PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


@idemodalje

sto se tice privatnih robnih marki mislim da su vec prilicno okrenuti tome.

Najznacajniji im je Samopev, a imaju jos par i u drugim kategorijama proizvoda

Da, bas sam pogledao. Ok, samo naprijed.
Inace, uprava je vec vise puta najavila 2 mlrd kn prihoda za ovu godinu. Ali ono sto mene golica je NPM. Za proslu godinu je bio 6.6%, ako se ne varam. Ako se to popegla na recimo 7% ili nesto vise, a nije nemoguce, moglo bi tu biti derneka.
Imajuci u vidu da su izrazito proracunati, sto je naravno plus, ocekujem tempiranje burze s jos jednim izvrsnim izvjestajem, napumpanim do bola, za ovu ili za iducu godinu.
A sto se tice divki, nema razloga da ne isplacuju 60-70% dobiti jer je financiranje izuzetno jeftino i bit ce takvo jos barem godinu dana. A to su 2 do 3 nova centra.
Bookworm ima poantu. Dobro se dobrim vraca.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.


Ovdje bi se složio sa @DonJuan aka @VauVau aka …

Bojim se da ovdje neće biti ponovnog listanja (barem ne u dogledno vrijeme) jer su upravo raspršena vlasnička struktura i nedovoljan vlasnički paket bili prepreka prodaji. Dok imaju delistiranu dionicu će polako skupiti još dionica, a gotovo siguran sam da je i ova dividenda bonus za neke veće pakete čije je preuzimanje unaprijed dogovoreno.

@IdemoDalje

Energia Naturalis, Pevec, Dicentra, Leo Prelec, Bubalo… Sve je to isti koš, a tko je tražio dividendu je samo folklor za naivnu publiku.

Nemojte da kvarite pesmu deci, value, vidite da se igraju.

Tko zna sto budućnost donosi, možda se opoštene, možda ne, ali uz ovakve fundaente i ovakvu divku, rizik je postojeći, ali nije nerazuman.

Ostaje samo pitanje – zašto su djelatnici cerpa dopustili da državna imovina i imovina njihoviuh sticenika – branitelja, stradalnika itd. bude manje više na prevaru ugrabljena za jednu trećinu svoje vrijednosti

DA JE PEVEC SADA NA BURZI, DRŽAVA BI BIL ABOGATIJ AZ ANEKOIKO MILJUN AKUNA, A BRANITELJI S DIONICAM PEVECA PO NEKOLIKO DESETAKA TISUCA KUNA.

Za koga radi cerp – za interese drzave ili za interese nekog drugog?

Ivice više nema, ali im apuno malih Ivica.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

PEVEC d.d., prvi hrvatski trgovački lanac, sklopio je ugovor o kupoprodaji s OTP Aventin d.o.o. i tako postao vlasnikom nekretnine u industrijskoj zoni Bakar KUKULJANOVO na kojoj ima svoj prodajni centar.
– Iznimno sam zadovoljan što smo nakon gotovo jednogodišnjeg pregovaranja uspjeli realizirati ovaj projekt i nekretninu, koja je prije stečaja bila u vlasništvu kompanije, ponovno vratiti kompaniji – istaknuo je predsjednik Uprave PEVECA Jurica Lovrinčević.
Inače, radi se o nekretnini ukupne površine 37.652 četvornih metara s objektom na tri nivoa od po 15.000 četvornih metara. Nekretnina je kupljena kreditnim zaduženjem kod poslovne banke.

https://pevec.hr/kompanija/pevec-kupio-nekretninu-na-kukuljanovu-na-kojoj-ima-prodajni-centar/

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

ENNA je sad glavna u Pevecu

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


PEVEC d.d., prvi hrvatski trgovački lanac, sklopio je ugovor o kupoprodaji s OTP Aventin d.o.o. i tako postao vlasnikom nekretnine u industrijskoj zoni Bakar KUKULJANOVO na kojoj ima svoj prodajni centar.
– Iznimno sam zadovoljan što smo nakon gotovo jednogodišnjeg pregovaranja uspjeli realizirati ovaj projekt i nekretninu, koja je prije stečaja bila u vlasništvu kompanije, ponovno vratiti kompaniji – istaknuo je predsjednik Uprave PEVECA Jurica Lovrinčević.
Inače, radi se o nekretnini ukupne površine 37.652 četvornih metara s objektom na tri nivoa od po 15.000 četvornih metara. Nekretnina je kupljena kreditnim zaduženjem kod poslovne banke.

