PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



Postoji li neki ekonomski opravdani tazlog zasto se radi ovo spajanje dionica?

kakav bre ekonomski razlog – pa jedini smisao voog i ovakvih spajanja je dati nogom u guzicu malima. ali sve uz smiješak i sve po zakonu
[/quote]

Ne pratim bas PEVEC pa me zanimalo ima li neka druga pozadina osim ocite. Znaci cilj je, naravno, jos vise novaca u buducnosti ostaviti najvecim vlasnicima.

Jasno je da je 95% i zajedničkim djelovanjem nemoguća misija na ovoj cijeni kao što je jasno da papir jaaako vrijedi jer nebi smišljali ovakve stvari radi nečega što već imaju, a to je kontrola firme.
Znači baš je važna dionica.

Očekujem dividendu 70kn.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

U svakom slucaju u najgoru ruku ovdje cemo bar doktorirat kako napravit neprijateljsko preuzimanje haha

Ignore : renči

P/E je i dalje ispod 4, a cijena galopira, polako ali ipak. Matematika sustiže ubrzano. Book je teško braniti kao fer kad ti je P/E< 4. Kako ono bješe.... 17x, 223 i sad 387kn. Da, treba masnu divku dati za braniti book. Evo prilike za kupiti BB na tržištu pa makar i koju deseticu.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Strpljivi su u malo više od godinu dana više nego poduplali ulog. Firma se odlično razvija, tako da im ja i dalje ne mislim prepustiti ni jednu jedinu dionicu.

Šteta što mi broj ne završava na 02

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Izgleda da su predobre brojke za 2018
Brojke ne lazu ako znate pratit prave davno sam to napisao …

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Ovo je zanimljivo. Ne bih se zacudio da uskoro ide ponovno ponuda za otkup. Sjetite se prosle godine. Povevanje kapitala najava pa odustali. Pitanje i zasto su odustali. Mozda je bilo pravno rizicno. A mislim da je sada jos rizicnije, kakav je business purposr ako pokusavaze povecanje, pa smanjee kapitala…
Drugo, ovaj elaborat jel uzeo u obzir 2018 godinu. To je upitno. Upitna je neovisnost vjestaka koji potpisuje elaborat. Ako idete na sud mozete traziti neovisnog sudskog vjestaka.
I trece na cemu se moze zasn8vati tuzba je da svi dionicari nemaju mogucnost kupovati pod istim uvjetima. Recimo dicentra koja je znacajan dionicar i veliki dobavljac ima info o poslovanju u 2018. dok mali to nemaju.
Bit ce zanimljivo.

Kako ce uzet u obzir 2018 kad rezultati jos nisu vani, pa zar vi mislite da njima odgovara da se sazna za najnovije rezultate dok traje ova ponuda?
Prije da je ovo za 2016 procjena ali ne tvrdim nista samo moje misljenje koje moze biti krivo 🙂

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

To i govorim. Ako ne ulazi, onda je ova odluka na pravno labilnim nogama jer svi ne kupuju pod istim uvjetima.
U svakom slucaju bi to trebalo provjerit. A valjda po zakonu mali dionicar moze traziti uvid u dokumentaciju o vlastitom trosku.


To i govorim. Ako ne ulazi, onda je ova odluka na pravno labilnim nogama jer svi ne kupuju pod istim uvjetima.
U svakom slucaju bi to trebalo provjerit. A valjda po zakonu mali dionicar moze traziti uvid u dokumentaciju o vlastitom trosku, naravno da puno njih to nece napraviti sto oni i racunaju na to.

Nazalost oni i jesu svima omogucili dokup do 100 dionica ako kome fali tako da s te strane se nemoze reci da je netko zakinut.

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

Da, ali koja je fer vrijednost, na temelju cega…oni vise nisu na burzi, pa taj elaborat mjenja stvari.

New Report

Close