PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Drago Munjiza: U ovom slučaju banke i dobavljači, tj. vjerovnici. Dakle, vrlo vjerojatno će dugovi biti veći od imovine, što de facto implicira stečaj. Ali ako vjerovnici pristanu da se Jamnica, Ledo, Zvijezda i tvrtke u Srbiji prodaju, da se tu prikupi, na primjer, milijardu i pol eura, tada do iznosa duga imamo jednu rupu koja se može pokriti, kao što je to bilo u Pevecu. Dobavljači u Pevecu, kad je otišao u stečaj, dobivali su deset posto vrijednosti njihova izgubljenog duga. Ta vrijednost sada, tih dionica, koje su dobili dobavljači i banke, već iznosi 20 posto njihova prethodnog duga u Pevecu. Tamo je, zasad, tzv. haircut na razini od 80 posto, a na početku je bio 90

Dobavljači trebaju znati da je ova dinica sada trebala bit na 400 kn, na 40 posto njihova potraživanja. Ali netko im je pobrao vrhnje i stavio sebi u dzep. sve lijepo zakonito i trnasparentno

http://www.jutarnji.hr/biznis/tvrtke/agrokor-bi-trebalo-dokapitalizirati-a-logicni-investitori-su-mirovinski-fondovi/6418424/

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/izvjestaj-sa-sjednice-glavne-skupstine-peveca-iz-perspektive-malog-dionicara/

lijep osvrt. samo kao opmena novim i novijim doničarima da znaju procijeniti koliko vrijede postovi markos, ivanzorića i drugih forumaša bliskih Upravi. Pročitajte što su oni pisali o namjerma i tansparentnosti Uprave pa procijenite s onim što je ta Uprava na kraju učinila s trnasparentnošću i sličnim fantazmagorijama.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/izvjestaj-sa-sjednice-glavne-skupstine-peveca-iz-perspektive-malog-dionicara/

lijep osvrt. samo kao opmena novim i novijim doničarima da znaju procijeniti koliko vrijede postovi markos, ivanzorića i drugih forumaša bliskih Upravi. Pročitajte što su oni pisali o namjerma i tansparentnosti Uprave pa procijenite s onim što je ta Uprava na kraju učinila s trnasparentnošću i sličnim fantazmagorijama.

Kad si me već prozvao, javit ću i ja svoju perspektivu malog dioničara, sjedio sam u zadnjem redu sa prijateljem pored Langa i gledao skupštinu(sve sudionike), i reći ću da su ljudi kolutali očima kad bi se Marko javio za riječ, a njegove prijedloge ljudi su ladno glasali protiv iako su bili ok, to više govori što ljudi misle o njemu i njegovoj udruzi a ne o prijedlozima. Jedino za zadnji prijedlog o povlačenju s burze ljudi su osim 3 najveća dioničara glasali protiv, cca 145000 glasova protiv cca 630000 za tih je 630.000 tisuća glasova je 51% Peveca.

E sad ovaj pokušaj stvaranja nekakve naracije koji vise apsolutno nitko ne kuži o negativnosti oko Peveca je prešlo u psihopatologiju, ne znam dečki što vam je, zadnje ovdje forumaši pokušavaju prikazati investicije kao nekakav pokušaj izvlačenja novaca, postali se smiješni, Zadar kupljena razlučna prava od banke, Bjelovar isto kupljen od banke, Merkur u Čakovcu, Pevec ostavaruje rekorde, a vi pokušavate i dalje i dalje, a pod zadnje totalne neistine širite (lažete).

To što većinski dioničari ne žele na burzi što bih trebao ja, plakati, to je njihovo pravo i smisao dioničarstva, nitko nije terao ostale da im prodaju svoje dionice uključujući i pravednike iz samoborke. Da Kodrić nije prodao dionice ne bi se uspjelo skupiti toliko za preglasavanje, zasto je on pozivao dioničare i prodavao svoju priču to rješite s njim.

