PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

93 mio kn rezervacija je nalupano, 2015 revizor je bio BDO, nisu oni baš toliko neozbiljni da to sve nisu vidjeli?

u prihode nisu uračunati naknadni popusti koji će biti cca 70 mio kn tako da će ukupni prihodi biti na razini očekivanih od 1, 4 mlrd kn
a profitabilnost je kao što smo i pretpostavljali max kozmeticki prilagođena

na 30.06.2016 EBITDA je iznosila 5,5%, što bi na 1,4 mlrd prihoda značilo 70 mio kn


http://pevec.hr/wp-content/uploads/2017/02/Prvi_nerevidirani_i_nekonsolidirani_financijski_rezultati_Pevec%20d.d._za_2016._godinu.pdf

Evo gruba procjena rezultata. Prihodi +18%, bruto dobit +25%.

A rezervacije 93 milijuna kuna. Znamo zbog koga i zašto.

Ukupno investicija 43 milijuna kuna.

Po mojoj procjeni Pevec barata sa Ebitda 50-70 milijuna kuna, ili po dionici na x7 daje target 260-360kn.

Sad da vidimo i revizore što će reći i ajmo na burzu.

2017 godina je godina Peveca, ova firma je prošla od ružnog pačeta, još malo eto nas i do prelijepog labuda.

da sve tvtke rad kao pevec i iskazuju sudske sporove ui punom iznosu, NITI JEDNA JEDINA NE BI POSLOVALA U PLUSU.

Ali, znamo tko je kuhar toga i čemu to služi – služi lovri da rastjera ekipu i dokupi jošp malo po diskontu.

Dobit u 2015 nije 24 nego 22.

Bruto dobit – št im j eto . Bruto dobit je ruc – ratika izmedu nabavne i prodajne cijene. to je na kraju 6 mj pevec imao 24 posto. 24 posto od milijarde i 300 milijuna nije 30 milijna.

i KAKO BRUTO I NETO DOBIT ZA 2015 MOGU BITI ISTE ???

Ovo nije izvješće, ovo je lovrina splačina i još jedna u nizu svinjarija. Izvješće sastavljaju ljudi od struke, a ne razne lovre, i zvješča se objavljuju na stranicama burze ovjerovljena od revizora.

i onda lovra kaze nsimo spremni zza burzu. pevecu je krajnje vrijeme da izade na burzu jer ovo je powerpoint prezentacija iz neke večernje škole ekonomskog usmjerenja

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pazi ovo – na 31 06 pevec ima 662 milje prihoda, 31 12 ca 1 312 milje. PA TO JE SKORO PA RAVNO X DVA.

TO ĆEMO ISTO NAPRAVITI S ŠKETOVOM TABLICOM, NE S LOVRINOM I TU ĆEMO JOŠ I PODCIJENITI STVAR JER POSAO NARAVNO IDE NAJBOLJE U DRUGOJ ,LJETNOJ POLOVICI, A NE U PRVOJ POLOVICI.

prihodi – 622 x 2 = 1 244, iliti 1 312
ruc – 153 x 2 = 306
ebitda – 34 x 2 = 68

neto dobit – 23 x 2 = 46 / Eps – 46 000 000 / 1 305 817 = 35 kn.

npm – 3,5 %

Čak ni lovra nije uspio utamaniti cijelu dobit. Ne znam što j škrtario, umjesto 90ak milijuna, trebao je dati rezervirati još barem toliko. nek se nađe.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...



http://pevec.hr/wp-content/uploads/2017/02/Prvi_nerevidirani_i_nekonsolidirani_financijski_rezultati_Pevec%20d.d._za_2016._godinu.pdf

Evo gruba procjena rezultata. Prihodi +18%, bruto dobit +25%.

A rezervacije 93 milijuna kuna. Znamo zbog koga i zašto.

Ukupno investicija 43 milijuna kuna.

Po mojoj procjeni Pevec barata sa Ebitda 50-70 milijuna kuna, ili po dionici na x7 daje target 260-360kn.

Sad da vidimo i revizore što će reći i ajmo na burzu.

