PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

bookworm

E da to je sad drugo pitanje najbolje bi bilo da se svi skupimo i platimo troskove za tuzbu jer je nerealno mala procjenjena vrjednost ja sam prvi za tu ideju…

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Ako je fer cijena 387, a za slicne firme (ne pretjerano tesko dokazivo) P/E 10ak to znaci da pevec zaradjuje 40ak kn po dionici a zadnje dvije godine je debelo iznad toga. Vjerojatno su i isplatili dividendu da smanje book.

vidi li itko problem u tome sto ce uskoro jedna dionica vrijediti 38700kn (potencijalno, realno vrednovano i puno vise od toga)

kako cemo prodavati/kupovati dionice preko njuskala cija je vrijednost 100kkn?

Tako ću i ja ostaviti 4 dionice, svakom članu obitelji po jedna, kao podsjetnik gdje im je ćale namlatio lovu i da se o tome naraštajima priča uz logorske vatre

jel ovo znači da oni koji recimo imaju okruglu brojku…npr 200 komada…mogu prodati njima za 200*387kn


vidi li itko problem u tome sto ce uskoro jedna dionica vrijediti 38700kn (potencijalno, realno vrednovano i puno vise od toga)

kako cemo prodavati/kupovati dionice preko njuskala cija je vrijednost 100kkn?

Ne brini, ja bi kupovao po ovoj cijeni. To nećeš prodavati trejderima. To će ti svatko malo jači kupiti po ovoj cijeni, pa i većoj. Čekamo dividendu pa ti savjetujem da ne prodaješ ako ne moraš. Imaš i skupih auta ali i kupaca istih. Bitna je vrijednost, a ne cijena.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


jel ovo znači da oni koji recimo imaju okruglu brojku…npr 200 komada…mogu prodati njima za 200*387kn

ne

Ignore : renči

Sta su to oni iskemijali iz sudskog registra, povecali temeljni da bi ga mogli smanjit, zar im za povecanje temeljnog nije trebala glavna skupstina ili sam nesto preskocio

Provedba upisa na dan 25.01.2019
Objavljeno dana 26.01.2019
Trgovački sud u Zagrebu objavljuje upis povećanje temeljnog kapitala, promjena odredbi statuta, u Sudski registar proveden kod ovoga suda po rješenju pod poslovnim brojem Tt-19/2184-2 od 25. siječnja 2019. godine, redni broj upisa 40, za subjekt upisa s matičnim brojem (MBS): 080463718, osobnim identifikacijskim brojem (OIB): 73660371074, pod tvrtkom/nazivom: PEVEC maloprodaja neprehrambene robe dioničko društvo, sa sjedištem u: Sesvete (Grad Zagreb), Savska cesta 84:
Temeljni kapital
# 130.581.700,00 kuna
132.018.000,00 kuna
Pravni odnosi
Statut:
Odlukom Nadzornog odbora od 08.01.2019. godine izmjenjene su odredbe Statuta i to: čl. 11 – odredbe o iznosu temeljnog kapitala i čl. 12. – odredbe o broju dionica. Statut se u potpunom tekstu dostavlja sudu u zbirku isprava.
Promjene temeljnog kapitala:
Odlukom uprave društva od 03.01.2019. godine povećan je odobreni temeljni kapital društva sa iznosa od 130.581.700,00 kuna za iznos od 1.436.300,00 kuna na iznos od 132.018.000,00 kuna.

Ignore : renči

Naravno da je book potpuno nebitan za fer vrednovanje. Nek stave ev/ebitda pa da vidimo što je fer.
Koliko onda Ero vrijedi?

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Status

Izgubljen je jedan spor iz vremena prije stečaja. Imaš na sudskom registru.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

I mislio sam da moze bit nesto tako thx

Ignore : renči

Mislim da je ovdje ključno da je svakom dioničaru ostavljena mogućnost dvije opcije: kupovine ili prodaje.
Cijena je takva kakva je i na svakome je da procjeni smatra li cijenu napuhanom ili podcijenjenom. U prvom slučaju logično je dionicu prodavati, a u drugom slučaju ukoliko se smatra da je cijena realno veća, logično je kupovati….
Namjere uprave mogu biti svakake ali se ne može osporiti da svaki dioničar ima jednaku šansu…

A joooooooooj, pa to je naš MarkOs. Skroz sam se raznježio. Naš glas anđeoske uprave!

Naravno da svatko ima jednaku šansu, jer je tako po zakonu, a ne jer uprava želi. Zna se zašto se ovo radi i barem jasno pokazuju koliko im je stalo do malih dioničara. Toliko da ih žele čim manje. Ima li branitelja koji imaju manje od 100 dionica? Hoće li im uprava posuditi novce da nadokupe. Jer nije problem vrijedi li nešto nego i ima li se novaca za kupiti to.

Dragi branitelji, uprava vam jasno poručuje da voli oteti vašu imovinu za siću.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]

New Report

Close