Pevec ce ove godine skinuti novi rekord, a to vama tu koji pokušavate stvoriti nekakvu paralelnu naraciju ne ide nikako na ruku. Što da kažem, školski primjer psihopatologije.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]



https://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/izvjestaj-sa-sjednice-glavne-skupstine-peveca-iz-perspektive-malog-dionicara/

lijep osvrt. samo kao opmena novim i novijim doničarima da znaju procijeniti koliko vrijede postovi markos, ivanzorića i drugih forumaša bliskih Upravi. Pročitajte što su oni pisali o namjerma i tansparentnosti Uprave pa procijenite s onim što je ta Uprava na kraju učinila s trnasparentnošću i sličnim fantazmagorijama.

Kad si me već prozvao, javit ću i ja svoju perspektivu malog dioničara, sjedio sam u zadnjem redu sa prijateljem pored Langa i gledao skupštinu(sve sudionike), i reći ću da su ljudi kolutali očima kad bi se Marko javio za riječ, a njegove prijedloge ljudi su ladno glasali protiv iako su bili ok, to više govori što ljudi misle o njemu i njegovoj udruzi a ne o prijedlozima. Jedino za zadnji prijedlog o povlačenju s burze ljudi su osim 3 najveća dioničara glasali protiv, cca 145000 glasova protiv cca 630000 za tih je 630.000 tisuća glasova je 51% Peveca.

E sad ovaj pokušaj stvaranja nekakve naracije koji vise apsolutno nitko ne kuži o negativnosti oko Peveca je prešlo u psihopatologiju, ne znam dečki što vam je, zadnje ovdje forumaši pokušavaju prikazati investicije kao nekakav pokušaj izvlačenja novaca, postali se smiješni, Zadar kupljena razlučna prava od banke, Bjelovar isto kupljen od banke, Merkur u Čakovcu, Pevec ostavaruje rekorde, a vi pokušavate i dalje i dalje, a pod zadnje totalne neistine širite (lažete).

To što većinski dioničari ne žele na burzi što bih trebao ja, plakati, to je njihovo pravo i smisao dioničarstva, nitko nije terao ostale da im prodaju svoje dionice uključujući i pravednike iz samoborke. Da Kodrić nije prodao dionice ne bi se uspjelo skupiti toliko za preglasavanje, zasto je on pozivao dioničare i prodavao svoju priču to rješite s njim.

Pevec ce ove godine skinuti novi rekord, a to vama tu koji pokušavate stvoriti nekakvu paralelnu naraciju ne ide nikako na ruku. Što da kažem, školski primjer psihopatologije.
[/quote]

Ne čini ono što ne želiš da postane opće pravilo – Kant

Dakle, kolega, želite li Vi da postupci Uprave postavljene od Dicentre postanu standard ili ne želite. Ako želite, onda možemo odmah ugasiti i ovaj forum i ovu burzu jer mali dioničari tu više nemaju što tražiti.

Ako je to što oni rade sve uredu, zašto Aris to ne radi, zašto Atlantic to ne radi, zašto Valamr to ne radi. A ako Pevec želi psolovati kao oni, a samo nenormalan čovjek ne bi to htio , onda bi trebali početi se i ponašati kao oni. Ono što pišem, pišem jer imam svoju glavu i svoje oči i ja sam kao i mnogi drugi ovdje od samog početka tvrdili da Uprava jedno priča, a drugo radi. Postoje i neki nrodski izrazi za to. Ako Vama to ponašanje ne smeta, u redu. Meni smeta i ljudski i dioničarski.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Već sama činenica da je samo većinski glasao za delistiranje, a svi ostali za uvrštenje – što vam to govori. Da će većinski voditi društvo u intertesu svih dioničara. Aha. Kao i dosada.

Poslovanje Peveca nije upitno, Uprava će to dobro voditi, ali dioničari to neće osjetiti na svoj imovini. I to će Uprava dobro voditi da se to ne dogodi. Očekujte nove služeben bvijesti o poslovanju Peveca tamo za gofinu dana kada po slovu zakona to budu morali predati u Finu. I to je isto veoma interesu 49 posto dioničara da jedanput na godinu budu obavješteniu vrjedi linihova imovina manje ili više

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Jesu li mali dioničari adrisa znali o milijardu kuna zarobljenog u Agrokoru? A iz atlantica isto tako ili Podravke… Nisu, i što sad, trebamo svi plakati. A te firme imaju jake korporativne standarde, i jos mirovince u nadzornim odborima, povlačiti neke paralele ovdje nema smisla.