2017 godina je godina Peveca, ova firma je prošla od ružnog pačeta, još malo eto nas i do prelijepog labuda.

da sve tvtke rad kao pevec i iskazuju sudske sporove ui punom iznosu, NITI JEDNA JEDINA NE BI POSLOVALA U PLUSU.

Ali, znamo tko je kuhar toga i čemu to služi – služi lovri da rastjera ekipu i dokupi jošp malo po diskontu.

Dobit u 2015 nije 24 nego 22.

Bruto dobit – št im j eto . Bruto dobit je ruc – ratika izmedu nabavne i prodajne cijene. to je na kraju 6 mj pevec imao 24 posto. 24 posto od milijarde i 300 milijuna nije 30 milijna.

i KAKO BRUTO I NETO DOBIT ZA 2015 MOGU BITI ISTE ???

Ovo nije izvješće, ovo je lovrina splačina i još jedna u nizu svinjarija. Izvješće sastavljaju ljudi od struke, a ne razne lovre, i zvješča se objavljuju na stranicama burze ovjerovljena od revizora.

i onda lovra kaze nsimo spremni zza burzu. pevecu je krajnje vrijeme da izade na burzu jer ovo je powerpoint prezentacija iz neke večernje škole ekonomskog usmjerenja
[/quote]

http://www.pevec.hr/wp-content/uploads/2016/06/Godi%C5%A1nji-financijski-izvje%C5%A1taji-i-izvje%C5%A1%C4%87e-neovisnog-revizora-za-2015.-godinu.pdf

Dobit u 2015 je 24.091.000, točno je napisano. A lijepo ti piše da to nije izvješće, nego procjena. Vidjet ćemo što će revizori reći, a bruto dobit mislim da im to znači EBIT.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

ebitda x 10 = 680
neto dug – ca 190 milja ( od toga gotovo sve nekamatonosni dug)

680 – 190/ 1305 817 = 375 kn

ebitda x 10 je standard za pozitivno poslujuće tvrtke – zlatna sredina – sve ipod je jeftino, sve iznad ide ka skupom.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Izlazak na uređeno tržište
Pokrenut je postupak izrade prospekta te su angažirani savjetodavni
stručnjaci s područja tržišta kapitala, prava, poreza i revizije kako bi
prospekt sadržavao cjelovitu, točnu i objektivnu informaciju o
imovini i obvezama, poslovanju, financijskom položaju,
perspektivama i čimbenicima rizika.

Sada je pokrenut ? . A kad je Skupština bila naložila Upravi da pokrene postupak. Prije nekoliko mjeseci ili možda prije više od pola godine.

Cjelovita, točna i objektivna informacija se može izračiunati i sastaviti na bilo koji bilančni dan. Svaki bilančni dan je dobar za to jer poslovanje je fluidno, uvijek postoje neki repovi i neke nedoumice, to je kaoo život, svaki dan neki problemi, što bismo čekati trebali da nas više nema pa da onda radimo bilancu svog životas.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Nažalost krnja prezentacija sadrži svega 3 podataka iz računa dobiti i gubitka te jednu iz bilance. Kao što sam predvidio, sadrži ogroman ispravak zadržane dobiti (94 milijuna kuna) za rezervacije po započetim sudskim sporovima “temeljem računovodstvenog načela opreznosti u cilju iskazivanja poštenog i istinitog poslovnog rezultata”, za koje je g. Lovrinčević u prosincu rekao da im glavnice dosežu iznos od preko 150 milijuna kuna.

Međutim od tog iznosa 80 milijuna kuna otpada na spor sa Zdravkom Pevecom, koji je već nepravomoćno presuđen u korist Društva. Moguće je da je uz stopostotnu rezervaciju za pravne sporove za koje još ne postoji presuda napravljena i djelomična rezervacija za sporove koji su dobiveni na prvom stupnju, inače ne znam nijednu izlistanu firmu koja radi ovakve stvari, mislim da bi sve bile u gubitku… na revizora je sada velika odgovornost upravo jer je i izvješća iz proteklih godina potvrdio i baš me zanima hoće li potvrditi ove podatke.

