PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/pevec-povecao-place-za-11-posto-u-2020-nasi-ce-trgovci-minimalno-imati-5000-kn-neto/8353817/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Koliko ima još zaostalih sporova koji bi mogli rezultirati novim dionicama ili štetom raznom? Rekli su da će se vratiti na burzu kada riješe "dubioze" iza prošle uprave, nismo im povjerovali, ali možda su mislili na starije sporove? Nisam znao da postoje uopće takvi.

Čudno dioničarstvo u kojem bi bila ok stvar da postojeće razvodni desetak posto novih, jakih dioničara.

PVCM se tržio i po 290kn tako da ponuđena cijena nakon 2 sjajne godine nije veliki pomak.

Ima zaostalih sporova u tijeku kao sto je bio s Volvom..
I ovo je potencijalno moguće da se desi, odnosno da rezultira novim dionicama, to jest 55.700 dionica po nominalnoj od 100 kn..

Morate svi koji možete dokupiti dionice, čak i pomoći nekima koje znate i s kojima ste dobri da i oni dokupe. Morate kvalitetnije i čvršće drzati postojeću vlasničku poziciju, svi zajedno, jer je očito da će vas pokusati i dalje razvodnjavati i nastaviti sa ovakvim i slicnim aktivnostima.


Morate svi koji možete dokupiti dionice, čak i pomoći nekima koje znate i s kojima ste dobri da i oni dokupe. Morate kvalitetnije i čvršće drzati postojeću vlasničku poziciju, svi zajedno, jer je očito da će vas pokusati i dalje razvodnjavati i nastaviti sa ovakvim i slicnim aktivnostima.

znamo i hoćemo ali izgledno da ćemo biti u manjini, da će večina pružiti ruku za “premijom”.
što je legitimno pravo da svatko uzme ono sa čime je zadovoljan.
svi mi gledamo na tu premiju svojim očima pa su nam i očekivanja različita.
imamo različite horizonte,vidimo različito bolje prilike…
za sebe ne vidim bolju,možda griješim,nebi bilo…
svjesni smo i nastavka pokušaja smanjenja broja malih dioničara koji će uvijek imati neki stupanj uspješnosti.
svjesni smo i rizika koji da ne želimo nebi bili ovdje po vl izboru.
po onoj staroj da cilj opravdava sredstvo bilo je ovdje svakavih metoda da vlasništvo koncentrira iako
ovo zadnja metoda je najmanje invanzivna pa izaziva neka nova razmišljanja o potencijalnim budućim scenarijima.
ono što vidim kao ključ je potencijal rasta prihoda i dobiti za što vidim značajan prostor gledajući kako radi primjerice bauhaus.
ne vidim da su jeftiniji a parking im je uvijek značajno popunjeniji za sada.
koliko je ova uprava sposobna smanjiti taj značajan gap pokazat će vrijeme ali vrlo je ohrabrujuće da se nudi.
sretniji bi bio da pokupe veliku premiju koja im se nudi i prepuste ovo velikim dečkima u intersu svih nas,,tko zna možda jednog dana a možda i prije toga 🙂
za sada se to ipak čini kao manje izgledan scenarij poznavajući nas hrvate koji smo uvjereni da je svaka sumnja u vl kapacitete gubljenje vremena a to što nas praksa najčešće demantira samo posljedica spleta nesretnih okolnosti.
nebi bilo koretno i ne priznati da za sada stvari idu pozitivnom smjeru i to bolje od očekivanja,nadam se to neće biti povod za umišljanje jer prostora za poboljšanje ima u ogromnim količinama.
željezo se kuje dok je vruće i i svako odgađanje iskorištavanje prilike koja se nudi može biti devastirajuće.
na žalost nagledali smo se nebrojeno takvih primjera koji to dokazuju.
mudro bi bilo s nagama čvrsto na zemlji jako dobro proračunati svaki potez da nebi bilo…
tu mi hrvati kada je ekonomija u pitanju se nismo baš iskazali zato bi moj izbor bio strani renomirani veliki igrač koji ima sve ono što treba da ovu zlatnu koku dodatno pozlati a večinskim vlasnicima se i prije toga nudi da bez ikakvog rizika za do sada uložen trud pokupe zlato.
postoji vrijeme za prodaju a postoji i vrijeme koje treba preživjeti da bi se dočekala prilika za sljedeću prodaju,ne prežive svi pa…
svjestan svojih prednosti i ograničenja tu se iskazuje pravo mjerilo svega onog što treba da ne završiš kao bivši vlasnici peveca,agrokora….
p.s.
ništa ne traje vječno i u nekoj budućnosti opet će doći recesija i sigurno ju neće svi preživjeti
peveci su mogli biti “milijarderi” da su ono što nisu htjeli,današnjim večinski vlasnicima se nudi da budu “milijarderi” ako si tako izaberu,živi bili…
rezimirat ćemo nekad,još nije prošlo bez rezimea zar ne?

