PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drago mi je da su se analize o brutalnoj fundamentalnoj podcijenjenosti Peveca pokazale točne makar više nisam dioničar. Nažalost ne vidim koji bi bio interes većinskim vlasnicima da se ubrzo vrate na burzu. S druge strane mogli bi imati interes za isplatu dividende tako da mogu lakše vraćati kredite koje su uzeli za skupljanje dionica.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]


Drago mi je da su se analize o brutalnoj fundamentalnoj podcijenjenosti Peveca pokazale točne makar više nisam dioničar. Nažalost ne vidim koji bi bio interes većinskim vlasnicima da se ubrzo vrate na burzu. S druge strane mogli bi imati interes za isplatu dividende tako da mogu lakše vraćati kredite koje su uzeli za skupljanje dionica.

A zašto firme izlaze na burzu?
Da se pokažu u najboljem svjetlu i temeljem toga postignu bolju cijenu.
I ovdje će razvoj u jednom trenutku dosegnuti zenit, a tada se zna što ide…
Sve je stvar tajminga.
No dobro, pričekajmo…

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Meni uopce nije bitno da se brzo vrate na burzu na taj nacin bi samo brze dosao u iskusenje da prodam na neku trzavicu, bitno mi je da se kompanija siri te da se ne prezaduzuje sta bi jedino moglo dovest do gubitka ulozenog kapitala u slucaju poremecaja na trzistima jer ipak se radi o biznisu koji je jako osjetljiv u slucaju pada potrosnje te morate imat dobrog manevarskog prostora kad se ta situacija desi, te naravno nadam se da je kraj ovim dokapitalizacijam s cijem umanjenja vrijednosti.Razvoj kompanije zasad ide u vise nego dobrom smjeru jos da se vlasnik od sada samo bavi sa pevecom, a ne nama i to je to.

Ignore : renči

Upravo zbog toga smatram da je izlazak na burzu, a možda i prodaja kompanije samo pitanje tajminga. Tajming odlučuje da li ćeš dobiti puno ili malo.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Ja mislim da je sirenje Peveca na BIH trziste neminovno i samo pitanje vremena, mozda vec iduce godine.
U BIH vec imaju registriranu tvrtku
U BIH prakticki nemaju konkurencije, mozda FIS VITEZ ali ako su uspjeli u HR pored BauWelt, onda im FIS VITEZ nece biti nikakav problem.

Ulaskom na BIH trziste, mogu kroz 2 godine otvoriti sigurno minimum 7, 8 novih lokacija u vecim gradovima, povecati si dodatno prihod za 30, 40 posto.

PEVEC ima iducih par godina neogranicenu mogucnost rasta.
Uz onakave rezultate, mogu se jako brzo prosiriti po ex yu i uduplati prihode i dobit bez nekih velikih kredita.

A volili mi ili ne ovu upravu, izgleda da su jako sposobni i rade odlican posao.

ovdje ima potencijala da se u par godina ako ne i prije vrati uloženo kroz divke.
naravno zna se tko odlučuje ali čini se daje i njemu tako u interesu.
ako i kada se vrati uloženo a udjel u vlasništvu postane “gratis” pritisci svih vsta će se smanjiti.
i opet naravno da je nepametno nekad i ne prodati i kapitalizirati kako nama tako i večinskom.
puno toga upućuje na najizglrdniji scenarij a hopnut ćemo kada skočimo.
čini se da se zvijezda rađa + razumljiv je žal onih koji su sebe i druge zaplašili iako su argumenti bili na suprotnoj strani,malo strpljivosti i…
srećom pa ima i drugih,možda i boljih “zečeva” 🙂
naravno ima rizika za one koji se usude riskirati više da bi zaradili više.
nerjetko se dokaže da rizici nisu bili kako ih večina percipira.
sudbinu večine nebi nikome preporučio,poželio….
sloboda izbora je zakon.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Teško je prognozirati ali izvjesne su nove javne ponude po smjesnim cijenama kao i do sada. Kralj commerce cini se tvrd orah. Ima oko 5%. Ruše jednog po jednog ali Kralj se zasad neda.