Koji je smisao transparentnosti Ddjh a ono dokapitalizacija svako malo, (tu je uključeno vise sudionika u širenje totalnih obmana o uspješnosti firme i sklapanju fantomskih poslova, a ovoga su svi svjesni samo se šuti) da ne spominjem ostale primjere transparentnosti prema dioničarima, HPB- svako malo neke rezervacije(to je lijepa riječ za izvršenu pljačku dioničarskog kapitala) ili vart gdje je neki asset play bitan. Dal da dalje nabrajam uspješnice transparentnosti, i onda povlačiti paralelu sa pevecom je apsolutno nepravedno. Izlazak na burzu je pravo dioničara koje nema nikakve veze sa transparentnošću poslovanja.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Da je Pevec danas na uredenm trzistu ili da je jucer izglasana ta točka – Pevec bi vrijedio barem 250 kn. Sad vrijedi 205. Ako si dioničar Peveca, kako može 205 biti blje ne go 250. A za godinu i puno više.

Ako je Pevec psotao utočište malih dioničara koji su se opredijelili za pristup – što bolje poslovanje, a što manja cijena dionice”, alal im vera. Ima dionicara hazardera, zasto ne bi moglo biti i dionicara mazohista

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Istina, što da sad radim, to realnost dioničarstva, al bez obzira na sve Pevec je bez daljnjega najbolja prilika zse poslje turista.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


Istina, što da sad radim, to realnost dioničarstva, al bez obzira na sve Pevec je bez daljnjega najbolja prilika zse poslje turista.

Da bi za nas buekdžije Pevec dosita bio ili postao najbolja prilika na burzi, njegovo dobro ili predvidljivo sve bolje poslovanje mora se prvo odraziti na cijenu dionice kako bi mi istu mogli unvočiti i zaraditi. Ne postoji na svijetu druga vrsta zarade od toga da nesto kupis po x, a proda po x plus nesto – to radimo mi buregdzije, to radi adris, to radi pevec.

A poslovanje se jako odražava na cijenu dionice kad izvjesni strukture taje to psolovanje i ne žele ga podjeliti sa javnosti e da bi taj pojačani interes potaknuo potraznju, a potraznja cijenu itd.

Kaze čelnik udrug emalih da nisu dobili nijednu brojku o poslovanju za 2017 – dakle 49 psoto dionicara ne zna da li ima 49 psoto gubitka ili 49 posto recimo 40 milje zarade. a oni bi kao trebali dokupiti ili barem zadrzati svoje dionice.

Vi ako ste mali dionicar vi mozeete zaraditi samo od rasta dionice, nikako drukčije. ako ste pak u nekoj kombinaciji s dicentrom, onda mozete zaraditi i na druge nacine. 99 posto nas nismo u nikakvoj kombinaciji s dicentrom i s toga njeni psotupci koji idu za tim da umanje vrijednsot dionice, rade protiv nasih interesa

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



Istina, što da sad radim, to realnost dioničarstva, al bez obzira na sve Pevec je bez daljnjega najbolja prilika zse poslje turista.

Da bi za nas buekdžije Pevec dosita bio ili postao najbolja prilika na burzi, njegovo dobro ili predvidljivo sve bolje poslovanje mora se prvo odraziti na cijenu dionice kako bi mi istu mogli unvočiti i zaraditi. Ne postoji na svijetu druga vrsta zarade od toga da nesto kupis po x, a proda po x plus nesto – to radimo mi buregdzije, to radi adris, to radi pevec.

A poslovanje se jako odražava na cijenu dionice kad izvjesni strukture taje to psolovanje i ne žele ga podjeliti sa javnosti e da bi taj pojačani interes potaknuo potraznju, a potraznja cijenu itd.

Kaze čelnik udrug emalih da nisu dobili nijednu brojku o poslovanju za 2017 – dakle 49 psoto dionicara ne zna da li ima 49 psoto gubitka ili 49 posto recimo 40 milje zarade. a oni bi kao trebali dokupiti ili barem zadrzati svoje dionice.

