara da sta duze ostanemo u vecem omjeru prisutni

Ignore : renči


taj X. Krmelić to je sitno…zašto ne pitate Ivanu Gažić koja je odradila delist. To je značajno, a ovo svaka čast ali beznačajna količin. Gažić nije objavila cjenovno ključne informacije mjesecima pa objavila sve skupa preko noći

dali bi vi koji ste izašli u delistingu možda nebi izašli da je rok bio veći?
koliko veći?
dojma sam da bi vam(večini) bio po volji veći rok samo da skuplje izađete jer imali ste sve informacije u rukama i ovako?
mislim neki su u tri ili jenom danu odlučili ući?činjenica jeftinije nego bi da rok nije bio kratak.
ne mijenja bit da su oni koji se boje,ne žele i dugoročno ako treba usprkos brutalnim fundamentima su izašli po nešto jeftinije a oni koji nemaju problema i sa dugoročno pri brutalnim fundamentima su ušli nešto jeftinije.
sada ostaju tri opcije:
1.ne učiniti ništa i/ili potencijalno proljevati SŽJ radi vl odluka i izbora
2.poduzeti nešto po vl izboru ako se budući rasplet percipira kao pozitivan
3.čekati potencijalno novo izlistanje i priliku za kupnju.

ono što sam mislio da mi je bilo mudro to sam napravio a sada su na potezu oni koji nisu odlučili šta učiniti.
ne zavidim im na izazovu koji su si sami postavili.
p.s.
ima ona jedna stara koja kaže pazi što si želiš u životu da ti se nebi ostvarilo i da nebi bio razočaran.
a nekad i previše pohlepe zna koštati
rezimirat ćemo nekad kako je prošlo sa peveciranjem,kokotiranjenj,pjetlovanjem…
i sa gusarenjem,piratovanjem…
🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close