p.p.s.
jedan meni važan preduvjet za pozitivan scenari je ispunjen:))
piratski pozdrav

…hupz je bila zadnja moja dionica u kojoj je nestvarnom lokaćom bilo biti dioničar.
čini se da je dobila nasljednika.
još da ponovo zaradim spamera a čini se da sam na dobrom putu i izglednost je vrlo visoka za odličnu priliku .
:))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Drago mi je da ima realnih komentara..
Da se piše o oba tipa budućih scenarija..pozitivnom i negativnom..

Pozitivni scenario je da Pevec uspije dobiti bitku sa svim domaćim i stranim lancima..
Trebamo vjerovati da ima dovoljno sposobnu Upravu i strategiju..

Negativan scenario je da izgubi bitku sa konkurencijom i izgubi stare sporove..
Samo spor sa Zdravkom Pevecom težak je 78 milijuna kuna plus kamate od 2012..
Vezan je za korištenje imena..
Ako Uprava izgubi taj spor..
Izgubit će ime Pevec i preko 200 milijuna kuna..


Drago mi je da ima realnih komentara..
Da se piše o oba tipa budućih scenarija..pozitivnom i negativnom..

Pozitivni scenario je da Pevec uspije dobiti bitku sa svim domaćim i stranim lancima..
Trebamo vjerovati da ima dovoljno sposobnu Upravu i strategiju..

Negativan scenario je da izgubi bitku sa konkurencijom i izgubi stare sporove..
Samo spor sa Zdravkom Pevecom težak je 78 milijuna kuna plus kamate od 2012..
Vezan je za korištenje imena..
Ako Uprava izgubi taj spor..
Izgubit će ime Pevec i preko 200 milijuna kuna..

Meni bi bilo još draže da se kod ovakvih potencijalno važnih informacija napiše da li se posjeduje dionice (sitno ili 500+ kom) ili ne
Također je važno navesti da li Pevec može sve eventualne kosture apsorbirati. Naravno da može jer ima određene rezervacije za sporove + 140mil kn zarade od lani + još toliko najmanje i ove godine, pa dolazimo do cifre 300mil kn +.
Isto tako treba reći da je “fer cijena” oko p/e 4.

Dakle žele vas prepasti, nikakva konkurencija trenutno nije problem, to se vidi iz grafa poslovanja zadnje 4 god, bilo prihoda, bilo dobiti.
Svi koji možete kupite do stotice jer to uprava želi za sebe, a oni znaju sve o kosturima ali svejedno se trude na sve načine povećati broj.
Možda je fer cijena ovako smiješna..387kn…. jer je uprava sve sporove ukalkulirala kao gubitak.

Pevec je jako malo zadužen, zapravo beznačajno obzirom na prihode što se vidi iz rastuće dobiti. Dobit ne raste rapidno kada imate velike fin. obveze.

Imam dionice…1000+

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

pevec nije samo nečije prezime nego i na SZ HR sinonim za pijetao ,kokot tako da to nije korištenje njegovg prezimena već…
kada bi i bilo korištenje vidim nemalo takvih primjera u svijetu gdje se firme sa pezimenom prodaju i dalje rade pod svojim imenom.
to što on svoju firmu nije htio prodati u cijelosti ili nekom dijelu i time spasiti svojevremeno te je time otjerao u stečaj za to nisu krivi novi dioničari peveca.
to je bilo po njegovom vl izboru.

p.s.
ovo je samo moja logika,moje razmišljanje
nisam pravnik

p.p.s.
kolega barik@ dok ste bili dioničar niste tako razmišljali?
dali to znači da ako opet postanete da ćete se vratiti na prethodni stav?:)
ajde,ajde sad je vrijeme za razmotriti sa divkom smo tu negdje oko 250% od moje nabavne:)

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...



Drago mi je da ima realnih komentara..
Da se piše o oba tipa budućih scenarija..pozitivnom i negativnom..

Pozitivni scenario je da Pevec uspije dobiti bitku sa svim domaćim i stranim lancima..
Trebamo vjerovati da ima dovoljno sposobnu Upravu i strategiju..

