PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


za nekoga tko je izrastao u krilu hdza, dečki iz osijeka i vukovara pokazuju jako malo pijeteta, prema braniteljimsa

domoljublje je jedno, pare drugo

ovdje su branitelji na paket od 140 komada danas na tržištu mogli ubrati 500 ili 600 kn po dionici. ali nee ubrati oni, nego e ubrati dečki slizanui s hdzom. živila rvacka, živio kapitalizam, živila nasa hvidra

Čije si ti kupio dionice?
Od Majke Terezije?
Jadnih branitelja ili prevarenih dobavljača?


Fazon, dobrodošli na forum.

Do 1.4.dioničari stignu odlučiti žele li dokupiti do stotke.

Ako sam dobro shvatio, ako kupite nešto preko oglasnika u međuvremenu to vam se "ne računa" u stanje dionica, odnosno dokupi ide na temelju onoga što trenutno imate (dan objave poziva), a ne onoga što možete kupiti do donošenja odluke?

Nisam pravnik, ali zanimljiva odluka. Znači netko sa N=x*100+99 ne može dokupiti dvije dionice i doći na N2=(x+1)*100 +1 pa onda od društva kupiti još 99 što bi na kraju dovelo do N3=(x+2)*100. Može samo kupiti 1 dionicu da dođe na N4=(x+1)*100. Ako pak nište ne dokupljuje, "gubi" ovih 99 i ostaje na x*100.

Hvala na dobrodošlici. Lijepo i ljubazno od vas.

Ja mislim da ovo spajanje dionica ima veze sa zardrzavanjem kontrole nas firmom. Dakle, uprava je znala da će izgubiti spor sa Volvom i da će oni dobiti dionice. I da će morati napraviti dokap. http://www.skdd.hr/portal/f?p=100:2:11876927318047::::P2_SEC_CODE,P2_PROCESS,P2_PROCESS_VALUE:ANMVK9,10,6306
Sad idu s idejom da na ovaj način pokupe 1-2 posto dionica i da s druge strane nemaju nikoga tko je u stanju skupiti 25% glasova. Ovaj korak sa “visekratnikom 100” je nebitan… njih zanima neka druga situacija. Sa 75% glasova oni mogu cijepati društvo, pripajati ga, smanjivati kapital. Uglavnom mogu svašta. Ako se želite zaštititi, sto vise vas mora dokupiti dionice.

Ma bude možda opet jednog dana kad se vrati na burzu stock split u brutalnim omjerima.
A možda bude i d.o.o. 🙂
Ali bude dividende to je bar lako
Znam naivan sam. Hvala

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

juka@
upravo tako a možda je i taj dan bliže nego se nadamo
možda ovisi i o uspješnosti ove akcije pa je malo uvrnuto ali možda nam je u interesu da akcija uspije?
da što više onih koji žele da pokupe bonus?
ako ne skupe po željama izgledno je opet uskoro neka nova vratolomija,lobotomija ili…
cirkus je ali se mora priznat da je profitabilan.
jedna od većih atrakcija na marketu.
e sad će se neki javiti i napisati da nije na marketu,ok neka bude da nije ako je tako podnošljivije,probavljivije,progutavlije….

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

sve to stoji ali ako znaš a znao si(neznam dali je netko više od tebe ovdje o tome pisao) da su fundamenti brutala tada se nedaš istisnuti za kikiriki jer možda nećeš moći neko vrijeme prodati dionice kako misliš da ćeš moći a i to se pokazalo pogrešnom pretpostavkom.
koliko vidim potražnja je opet radi istih fundamernata bila snažna i oni koji su htjeli našli su način da se pozicioniraju i nakon delistiranja,s druge strane prodavači su mogli prodati i danas mogu po ATH.
burza nije mjesto gdje je onima koji ne mogu i/ili ne žele i na duže od kratkoročnog zagarantirano ništa osim upravo radi te činjenice izgledniji gubitak,propuštanje…
onima koji mogu i žele zagarantiran je izgledniji dobitak ako si dobro izaberu.
jedan kolega mi se pohvalio kako je i nakon delistiranja skupio solidnu količinu po avg značajno ispod najnovije “fer” procjene za koju znamo sa velikom izvješnošću da je podcijenjena.
znači moglo se je,nudilo se je,bravo majstore danas a napisao sam mu to i prije ovih zadnjih vijesti.
osobno sam bio preljen da se više angažiran a dijelom i zadovoljan svojom količinom.
nudi se i danas i nudit će se i dalje pa svima nama po vl.izboru.
za nas ljene izgledno jednog dana opet prilika za kupnju ili dokup na marketu a po kojoj cijenu to čini se kopka nemalo nas.
time will tell
u međuvremenu će glavna razbibriga biti divka da ili ne i divka veća ili manja od prošle.
po meni izglednije da i veća.
biće kako gazde odluče a čini se da i njima treba cash pa…
samo da ne dobiju na eurojackpotu 🙂

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Upucenije kolege bih htio pitati da li moze proci “zakljucavanje” broja dionica i prava na dokup po objavi poziva na GS?
Po meni sigurno ne prolazi, ali nisam pravnik.
Mislim da bi GS morala odobriti odluke o spajanju dionica sa nekim datumom i gledati broj dionica na taj datum.

Ovdje je ocito jako veliki novac u igri.
Sto se mene tice siguran sam da ako me se zele rijesiti, da ce morati dati jako puno po dionici.

A zašto misliš da te se zele rijesiti?

