PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Moram priznat da je ovo već presmiješno.
Ako se ne varam dobit je za prvih pola godine bila 23 M kn, a nakon cijele godine je 19,5 M kn, to bi značilo da su drugih pola godine radili s gubitkom od 3,5 M kn tj. od kad je ova poštena ekipa počela upravljati firmom.

Pa tko zbog nekih rezervacija za sudske troškove firmu koja odlično posluje zavije u gubitak, najvjerojatnije netko tko želi dionicu zabiti što niže, samo taj očito ne razumije da i drugim većim ribama to paše, i da se isto najvjerojatnije tovare ispod radara.

Ovdje je sve zanimljivije, CERP je pri kraju, nema puno slobodnih dionica na ovim razinama, a zbog neizvjesne većine bi potražnja za dionicama iz dana u dan trebala biti sve veća.

Lp

Samo mogu reći da je ovo tiskara novca….
Kad se ekipa i ove struje koje dominiraju u pevecu srede biti će jako zanimljivo….

PS Kakve su šanse za izvanrednom dividendom!?
Kolega flyer…..

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


Moram priznat da je ovo već presmiješno.
Ako se ne varam dobit je za prvih pola godine bila 23 M kn, a nakon cijele godine je 19,5 M kn, to bi značilo da su drugih pola godine radili s gubitkom od 3,5 M kn tj. od kad je ova poštena ekipa počela upravljati firmom.

Pa tko zbog nekih rezervacija za sudske troškove firmu koja odlično posluje zavije u gubitak…

po meni, nije ovo nužno loše.. ako je prilika za, kako kažete, jeftiniji dokup Upravi, onda je i nama, drugačije nema smisla? tko vam brani da već danas kupite ako ste sigurni u to što kažete?

inače sam mišljenja da se sadašnja uprava igra menagementa, s rezervacijama mogu samo privremeno ‘štopati’ dobitak, jer ne zaboravimo – ako je danas manja dobit zbog rezervacija, i ako se sudski epilog ne odvrti u tom smjeru, rezervacije se moraju ukinuti u korist dobiti sljedeće(ih) godina tako da rade ništa drugo do prebacivanja dobiti na sljedeće razdoblje.. što npr. drugo rade LRH i slične firme s pojačanom amortizacijom? istu stvar, pa ih nitko ne optužuje (bar ne više) da hoće ‘jeftiniji dokup’ jer se zna da će ‘ušparane’ novce na (ne)plaćanju poreza na dobit uložiti danas da bi dobit bila veća sutra.. svi koji su ikad imali keš pri ruci (jel’da da je to zgodno na engleskom zvuči, bilančna pozicija – ‘cash at hand’) znaju da imati danas i uložiti s dobrim povratom znači mnogo više nego da ti netko obeća tu istu sumu plus neku sitnu kamaticu za par godina; evo vidite koliko imaju propuštene dobiti recimo PRFC i SLPF što se natežu s državom već godinama, gdje bi bio PRFC da je dobio novce kad i Ostoja? pitanje retoričko naravno

no otišao sam predaleko.. sve će biti u redu s PVCM!

Dividende će očito biti u budućnosti kada se raspetlja gordijski čvor,
to je u svakom slučaju imperativ za trgovačku firmu, koja novac
vrti uz dobar koeficjent obrtaja.
Mislim da je nemoguće bitno rušiti cijenu, realno.
Mogu jedino držati neizvjesnost i dokupljivati, a upravo
to i je cilj. Ovdje već svaka kumica na placu zna o čemu se radi.
Tako da ipak neće lako do većeg broja dionica ovdje, osim
doniranih dionica koje ljudi odmah prodaju ili od eventualnih drhtavih ručica.
Ali sve je to malo, u odnosu na ukupan broj. Ukoliko i padne cijene pojavit
će se očekivano jaki nalozi. Ipak tko drži upravljačku palicu, ima mogućnosti
za ovakve smicalice.

Nadam se da je svima jasno da od pisanja po forumu nema prevelike koristi, malo se priča zakotrlja po medijima ali to je to. Vidimo svakodnevno da pišu po narudžbama i da im iz kompanija serviraju svakave besmislice koje oni samo prenesu.

U sukobe Šket-Lovrinčević uopće ne treba ulaziti, to je njihova stvar. Odmah se svede sve na uzimanje strane i tko je što napravio ili nije. Već će vrijeme pokazati tko je što muljao, a veke stvari se već sada naziru.

Treba raditi pritisak na revizore, pa čak i njima slati mailove, da ne bi potpisali sve što im Dicentra ponudi. A druga stvar, i dalje mi nije jasno ponašanje CERP-a i da njih netko za to proziva. Ovo sa revizorima je prioritet, kao što sam i najavljivao napucali su rezervacije. Ako se takvi izvještaji revidiraju prije glavne skupštine vrlo vjerojatno će značiti game over u borbi za vlasništvo i teško će netko poslije maknuti Lovrinčevića.

Što više stvari izlazi vani to mi je nevjerojatnije koliko je Šket bio naivan, još daleko prije nego se Dicentra uopće pojavila…

"Sometimes people don't want to hear the truth because they don't want their illusions destroyed." Nietzsche


po meni, nije ovo nužno loše.. ako je prilika za, kako kažete, jeftiniji dokup Upravi, onda je i nama, drugačije nema smisla? tko vam brani da već danas kupite ako ste sigurni u to što kažete?

Naravno da je prilika. I naravno da ljudi koji kuže nadokupljuju. Ali što je s onima koji ne kuže? Koji se obmanjuju?