Negativan scenario je da izgubi bitku sa konkurencijom i izgubi stare sporove..
Samo spor sa Zdravkom Pevecom težak je 78 milijuna kuna plus kamate od 2012..
Vezan je za korištenje imena..
Ako Uprava izgubi taj spor..
Izgubit će ime Pevec i preko 200 milijuna kuna..

Meni bi bilo još draže da se kod ovakvih potencijalno važnih informacija napiše da li se posjeduje dionice (sitno ili 500+ kom) ili ne
Također je važno navesti da li Pevec može sve eventualne kosture apsorbirati. Naravno da može jer ima određene rezervacije za sporove + 140mil kn zarade od lani + još toliko najmanje i ove godine, pa dolazimo do cifre 300mil kn +.
Isto tako treba reći da je "fer cijena" oko p/e 4.

Dakle žele vas prepasti, nikakva konkurencija trenutno nije problem, to se vidi iz grafa poslovanja zadnje 4 god, bilo prihoda, bilo dobiti.
Svi koji možete kupite do stotice jer to uprava želi za sebe, a oni znaju sve o kosturima ali svejedno se trude na sve načine povećati broj.
Možda je fer cijena ovako smiješna..387kn…. jer je uprava sve sporove ukalkulirala kao gubitak.

Pevec je jako malo zadužen, zapravo beznačajno obzirom na prihode što se vidi iz rastuće dobiti. Dobit ne raste rapidno kada imate velike fin. obveze.

Imam dionice…1000+
[/quote]

Podsjedujem dionice… 1 000 plus

Pokušavam pisati argumentirano.
Gledam šta drugi pišu i komentiram samo činjenicama..

Ante je pozitivac
Ja bih volio da bude pozitivan scenario i da dividenda svake godine bude barem 50 kuna..ali to nije realno..

Ante kaže da postoje rezervacije što je činjenica ali zaboravlja da je isplaćena dividenda od 80 miliona prošle godine..
Zaboravlja i da je kupljeno 9 nekretnina u zadnje 2 godine..
Dakle keša nema..

Ne nagovaram nikoga niti da kupi niti da proda dionice..


pevec nije samo nečije prezime nego i na SZ HR sinonim za pijetao ,kokot tako da to nije korištenje njegovg prezimena već…
kada bi i bilo korištenje vidim nemalo takvih primjera u svijetu gdje se firme sa pezimenom prodaju i dalje rade pod svojim imenom.
to što on svoju firmu nije htio prodati u cijelosti ili nekom dijelu i time spasiti svojevremeno te je time otjerao u stečaj za to nisu krivi novi dioničari peveca.
to je bilo po njegovom vl izboru.

p.s.
ovo je samo moja logika,moje razmišljanje
nisam pravnik

p.p.s.
kolega barik@ dok ste bili dioničar niste tako razmišljali?
dali to znači da ako opet postanete da ćete se vratiti na prethodni stav?:)
ajde,ajde sad je vrijeme za razmotriti sa divkom smo tu negdje oko 250% od moje nabavne:)

Imate revizorsko mišljenje iz 2016 gdje su vam nabrojani svi sporovi..
Između ostalih i ovaj sa Zdravkom Pevecom za koji je rezervirano 78 milijuna kuna ali bez kamata..
Spor je iz 2012 dakle poslije stečaja i sa kamatama je sada već preko 200 miljuna kuna..nalazi sa na drugom stupnju suda..
Zbog neujednačenosti sudske prakse jako teško je prognozirati ishod..
Ali čim je rezerviran znači da je vjerojatnost da će biti izgubljen preko 50 posto..
To vam zna svaki revizorski pripravnik..

Sporovi prije stečaja po stečajnom zakonu su rezervirani u dionicama..
Kao što je ovaj sa Volvom koji je izgubljen bio rezerviran…tako ima još sporova vrijednosti malo više od 55 000 dionica..




Drago mi je da ima realnih komentara..
Da se piše o oba tipa budućih scenarija..pozitivnom i negativnom..

Pozitivni scenario je da Pevec uspije dobiti bitku sa svim domaćim i stranim lancima..
Trebamo vjerovati da ima dovoljno sposobnu Upravu i strategiju..

Negativan scenario je da izgubi bitku sa konkurencijom i izgubi stare sporove..
Samo spor sa Zdravkom Pevecom težak je 78 milijuna kuna plus kamate od 2012..
Vezan je za korištenje imena..
Ako Uprava izgubi taj spor..
Izgubit će ime Pevec i preko 200 milijuna kuna..

