PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Nije on tu da povisi ljestvicu, već da ove mudrijaše koji misle na male količine rušiti cijenu opameti.

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

pao dogovor na ‘koti 280’: 1.811 kom otišlo, preko pola milje kn 😉
u bloku

Kako se provlaci transakcija ajoj 1811 dionica po 280

Nemojte slusati zorangutana zbog njega su neki ljudi izgubili novaca na Agrokoru provjerite sta je tamo pisao

jel’ to i žaba diže nogu …. :-))))))

Jeli pesimista nakrcan dionicama Optime - Optimista ?

Opet u top 10 po prometu

Dao bih kada dođe vrijeme za skupštinu punomoć udruzi , jel se punomoć za skupštinu treba ovjerit kod javnog bilježnika ? Ako da što treba od dokumenata samo osobna ili? Ako neko ima predložak neka ga ode copy pastea ili da link da ga imaju svi koji misle poput mene napravit.

TKO VRIJEDI LETI TKO LETI VRIJEDI TKO NE LETI NE VRIJEDI


Dao bih kada dođe vrijeme za skupštinu punomoć udruzi , jel se punomoć za skupštinu treba ovjerit kod javnog bilježnika ? Ako da što treba od dokumenata samo osobna ili? Ako neko ima predložak neka ga ode copy pastea ili da link da ga imaju svi koji misle poput mene napravit.

Ne treba ovjeriti punomoć kod javnog bilježnika.

Neto dobit Merkura prošle godine narasla je na 5,9 milijuna eura, a moglo ga se kupiti za 28,6. Prošli mjeseca sam pisao:

Ja se jako bojim da bi Merkur mogao imati dobit od 10 mil eura za godinu-dvije a sad se prodavao za 28,5 i da je ovdje propuštena prilika stoljeća ako je EBRD bio zainteresiran za suradnju s obzirom na rekordno niske kamatne stope i vjerojatno u kombinaciji s dokapitalizacijom.

Nisam pratio HT ali slažem se s vama, zato pišem o ovoj tragediji jer je ovdje ogroman potencijal uništen. Merkur bi se vjerojatno sam isplatio kroz 5 godina, s druge strane centar u Bjelovaru će se u pogledu cijene najma (mislim da je Kodrić na danu investitora rekao da su plaćali euro po kvadratu, odokativno bih rekao da ima oko 7000 kvadrata) i cijene kupnje/gradnje isplatiti za više od 30. A ne moram govoriti da bi kupnja Merkura dao ulaz u Sloveniju za hrvatske dobavljače.

Zanimljiva igra naloga jutros, prvo opet rasprodaja i poklapanje na 269, onda se Ask poveo panikom i spustio na 275, sad kad je rasprodaja stala, sav Ask se vratio nazad na 280.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Burza nam je pod totalnim stresom zbog Agrokora, poklapaju se nalozi na 265kn, a Ask i dalje čeka na 278-280kn. Skroz neprirodna situacija.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

@snowlep

što se tiče kupnje nekretnina, evo što je kolega daliborop napisao na temi LRH (zašto LRH? zato jer je nekretninski know-how i gradnja-kupnja-održavanje-iznajmljivanje nekretnina njihov temeljni posao, pa tu možemo donositi zaključke u ‘igricama’ s imovinom):
…LRH je kupio HCVT za 40.000 eur po sobi !! A hoteli rade 6-7 mjeseci sa 90-100% popunjenosti i donose oko 6-7000 eur EBITDA…

dakle, ako računamo i ulaganja na održavanju tog hotela, još uvijek je povrat na uloženo negdje oko 7 god.!! da su ga išli graditi, povrat bi bio kudikamo duži, vjerojatno 2x duži
ista stvar s Merkurom; mogli su povoljno doći do novog tržišta + vratiti ulog relativno brzo, a najlakše je reći pa štajaznam knjige nisu baš jasne pa se ne usudimo… pa zato i cijena je postavljena tako nisko da ti i nekakav ako hoćeš ‘margin of safety’ bude pri ruci
ali ne…

a cilj svake uprave treba biti optimalno upravljanje kapitalom i donositi što veći povrat investitorima na taj kapital! da li su u Pevecu svjesni toga? mislim da ne i da prvenstveno misle na osobnu korist

New Report

Close