Vi ako ste mali dionicar vi mozeete zaraditi samo od rasta dionice, nikako drukčije. ako ste pak u nekoj kombinaciji s dicentrom, onda mozete zaraditi i na druge nacine. 99 posto nas nismo u nikakvoj kombinaciji s dicentrom i s toga njeni psotupci koji idu za tim da umanje vrijednsot dionice, rade protiv nasih interesa
[/quote]

Rasprava se vodi u apsurd, da li su dioničari zakinuti u francku? Dividenda stiže uredno svake godine, isto tako u Tnpl, to što je franck izložen previše Agrokoru, ali isto tako je i medika, a sad pričati da se ovdje dioničarima taje neki podaci a tamo negdje cvjetaju ruže, da ce se dobit skrivati, sad su paranoje nastupile, da li u jednoj od navedenih firmi dioničari adrs, atgr, mdka, frnk, kras, hpb, ddjh imaju neki posebni tretman? Ajmo biti iskreni.

Ja sam udjelničar u raznim d.o.o. vima, nemam pojma što ima u firmi, a svake godine mi uredno sjedne dividenda.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

ati da se ovdje dioničarima taje neki podaci

Jesu li dioničari dobili kakve podatke o poslovanju za 2017 ili nisu. Onaj smiješni kaže u svom članku da nisu. Skupština dioničara na koj se ne raspravlja o rezultatima poslovanja. Sjajno.

Ne kažem da i delistirane dionice imaju svoju vrijednost. daleko od toga. Ali, ja nisam zainteresiran za delistirane ddove i doove. Zato pišem kako pišem. A divku u Pevecu ćete vidjeti na Sv nigdarjevo. Pa budući da nema ni kapitalne dobiti, bolje vam je svoje pare parkirati na banku. Ako nema divke i ako nema kapitalne dobiti, ja ne vidim što tu ima za male dioničare

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Da je Pevec danas na uredenm trzistu ili da je jucer izglasana ta točka – Pevec bi vrijedio barem 250 kn. Sad vrijedi 205. Ako si dioničar Peveca, kako može 205 biti blje ne go 250. A za godinu i puno više.

Nije da mi paše neuvrštavanje na službeno ali ovo pak što tvrdite, da bi cijena bila skoro 20% veća u slučaju da je PVCM uvršten na sl. tržište, valjda automatizmom(?) mi nema smisla. Da, imali bi kv. izvješća ali to ne znači automatski i veću vrijednost na burzi. Da li bi i u tom slučaju uprava mogla raditi iste stvari kao i sada (rezervacije i sl)? Bi, mogla bi! I onda, po analogiji stvari i pod pretpostavkom efikasnog tržišta, možda bi cijena skliznula i recimo na 150 kn, jer veća likvidnost i dostupnost informacija u svakom trenu garantiraju da se cijena na burzi približava intrinzičnoj vrijednosti (pogledajte Atgr ili Podr).
Ponavljam da Dicentra skuplja, skuplja nadzorni odbor, što vas priječi da i vi skupljate? Neke stvari se daju iščitati i bez Bil i RDiG: do kraja godine tri nova prodajna centra, opet dvoznamenkasti rast prihoda, 300 mil kn najavljenih ulaganja (a trz. kapitalizacija koliko, 260 mil kn). Uostalom na prste obje ruke jedva da mogu nabrojati kolege forumase koji mogu nešto iz fin. izvješća zaključiti, ostali gledaju na sajtu MD kao u bijeli grah.
Da li je g. Bakić imao super jasne papire pred sobom kad je kupovao Korf po 8-10-12 kn? Kopao je sam po podacima, riskirao i KUPOVAO dionice, jer je znao da mu s time i UTJECAJ raste, kupovao je dok je bilo jeftino, uživa i krati poziciju danas. Ništa preko noći.
Kako Lovri vrijedi i dobro mu je i po 250 i po 200 kn? Jer zna koliko vrijedi.
A vi pljujete po svemu, na taj način rušite i sami cijenu da mu bude jeftinije. Zašto i čemu samo negativa? Čemu to?
Idi na skupštinu pa tamo galami i traži fer odnos, ovako ispada da jedino Marković iz male udruge tjera mak na konac pa je predmet sprdnje..na forumu je lako, nikom ne odgovaras za napisano
Ovdje vam vrijedi kao u reklami da je dobar proizvod – dobar proizvod, ma koliko mi šutjeli o tome. Dobro je da imamo g. Markovića ali ja uopće nisam zabrinut za svoje ulaganje.

New Report

Close