Meni bi bilo još draže da se kod ovakvih potencijalno važnih informacija napiše da li se posjeduje dionice (sitno ili 500+ kom) ili ne
Također je važno navesti da li Pevec može sve eventualne kosture apsorbirati. Naravno da može jer ima određene rezervacije za sporove + 140mil kn zarade od lani + još toliko najmanje i ove godine, pa dolazimo do cifre 300mil kn +.
Isto tako treba reći da je "fer cijena" oko p/e 4.

Dakle žele vas prepasti, nikakva konkurencija trenutno nije problem, to se vidi iz grafa poslovanja zadnje 4 god, bilo prihoda, bilo dobiti.
Svi koji možete kupite do stotice jer to uprava želi za sebe, a oni znaju sve o kosturima ali svejedno se trude na sve načine povećati broj.
Možda je fer cijena ovako smiješna..387kn…. jer je uprava sve sporove ukalkulirala kao gubitak.

Pevec je jako malo zadužen, zapravo beznačajno obzirom na prihode što se vidi iz rastuće dobiti. Dobit ne raste rapidno kada imate velike fin. obveze.

Imam dionice…1000+
[/quote]

Podsjedujem dionice… 1 000 plus

Pokušavam pisati argumentirano.
Gledam šta drugi pišu i komentiram samo činjenicama..

Ante je pozitivac
Ja bih volio da bude pozitivan scenario i da dividenda svake godine bude barem 50 kuna..ali to nije realno..

Ante kaže da postoje rezervacije što je činjenica ali zaboravlja da je isplaćena dividenda od 80 miliona prošle godine..
Zaboravlja i da je kupljeno 9 nekretnina u zadnje 2 godine..
Dakle keša nema..

Ne nagovaram nikoga niti da kupi niti da proda dionice..
[/quote]

Nisam ja ništa zaboravio, a najmanje što je uprava radila i što radi malim dioničarima. Nisu li neke nekretnine kupljene kreditnim linijama kako piše u objavi. Nije li lani isplaćeno 61kn dividende koja nije bila najavljena u pozivu za skupštinu. Međutim eps je bio 86kn. tako da je 25 kn eps-a ostalo u firmi. Prošla je prema Lovrinčeviću bila još bolja godina sa preko 100kn pio dionici odnosno oko 140mil kn. I ova godina će zaraditi barem kao prošla. Jedna nekretnina na kredu, druga u cashu. Ugodini jedna do dvije i to sada rade dobro, konzervativno, da se ne preinvestira. Pevec se nema više što posebno širiti osim Split2 ali to ionako ide dogodine.
Da nisu korištene kreditne linije bilo bi jasno da se radi o izvlačenju love jer bi se beton prenapuhao, a zašto?
Zašto plaćati cashom kad možeš polugom, sad je vrijeme za to.
Ovo za pripravnike ne znam ali ako je nešto iznad 50% to meni ništa ne znači. Zašto nije 100%. Pevec bez frke može dići 200-300 mil kn kredita i servisirati ga iz takućeg poslovanja.

Uglavnom ja ću kupiti još 50kom, a kao i uprava i Hrkači volio bih i još. Lova nikad nije problem, problem je kokošarenje.
Govorimo o firmi sa 2 mlrd prihoda.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Bruce.Lee

Kažete da je sada na drugom stupnju, kako je prošlo na prvom? Mislim ovdje ste dosta proaktivni pa recite ljudima do kraja.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

..Ali čim je rezerviran znači da je vjerojatnost da će biti izgubljen preko 50 posto..
To vam zna svaki revizorski pripravnik….

svaka firma mora za pokrenuti sudski spor protiv nje raditi rezervaciju,to ne implicira izglednost ishoda na bilo koji način,po završetku ide isplata ili odrezervacija za sudski spor.
nije mi logično da može firma izgubiti je je to i prezime i sinononim,znači nije samo prezime iako i da je opet bi mi bilo normalno da je dozvoljeno jer je preuzeto iz stečaja.
može se reći da je to bivšim vlasnicima bila sretna podudarnost a novim vlasnicima samo sinonim za pijetao,,kokot.

ajmo ovako otvorim danas firmu primjerice sa imenom jazavac d.d. ili djetlić d.d. ili vuk d.d…..
dali trebam nekom gospodinu sa prezimenom vuk,jazavac,djetlić plačati odštetu,rentu….?
svima u svijetu sa tim prezimenom?
a ono što je on stvorio pod imenom pevec to je i sam po vl izboru uništio?
ovo je novi pevec(pijetao,kokot) sa novim vlasnicima,dioničarima.
autorska prava na pevec kao sinonim za pijetao,kokot teško da su moguća.
rezimirat ćemo nekad..

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

New Report

Close