PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Mozete vi pričati bajke i dalje koliko hoćete o tome da će “jednog dana” to vrijediti puno više i da će dioničari zaista vidjeti te pare.

Ne bi ovdje već do sada bio promet skoro 2 MIL KN + skoro 2 MIL jučer da ulagači zaista misle da to treba čuvati kao suho zlato…..


Serislav, neće ti većinski dioničar dati ponudu sutra za otkup dionica. To je već probao u 8. mjesecu. sada će najvjerojatnije krenuti trajno delistiranje, netransparentnost, dogovor s većim dioničarima da se skupi dovoljno za istiskivanje. Hoćeš li biti zadovoljan ako nakon 5 godina dobiješ 200 kn?

Možda griješim ali istiskivanje ne prolazi ako nisi na burzi

moje poruke nisu poziv na kupnju, prodaju dionica niti savjet za ulaganje - za takve stvari imate vlastitu glavu SVE VAS BUM TUŽIL !

Ako razmisljas kao vecina, razmisli jos jednom.:-)
Vremenski horizont je kljucan.
Ili ga imas ili ga nemas.
Ili mozes riskirati ili ne mozes.
Nema treceg.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Taj što kupuje svjestan je da će onima koji mu sada ne žele dati po 168 kuna, nego pristaju na to da ostanu u dionicama delistiranima sa burze, morati jednom ponuditi više. A to više, morat će biti i dosta više od 200 kuna. Bilo bi mu pametnije da sada na burzi pokupi sve voljne prodati do 200 kn. Ovi koji sada u ovim okolnostima neće dati niti po 200 kuna, tvrdokorno će držati i po bitno višim cijenama. To mu je valjda jasno.


Serislav, neće ti većinski dioničar dati ponudu sutra za otkup dionica. To je već probao u 8. mjesecu. sada će najvjerojatnije krenuti trajno delistiranje, netransparentnost, dogovor s većim dioničarima da se skupi dovoljno za istiskivanje. Hoćeš li biti zadovoljan ako nakon 5 godina dobiješ 200 kn?

U 5 godina mogli bi imati dobit od 400-500mil pa sad ili dividenda ili otvaranje novih trgovina gotovinom (što bi obzirom na niske kamate bilo glupo) ili kombinacija.
Na ovim cijenama 160-170 govoriti o riziku je besmisleno jer sve je u životu rizik. Ne zaboravite i napregnute rezervacije koje će isto završiti u dobiti.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

Da se razumijemo, ova situacija na Pevecu pogađa i mene iako nemam dionice Peveca, ali kao malog dioničara generalno, za čiju zaštitu se nitko ne bori. Ovakvim ponašanjem svi mi gubimo. ZSE je mogla staviti obavijest do sada 10 puta o mogućem delistiranju, umjesto što pišu da su i usmeno zvali, a nšta o tome kakav je bio odgovor. Da li su se obvezali dostaviti ili ne.

Da li postoji neki minimalni rok za obavijest prije isključenja?

Vecina ljudi ne moze, iz materijalnih ili psiholoskih razloga, podnijeti cinjenicu da su delistirani, zarobljeni.
Ali oni koji mogu drze mnogo vise od 5%.
U tome je cijeli vic.
To znam jer sam vidio podatke.
A analiticki rijetko grijesim.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Svakome je jasno da će vrlo brzo nakon delistiranja doći ponovna ponuda od 199 kuna na kućne adrese. Zato bi bolje bilo da sada puno jednostavnije na burzi pokupi sve do 200 kuna.

ovdje igranka traje još par dana i adio PVCM na ZSE
nove gazdine ponude za otkup ne treba očekivati jer će gazda sad godinama cijediti male dok ne dobije dovoljno za squeeze out i gotova priča

na ignore: retard "nabiduasku", plankovic, tizian, pific, barbosa....

Sa do sada protrgovanih 12000 komada tromjesečni prosjek je blizu ove cijene, delistanje s burze i velikodušna ponuda dioničarima po ovoj cijeni . Hanfa naravno neće provjeravati koliko je puta ekipa zavrtila sama sebi da smanje prosjek .

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Na koji način će godinama cijediti male? Modus operandi? Bez ponude za otkup?

Do izvješća što skupe skupe, a onda vrijeme radi protiv njih jer svatko će zbrijiti 2+2. Tada im nitko neće prodavati za 200 ni na burzi eventualno ni na kućnim vratima. Ne bi se iznenadio da za 1-2 god sami zatraže uvrštenje i kažu evo sad su se stekli uvjeti za transparentno burzovanje, na tome smo krvavo radili čitavo vrijeme.
I njih stišće vrijeme i zato rade svako malo akrobacije. Prevelika se lova valja iza brda.

Zahtjeve za prijateljstvom odobravam ali ne odgovaram na pp.

New Report

Close