PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Kako volim kad te ovako lijepo iznenade prije vrimena 11 500k dividende totalno neocekivano mislio sam da ce trebat cekat godinama prije nego neku racunicu vrijednosti budem mogao racunat na ovaj dio portfelja jos samo da vidim sluzbeni dio od glavne skupstine da budem siguran da je to tako :))))

Ignore : renči

Znaci PPD je dao protuprijedlog da se ide na dividendu hmmm znaci li to da ipak PPD i dicentra imaju drugacije stavove i ne djeluju bas zajednicki i ovaj razvoj je pozitivan za dionicare jer sada kad dobiju dividendu od 61kn koja je vjerovatnost da im vise itko proda za tako nisku cijenu od 200 kn nakon ove dividende s tim bi ponude trebale bit i izdasnije u buducnosti. I ova nedavna pretumbacija u prvih 10 je neobicna kakve se tu igre vode da li su se stavovi glavnih dionicara promjenili te sad vode drugaciju igru ?

Ignore : renči

Ja sam ocekivao max 30 kn, ali dobro necemo se zalit 😀

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Iako je jednoglasno donesena odluka pa ispada promjena u zadnji cas jer ocito je i Dicentra na kraju glasovala kad je jednoglasno doneseno tko ce tu bit pametan tko tu glavno kolo vodi

Kako si ocekivao max 30 ako nije bio pocetni prijedlog da se ide na dividendu ?

Ignore : renči

Ja mislim da je takav bio deal. Di Centra je trebala vratiti dug i zato se pretpostavljam išlo na isplatu. Medjuostalim prema bilješci 22 revid. financ. izvješća možda je bila duzna i samome Pevecu. Oni su ovladali dovoljnim udjelom da mogu samostalno donositi sve bitne odluke i možda vise neće okrupnjavati udjel. Obzirom da će se isplatom dividende zaduženost Di Centre dovesti u regularnije okvire, ne bih očekivao da će ovakva biti dividendama politika. Očito se ovo, a obzirom da je dano na samoj skupštini kao protuprijedlog i da Uprava nije navodila nikakvu dugoročniju politiku dividende, može zasad smatrati jednokratnim dogadjajem. A vrijeme će pokazati sto će točno biti.

Cestitke hrabrima koji su ostali do kraja!

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

PPD je ovim otpepao Dicentrino mrcvarenje ponudama koje vrijeđaju zdrav razum. Sad mogu i na burzu jer nakon ovakve dividende i 700kn je smijurija. Divke su sada plafon 5% tako je dalje lako izračunati.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

@StatusQuo

ja mislim da oni igraju zajedno a sto se tice pritiska na male dionicare, isplatom ove dividente pritisak prestaje.

Zato svaka cast svima koji su zadrzali dionice, ogromne novce ce zaraditi.

A i Energia Naturalis koja posluje kao društvo za ulaganje je do kraja 2017. nakupila vise od 125 milijuna kuna prema poduzetnicima unutar Grupe, pa i u tom razlogu treba tražiti razloge isplate. Doduše, oni imaju i 150 milijuna kuna potraživanja prema članovima društva i poduzetnicima pa će vjerojatno tu isto biti nekih vlasničko-dužničkih akrobacija da se sve s njima na kraju nekako saldira.

Oni imaju neku peripetiju koja je detaljnije pojašnjenja u rev. izvjescu na relaciji E-Koektor – Tisak. Drugim riječima, vjerojatno su stradali na Agrokoru.

Treba ovdje javno pohvaliti Hrvoja Markovića koji je radio u korist svih nas, a nije baš da je među top10.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.


čestitke sretnim imaocima 🙂

Prvi ste čestitali bez čekanja tako da iskreno hvala.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Ajde pažljivo pročitajte financijska izvješća dicentre i energije naturalis prije nego nastavite filozofirati i zahvaljivati se nekome. Njima su trebale pare za njihove druge poslove i dubioze i to je najvažniji motiv donošenja odluke, a ne to sto su sad najednom postali dobri i transparentni.

New Report

Close