https://pevec.hr/kompanija/pevec-kupio-nekretninu-na-kukuljanovu-na-kojoj-ima-prodajni-centar/

Cinjenica da se nekretnine kupuju jeftinim kreditima sugerira dvije stvari:
– bez problema se otplacuje iz poslovanja,
– divki ne samo da ce ih biti nego i da ce biti barem na ovoj razini, a s porastom dobiti jos i rasti.
To je jedan kroz jedan.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Jedino mi je ovdje jedna stvar nejasna…čemu se išlo u dokap koji na kraju nije uspio, ako se ima dovoljno novca za isplatu dividende. Zna li tko?

@Axelrod

Pa pritisak na dionicare da prodaju.
Kao, idemo veliki dokap kojim cemo skupiti 95% vlasnistva, napravit cemo istiskivanje…, Ali prije toga cemo poslati ponudu svim dionicarima po 175kn da imaju posljednju sansu prodati jer nakon toga sljedi istiskivanje, ponuda koja istjece dan prije dokapitalizacije…
Samo jos jedan dodatni pritisak da se prodaju dionice.
Svima je bilo jasno da to nece uspjeti, jer je besmisleno i skupo za provesti.

Ovo su pravi igrači, svaka čast kako su uspjeli izigrati većinu ostalih dioničara….
Jeftino otkupili većinu udjela od malih i sada isplaćuju dividendu…neće to na
zse skoro jer bi onda trebali biti transparentni..ima ponuda 100 komada po 300 kn
na hita OTC-u.

ENNA je sad glavna u Pevecu


Ovo su pravi igrači, svaka čast kako su uspjeli izigrati većinu ostalih dioničara….
Jeftino otkupili većinu udjela od malih i sada isplaćuju dividendu…neće to na
zse skoro jer bi onda trebali biti transparentni..ima ponuda 100 komada po 300 kn
na hita OTC-u.

ENNA je sad glavna u Pevecu

O izlasku na burzu znate moje misljenje i s cime ga opravdavam, ali ok, necemo o tome jer jos nije na dnevnom redu.
Ali ono sto se vrlo uskoro moze ocekivati je javna ponuda, a mozda i vise njih.
Prvo, trezor je rezervirao 5 mil kn za dionice, a drugo, glavni dionicari su izvukli pare koje lijepo mogu reinvestirati u otkup dionica, a Dicentra ce se sad izvuci iz dugova pa im nije problem. Naravno, s obzirom da ce svima nakon poreza sjesti 52 kn divke za ocekivati je bitno izdasniju ponudu. Preko 300 sigurno.
I sad zamislite sto ce se desavati kad i ako izadju na burzu, s institucionalnima unutra, a free floatom smanjenim skroz. Strava.
Cak i da istisnu male mogu samo po fer cijeni temeljenoj na rezultatima.

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.

Pa, Vi tvrdite da je Pevec zaradio 80 MIL kuna koje dijeli dioničarima ???? ……………..tko je tu lud..?

[color=blue][/color][b][/b]...prodajte dionice...-kupite nekretnine!

Da, bas tako. Mlate pare nevidjene.
Zasto mislite da nije tako?
Jeste li bili po centrima? Ja jesam, cak mi se cini da u Dalmaciji rade bolje nego u ZG. I dodatno na to svaki covjek s kojim sam pricao dolje gdje nesto kupiti za viksu mi kaze “ma odi u Peveca, ima ti sve”.
Osim toga, FI je izasao i prosao reviziju. I porez placen. I kao dijelili bi pare kojih nema?!? Otkud?

Filozofe su oduvijek mučila pitanja bitka, etike, kauzalnosti itd. Dr. Ivo je to sve riješio s "Idemo dalje!" On je najveći mislioc ikad.


Pa, Vi tvrdite da je Pevec zaradio 80 MIL kuna koje dijeli dioničarima ???? ……………..tko je tu lud..?

Zaradili su 110 mil

New Report

Close