Mislim Barikb da nećete bit u pravu u dugom roku i žao mi je da ste prodali. Da ironija bude veća vi ste mi skrenuli pozornost na ovu dionicu da pogledam sve izvještaje i pokušam projicirati budućnost. Ponašanje većinskoga nije bila nepoznanica i mogli ste pretpostavit scenarije . Ali polako se klupko odmotava i izgleda da vam je dosta pozitivnih detalja promaklo u ovoj priči a o tome ćemo jednog dana.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Teško je prognozirati ali izvjesne su nove javne ponude po smjesnim cijenama kao i do sada. Kralj commerce cini se tvrd orah. Ima oko 5%. Ruše jednog po jednog ali Kralj se zasad neda.

E ti ga sad isto piliš… dok si bio unutra, druga pjesma se pjevala
Sad je ionako svejedno, tko je ostao u dionici ima šanse da bude lijepa priča na kraju
Što se Dicentre s povezanima tiče, ako nisu skupili sada za istiskivanje, kad će?

gubitnicima nije fer uskračivati pravo da se ljute,žaluju proljevaju SŽJ…
šalu na stranu ali džim da je večinski jako dobro znao što će se dogoditi kada se objavi fi za 2017 zar ne?
odigrali su igru da preuzmu dionice za kikiriki od onih koji su bili ovdje najglasniji zagovornici dok su bili unutra.
to im je” kazna” što nisu vjerovali u ono što su pisali ovdje.
neka se pročitaju ponovo i pokušaju rezimirati.
još jedna školica za 5 i dokaz da se na nestrpljivima i plašljivima na marketu zarađuje.
malo puno kontradiktorno za narod koji svake godine u kladionicu odnese par mlrd kn?
biće da je uvjeren da je tamo siguran dobitak a ovdje gubitak??
biće bolje kada se vrate ovi šta bježe van od evolucije pa vani evoluiraju a možda i prije ako fin opismenjavanje uvedeno u škole padne na plodno tlo?
ove priče bi se ulagalo kada bi bilo su loše priče za laku noć jer po konzervativnim procjenama hrvati drže u nekretninama preko 700 mlrd kn tako da para ima more.
mudriji su dio vlatitih nekretnina pretvorili u “obrtni kapital” i odlično ga oplodili na nisko rizičnim ulaganjima u dionice višestruko pokrivene sa nekretninama,čak i sa bitno traženijim od onih vl. koje su prodali.
a neki to rade i danas,neki će i sutra,neki neće nikad ,neki će biti sretniji da svoje pare odnesu u kladionicu,neki…
nije li sloboda izbora zakon?
ma j..o dionice ide ljeto,more,komadi kojima je vruće…
može li bolje?
“pustimo da naša lova radi za nas” dok mi uživamo u onome što život pruža.
neće pvcm i market nikud,može biti samo bolje a i naši komentari neće utjecati na K P barem za sada a možda nam sljedi i uskoro pozitivat šok u vidu uvrštenja?
možda pronađu zagubljeni LEI ili se odluče za najvišu kotaciju,možda jednog dana?
to bi bila fešta ili mokri snovi rekli bi neki?
svima nama želim dugu “toplu” jesen,zimu a do tada 100% uživancije.

p.s.
najte kaj zameriti na predljetnom modu mojoj beznačajnoj malenkosti.

ne pozivam na kupnju-prodaju,očekujem da me netko svojim razmišljanjima i argumentima potakne na novo razmišljanje.isprike na dužini posta,tipfelerima...

Njemac sa desetog mjesta otišao na skrbnički!
Dobra kupovina, brzo

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

Da zabilježimo ,ispali iz top 10:
– paket grada Kutine na dan ponedjeljak 07.05 .2018 promijenio vlasnika = 7.704 dionice
-KOSCHE HOLZPROGRAMM Gmbh otišao na skrbnički dana 11.05.2018=6.107 dionice


Grad Kutina nije prodala dionice
https://www.mojedionice.com/trg/IzvDionicariPromjene.aspx?sifSim=PVCM-R-A

10. GRAD KUTINA 7.704 0,59%

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI

New Report

Close