Netko je već bio spomenuo apsolutnu kontrolu i dovoljan broj glasova za sve odluke. Kad imaš to imaš i instrumentarij da slažeš situaciju kako tebi odgovara, a drugima ne odgovara. Ja mislim da njima manjinski kad kontroliraju 3/4 glasova vise ne predstavljaju nikakvu smetnji. A onda je to “mrtva trka” gdje mnogi mogu vremenom otpasti ili ostati. Bez obzira na vrijednost pitanje je povrata. Kada ne bi bilo dividende onda firma može raditi najbolje na svijetu no ako je većina ne želi listati, dzaba “krečenje”. Dakle, osnovno je pitanje…. nakon poslovanja da li Pevec dugorocno ostaje “privat” kompanija i/ili ima perspektivu da završi na burzi. Ako je kane jednog dana prodati, ne treba im burza. Cisto da ne mislite da bi se bilo sto efikasnije vrednovalo na burzi. Moguće, al ne i previše vjerojatno.

Nisam bas najbolje shvatio sta zelis reci sa svojim postom, moze biti zbog par sati razlike u odnosu na HR.

Pitanje je bilo da li uprava moze samo tako odluciti da netko ima pravo dokupa do prvog visekratnika broja 100 sa datumom poziva na GS?

Ako im mali dionicari ne smetaju, cemu onda pozivi na otkup dionica pa na spajanje dionica?
Sto to svo vrijeme i novac ne upotrijebe na unaprijedjenje rada kompanije ?
Ja bih rekao da im mali dionicari ipak smetaju.

Sad si promjenio ploču.
Sad misliš da nas se ne žele riješiti
A do nedavno si tvrdio suprotno da nas se žele riješiti
Napisao sam davno prije da im je cilj 75 % i zasto sve to rade

Nakon ove gs biti ce sve jasno te otvorene karte u vidu listanja na burzu te stock splita posljedično da se poveća likvidnost jer ce ih biti puno sta ce htjeti imati ovaj budući dividendni papririć.

Budući Blue chip zapamti! Fali nam kvalitetnih papira na burzi.
Scenario kojim oni ne maksimiziraju vrijednost njihovog kapitala na burzi nego se pretvaraju u d.o.o ima malo sanse jer ce svi biti osteceni. Nikad privatni ponuditelj nece ponuditi cifru koliku moze ponuditi tržište !!
Kako ono kinezi stoje? Ne bi me čudilo da ovo jednog dana kupe kinezi ? Sve je moguće ako bude na burzi? Posao života za većinske i manjinske? Win win !


A zašto misliš da te se zele rijesiti?

Netko je već bio spomenuo apsolutnu kontrolu i dovoljan broj glasova za sve odluke. Kad imaš to imaš i instrumentarij da slažeš situaciju kako tebi odgovara, a drugima ne odgovara. Ja mislim da njima manjinski kad kontroliraju 3/4 glasova vise ne predstavljaju nikakvu smetnji. A onda je to “mrtva trka” gdje mnogi mogu vremenom otpasti ili ostati. Bez obzira na vrijednost pitanje je povrata. Kada ne bi bilo dividende onda firma može raditi najbolje na svijetu no ako je većina ne želi listati, dzaba “krečenje”. Dakle, osnovno je pitanje…. nakon poslovanja da li Pevec dugorocno ostaje “privat” kompanija i/ili ima perspektivu da završi na burzi. Ako je kane jednog dana prodati, ne treba im burza. Cisto da ne mislite da bi se bilo sto efikasnije vrednovalo na burzi. Moguće, al ne i previše vjerojatno.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Upucenije kolege bih htio pitati da li moze proci "zakljucavanje" broja dionica i prava na dokup po objavi poziva na GS?
Po meni sigurno ne prolazi, ali nisam pravnik.
Mislim da bi GS morala odobriti odluke o spajanju dionica sa nekim datumom i gledati broj dionica na taj datum.

Ovdje je ocito jako veliki novac u igri.
Sto se mene tice siguran sam da ako me se zele rijesiti, da ce morati dati jako puno po dionici.


do sada nisu sebi pucali u nogu a kad bi omogučili nakon odluke dokap po novostečenim dionicama stavili bi dionicu u fokus,barem je do sada percepcija da žele dionicu van fokusa kako bi motivirali male dioničare da prepuste svoj dio večinskim dioničarima.
i ova akcija ima za cilj smanjiti udio i broj mallih dioničara uz isplatu po “fer” vrednovanju kako ga oni vide.
nešto kao vuk sit i ovce sretne li tako nekako…
win-win a svi znamo da je to iluzija koja često prije nego kasnije padne u vodu.
ljestvica “fer” vrednovanja skače da i nama koji smo unutra izaziva mokre snove i noćno gradelanje usred zime nekih razmjera a ….
rekli bi naši stari nešto se iza brda valja
skokovi su toliko “fer” da se dim vidi nadaleko
motiviranost večinskih dioničara je čini na vrhunskom nivou da se proces okrupnjavanja nastavi.
kao da je u igri zlatna koka ili barem zlatna koka u nastajanju.
hupz je bila zadnja moja dionica u kojoj je nestvarnom lokaćom bilo biti dioničar.
čini se da je dobila nasljednika.
još da ponovo zaradim spamera a čini se da sam na dobrom putu i izglednost je vrlo visoka za odličnu priliku .
:))

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

@ricardo

A gdje ti vidiš da uprava bilo sto odlučuje?

Koliko ja shvacam skupština će donijeti odluku.

Ti si rekao da im smetaju mali dionicari. Ja mislim da im ne smetaju. A tko otkupljuje dionice, društvo ili većinski dionicari?

idi bre, oni kao sve ovo rade da nama bude bolnje a njima lošije. moš misliti

ovo je noga u bdupe i sića za na put. može im se

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close