PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



@accountant

Lako moguće to što kažete, treba te sve novce i vraćati a tko zna s kojih je to strana i po kojima uvjetima prikupljeno. Još bitnije je s kojima rokovima jer ako Dicentrini biznisi neće generirati dovoljno novaca i Pevec će poslužiti kao kasica (po meni najveći riizk trenutno ovdje).
A druga stvar, prag od 50% je dosegnut, kontrolu imaju i nitko im više ne može pomrsiti planove tako da je realno za očekivati da se maknu sa bida.

tko ne vjeruje neka pogleda zadnje FI Dicentre, oni su se zadužili da skupe za dionice PVCM
neću ništa više reći, pogledati po jednu pozicij u bilanci na aktivi i u pasivi i usporediti…

tada stvari postaju puno jasnije zašto ih nema na bidu
e sad, ako znamo da nema straha od istiskivanja, vrijednost Peveca raste, prvo organski (po stopama prihoda vrlo lako između 10-15% godišnje), a poslije možda dođu i akvizicije (regija), značajno poboljšavanje profitabilnosti (pokopani kosturi iz ormara, pokoj im duši…), plus i kredite treba vraćati, ne?

ja nisam digao margin da kupim Peveca, mogu čekati brate koliko god treba :)))

(e da, i također pogledati Dicentrin RDiG, malo smo u banani kaj ne?)


… jer ako Dicentrini biznisi neće generirati dovoljno novaca i Pevec će poslužiti kao kasica (po meni najveći riizk trenutno ovdje)…

samo nek’ probaju, ja još nisam bio osobno na skupštini, ali svakog dana imam sve više tisuća razloga da odem tamo
ima da ih ja i g. Marković razmontiramo na proste faktore :)))


@Serislav

Croatia banka su skrbnički računi uglavnom vezani za margine preko nezavisnih brokeraja tako da vam je pretpostavka Croatia banka = Bilbija totalno promašena.


@accountant

Lako moguće to što kažete, treba te sve novce i vraćati a tko zna s kojih je to strana i po kojima uvjetima prikupljeno. Još bitnije je s kojima rokovima jer ako Dicentrini biznisi neće generirati dovoljno novaca i Pevec će poslužiti kao kasica (po meni najveći riizk trenutno ovdje).
A druga stvar, prag od 50% je dosegnut, kontrolu imaju i nitko im više ne može pomrsiti planove tako da je realno za očekivati da se maknu sa bida.

Kako se usuđujete koristiti tako težak rječnik?
Poput recimo “potpuno promašena”? Doista, kako? Zašto?
Jesam li ja tvrdio da to zaista jest on? Nisam.
Samo sam ukazao na mogućnost. Riječju “a da nije možda”.
I stvarno, možda jest, a vjerovatno nije, ako je takvih mnogo više.
A vi fakat malo smanjite doživljaj.

P.S.
Ovdje je najveći rizik brutalan rast cijene jednom kad se situacija malo razmrda, najdalje nakon novog FI, ili prije nakon objave operativnih rezultata, a to može u skraćenoj formi biti krajem godine ili početkom iduće.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Isprike što smatram da bi se generalno na forumu trebali držati činjenica a ne lupetanja kako kome nešto padne na pamet. Mogućnost je i da je Chuck Norris iza tog računa, zar ne?

Kao i kod hrpe drugih dionica gdje ste bili uvrijeđeni, ne sumnjam da ćete i ovdje na kraju biti u pravu.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


Isprike što smatram da bi se generalno na forumu trebali držati činjenica a ne lupetanja kako kome nešto padne na pamet. Mogućnost je i da je Chuck Norris iza tog računa, zar ne?

Kao i kod hrpe drugih dionica gdje ste bili uvrijeđeni, ne sumnjam da ćete i ovdje na kraju biti u pravu.

Iznio sam kao špekulaciju i kao takvo predstavio.
Znači aktivno je legitimirano na takav način, a ne kao potvrđena činjenica.
Što se iz teksta nedvojbeno vidi.

A kako biste nazvali vašu tvrdnju da je “najveći rizik ovdje da Dicentri Pevec posluži kao kasica prasica”? Pa to je upravo monstruozno baljezganje i špekulacija. Što ne znači da na kraju doista to tako možda neće i ispasti, odnosno bit ću korektan i priznati da je sve moguće, pa i to. Ali je definitivno istina da ste to iznijeli kao čistu špekulaciju.
A držite se vrlo pametni i s moral high grounda se osjećate pozvani dijeliti drugima lekcije. Bolje vam je da začkomite.
Konkretno kod toga bih rekao da je rizik minimalan zato jer ekipa koja drži većinu najvjerovatnije nije homogena, tj. svatko gleda svoje interese i jedan drugog paze što rade. It takes one to know one, štono se kaže.

Over and out.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

Nikome ja ne dijelim lekcije s visoka za razliku od vas koji imate rješenje za sve dionice, počevši od Agrokora gdje je svaki drugi post na temi vaš. Baš zbog takvih (svakom loncu poklopac) ljudi koji su konstruktivni odlaze s foruma.

Isto tako, da se držimo Peveca i ne idemo u ostale gdje ste fulali a bili uvjereni (rivp, mdka, jdos, itd) slobodno pogledajte što sam pisao još u 12/2016 nakon onog famoznog dana investitora i kako su se stvari u međuvremenu odigrale (tada je cijena bila oko 180-190 ako se ne varam). A danas je puno manje nepoznanica i stvari su puno jasnije.

ps. Tko su članovi ekipe, barem špekulativno?