Uz, to, glavno što se traži je izlist na burzi i držanje pravila burze. A to bi bilo da izvještavaju kad povezane osobe kupuju dinice, a također da postoji obveza javne ponude kada dođu eventualno do praga 25%.

Dakle, ne bore se ljudi ovdje samo za “laku zaradu”, nego za dugoročno i održivo dioničarstvo!

Ograda: Nemam dionice PVCM i ovo nije nagovor na ništa. Ovo što sam iznio da je prilika i da ljudi nadokupljuju samo je moje mišljenje i viđenje stvari i ne uzimajte to u obzir u slučaju razmišljanja o investiranju.

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Samo mogu reći da je ovo tiskara novca….
Kad se ekipa i ove struje koje dominiraju u pevecu srede biti će jako zanimljivo….

PS Kakve su šanse za izvanrednom dividendom!?
Kolega flyer…..

Po meni, ve rezervacije su znak da je neće biti. No, kad presuda protiv Zdravkeca postane pravomoćna onda će se te rezervacije morati uprihoditi i biti će novca…

Ovdje treba sačekati da se napravi uvrštenje kako bi i fondovima postala dostupna…


Nadam se da je svima jasno da od pisanja po forumu nema prevelike koristi, malo se priča zakotrlja po medijima ali to je to. Vidimo svakodnevno da pišu po narudžbama i da im iz kompanija serviraju svakave besmislice koje oni samo prenesu.

U sukobe Šket-Lovrinčević uopće ne treba ulaziti, to je njihova stvar. Odmah se svede sve na uzimanje strane i tko je što napravio ili nije. Već će vrijeme pokazati tko je što muljao, a veke stvari se već sada naziru.

Treba raditi pritisak na revizore, pa čak i njima slati mailove, da ne bi potpisali sve što im Dicentra ponudi. A druga stvar, i dalje mi nije jasno ponašanje CERP-a i da njih netko za to proziva. Ovo sa revizorima je prioritet, kao što sam i najavljivao napucali su rezervacije. Ako se takvi izvještaji revidiraju prije glavne skupštine vrlo vjerojatno će značiti game over u borbi za vlasništvo i teško će netko poslije maknuti Lovrinčevića.

Što više stvari izlazi vani to mi je nevjerojatnije koliko je Šket bio naivan, još daleko prije nego se Dicentra uopće pojavila…

Pa nije da se samo piše po forumima. Valjda je to dio koji se vidi. Treba raditi na raznim drugim “frontovima” kako navodiš.

Slažem se s tobom i za “sukob sadašnje uprave sa bivšom”, ali opet se ne može dopuštati da se iznose neistinite i obmanjujuće stvari.

Treba se raditi i pritisak na revizore i vjerujem da će Udruga napravit i po tom pitanju što god može!

A “game over” će biti kada skupe 95%… 😉 Do tada, dioničarska borba! Svakako, tu je udruga kao velika stvar za sve male dioničare koji se na taj način mogu boriti sa ova dva velika igrača koji se natječu u nesposobnostima! Da je njima do Peveca napravili bi i kako Udruga predlaže, neovisnu upravu koja će se morati dokazivati rezultatima! To je dobro za SVIH (kako ovo jače naglasiti?)! Jer bi im cilj bio stvaranje NOVE VRIJEDNOSTI, a plodove bi djelili svi, ovisno o udjelu u vlasništvu, što svakako i jest smisao dioničarstva. A ovim našim mudracima je vrhunac “upravljanja” kako izvlačit postojeću vrijednost, a da drugi dobiju čim manje (hint: grickalice, automobil, kćeri, sinovi…)

O dionicama i filozofija ulaganja... [url=https://www.youtube.com/channel/UCQaIEzxdRpzdbDkCjWxFthg]Mali Dioničar[/url]


Moram priznat da je ovo već presmiješno.
Ako se ne varam dobit je za prvih pola godine bila 23 M kn, a nakon cijele godine je 19,5 M kn, to bi značilo da su drugih pola godine radili s gubitkom od 3,5 M kn tj. od kad je ova poštena ekipa počela upravljati firmom.

Pa tko zbog nekih rezervacija za sudske troškove firmu koja odlično posluje zavije u gubitak, najvjerojatnije netko tko želi dionicu zabiti što niže, samo taj očito ne razumije da i drugim većim ribama to paše, i da se isto najvjerojatnije tovare ispod radara.

Ovdje je sve zanimljivije, CERP je pri kraju, nema puno slobodnih dionica na ovim razinama, a zbog neizvjesne većine bi potražnja za dionicama iz dana u dan trebala biti sve veća.

Lp

Nije ovo izvještaj, nema gore u prihodima naknadnih popusta od dobavljača a razlika između bruto i neto dobiti je 9,5 milijuna kuna, to su neki porezi mislim da bi to mogli biti porezi za nekretnine koje su kupili – Osijek, Zadar i Bjelovar.

Vidjet cemo sto ce revizori napisati.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

Tko proda prije uvrštenja na službeno tržište, a o tome
govori čak i uprava umjesto da samo operativno provede
odluku glavne skupštine mogao bi se samoozljediti udaranjem
po vlastitoj glavi.


Ovdje treba sačekati da se napravi uvrštenje kako bi i fondovima postala dostupna…

Da, mislim da je ovo savršena dionica za njih. Ogroman FF, podcjenjenost i vjerojatno u budućnosti redovne dividende. San snova.

New Report

Close