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche



@accountant

Lako moguće to što kažete, treba te sve novce i vraćati a tko zna s kojih je to strana i po kojima uvjetima prikupljeno. Još bitnije je s kojima rokovima jer ako Dicentrini biznisi neće generirati dovoljno novaca i Pevec će poslužiti kao kasica (po meni najveći riizk trenutno ovdje).
A druga stvar, prag od 50% je dosegnut, kontrolu imaju i nitko im više ne može pomrsiti planove tako da je realno za očekivati da se maknu sa bida.

Dicentra se u ponudi za kupnju dionica bila obvezala kupiti barem 65.000 dionica, uz zadržavanje prava da kupe i više. Na kraju su ih skupili 49.342 s tim da im je bar 10.969 dionica prebačeno sa skrbničkog računa u Croatia banci. Pitanje je da li su to već bile njihove dionice od prije. Ako nisu bile, po planu im je ostalo skupiti barem još 15.658 dionica, a ako jesu još barem 26.627 dionica. To su dionice koje su se nadali kupiti do kraja rujna, s tim da nema naznake da se planiraju zaustaviti na tom broju.

Koliko mogu procijeniti Dicentra u zadnje vrijeme nije nikako bila na bidu na burzi. Dionice su stjecali direktno od dobavljača, a ne kupnjom na burzi, tako da ne znam kako mislite bi se mogli maknuti s bida ako ih tamo nije ni bilo. S obzirom da su dionice stjecali direktno od dobavljača, Dicentri je odgovaralo da cijena na burzi bude što niža.

Što se tiče mogućnosti da im Pevec bude kasica prasica, to je uvijek moguće. Međutim, s obzirom da su sami podnijeli nekoliko kaznenih prijava protiv bivše uprave znaju u koji bi se rizik upuštali ako bi išli raditi nešto na štetu Peveca te da ima zainteresiranih s vezama u firmi koji bi ih rado prijavili.

[i]"Reality is a cloud of possibilities, not a point."[/i]

Barikb, pa Vi ste optimističniji i od mene i od Gunnera
kažete da je po Vama P/E 3?

Pa da, bez kostura iz ormara, rezervacija, tu negdje

@Old_Gunner

Nisam provjeravao točnu matematiku ali vjerujem da ste u pravu jer ste uvijek pedantni. Mislim da nije ni toliko bitno da li ih kupuju preko burze ili OTC, poanta je da je slobodnih dionica bilo sve manje kako su ih akumulirali a letvica se podizala sve više, dakle sami su tu imali značajan doprinos pogotovo dok je paralelno i Kordić kupovao.

Ako gledate izvještaje Dicentre i ostalih društava iz tog portfelja očito je da više nema previše prostora za daljnje kupovanje dionica, a isto tako je činjenica da im ne treba više. Prelazak 50% osigurava većinsko vlasništvo i kontrolu nad GS i NO što ionako imaju već od ranije kada je Kordić naivno ispustio svoje pozicije. Zato mislim da više neće biti toliko agresivni i u slučaju da kupuju dalje, jednostavno nema potrebe. Kordić nije uspio osigurati financiranje za daljnju kupnju, na kraju je odustao, prepustio im svoj paket i tu je priči kraj. Naravno, moguće je da sam sve krivo shvatio.

Također, za tuneliranje sredstava i izvlačenje mimo ostalih dioničara, tek ćemo vidjeti kako će se situacija razvijati. Nažalost malog dioničara imamo već puno sličnih primjera gdje tvrtke super rade a manji dioničari u tome participiraju slabo ili nikako. Po do sada viđenom ponašanju i odnosu vlasnika prije bi rekao da ovo na duži rok ide u smjeru BCIN-a, CHAG-a, SPNV-a i sličnih priča ali ponavljam… Lako moguće da i tu sve krivo gledam i možda sve ono što su bezveze radili rezervacije prođe još ove godine kroz RDG i zablistaju u punom sjaju.

Ps. Iako sam u početku mislio da je Šket čist sa nekoliko je priča (peleti, pivnica, neplaćeni PDV) maksimalno izgubio kredibilitet i sumnjam da ga više netko iz Dicentre gleda kao prijetnju. Zato ne bi bio toliko siguran da će pokazivati sve i dijelit s ostalima.

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche

ValueWalk
Naveli ste sve cega se dionicari vec pribojavaju ovako i onako te pri ovoj cijeni at this day and age imaju ukalkulirano u svojim odlukama. Malo vise participacije na skupstinama, malo aktivniji pristup i misljenja sam da s rastucim poslovanjem ovo ima mnogo vise sanse zavrsiti dobro nego lose.
Svatko je kovac svoje srece.

Disclaimer: Tko moje pisanje shvati kao nagovor na kupovinu / prodaju dionica ili kao investicijski savjet taj je otisao na kvasinu odavno.

ovdje valja pretresti sa svih strana pa makar pretresali kojiput i praznu slamu. naime, malo je ovakvih prilika u smislu poslovanja – ovakav rast nemaju cak ni turisti, kamoli neki drugi.

value jeu pravu kad spominje chag ili bcin – doista bezobrazan vecinski moze dokazano ubiti sve ostale u pojam i to praktično u nedogled. spnv ovamo ne spada – već sama činjenica da isplaćuju pristojnu dividendu redovito te izdaju sasvim pristojna izvješća sa zaduženjima, izgledima i za budućnost i slično, stavlja ih van. kamo sreće da seovi u pevecu ponasaju kao ovi u spnv.

jest da oni imaju iznad 50 i da drže gs i no, ali imalu su oni to i u trenutku kad su ponudili 199 kn da dokupe. oni hoće što više, 75 posto i9 više, jedno što su balkanci, drugo štpo ne misle dijeliti s nikim ni vlast ni mast, a masti ima i bit će

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close