Mislim da bi Mario Božiković, Jurica Lovrinčević i drugi okupljeni oko ekipe koja je tvrdila prošle godine da je g. Šket bio “produžena ruka Kodrića” koji je htio “preuzeti Pevec za male novce” trebali objasniti zašto g. Šket nije napravio ove rezervacije i umanjio iskazanu dobit. S druge strane, zanimljivo je da je ova prezentacija dana upravo nakon značajnog porasta cijene od početka godine unatoč novim naslovima o navodnim štetama, i nakon najave dioničara da će tražiti sudsko ovlaštenja za sazivanje Glavne skupštine. Bilo bi zanimljivo znati kupuju li na skrbničkim računima osobe usko povezane s članovima Uprave i Nadzornog odbora, međutim kako dionica nije uvrštena na uređenom tržištu nemaju obvezu prijava takvih transakcija. Zanimljivo je i da Uprava, čiji je član jedan od najvećih dioničara firme, kaže kako dionica nije spremna za uvrštenje u ovom trenutku.

Zaboravio sam spomenuti zanimljivost i iz onog članka iz Nacionala gdje Uprava laže da iza Udruge malih dioničara stoji Brane Golubić koji ju kontrolira kroz mene i da imam samo 6 dionica, da tamo piše da je noć prije skupštine napravljena zajednička lista fondova i dobavljača okupljenih oko Dicentre koja je na kraju pobijedila, s obzirom da je zamjenik ministra gospodarstva Leo Prelec u ime države glasao za tu listu. Je li uobičajeno da država glasa za listu za nadzorni odbor koji je sastavljen noć prije glavne skupštine i predložen od strane privatnih fondova, a u kojoj se nalazi osoba blisko povezana s donedavnim poslodavcem predstavnika države? Naime Markica Raič je tjedan dana prije skupštine u svojoj firmi za direktora postavio Marija Mrvelja, koji je uz Pavla Vujnovca jedan od suvlasnika grupacije Prvo Plinarsko Društvo, u kojoj je Leo Prelec radio kao izvršni direktor do kraja veljače prošle godine.

Puno je zanimljivosti ovdje.



http://pevec.hr/wp-content/uploads/2017/02/Prvi_nerevidirani_i_nekonsolidirani_financijski_rezultati_Pevec%20d.d._za_2016._godinu.pdf

Evo gruba procjena rezultata. Prihodi +18%, bruto dobit +25%.

A rezervacije 93 milijuna kuna. Znamo zbog koga i zašto.

Ukupno investicija 43 milijuna kuna.

Po mojoj procjeni Pevec barata sa Ebitda 50-70 milijuna kuna, ili po dionici na x7 daje target 260-360kn.

Sad da vidimo i revizore što će reći i ajmo na burzu.

2017 godina je godina Peveca, ova firma je prošla od ružnog pačeta, još malo eto nas i do prelijepog labuda.

Zbog koga i zašto su rezervacije tolike?
[/quote]

Ne znamo točno sve, to revizori trebaju potvrditi. Za sada se zna da je tu onaj slučaj sa nekretninom slavonski brod i hypo bankom, to je i najveći problem, ostale ćemo vidjeti u revizijskom izvješću.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


@zoricu, kako si dosao do EBITDA od 50-70 mio kn, rezervacije neće ići kroz RDG?

Idu, zato će i objaviti minus, ali to je samo računovodstveni prikaz, ovdje nema stvarnog odljeva sredstava s računa sve dok ne završe pravomoćno postupci po sudovima.

Ako dodaš na onih 29 milijuna bruto dobiti cca 15 milijuna amortizacije i pitanje koliko je tu rezervacija za 2016 godinu to bi trebalo ispasti to. Najviše se to može vidjeti po investicijama, da nemaju toliko novca na računu ne bi kupili za 40 milijuna kuna zadar i Bjelovar.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]


u prihode nisu uračunati naknadni popusti koji će biti cca 70 mio kn tako da će ukupni prihodi biti na razini očekivanih od 1, 4 mlrd kn
a profitabilnost je kao što smo i pretpostavljali max kozmeticki prilagođena

Da, i ja sam to primjetio, ukupni prihodi ce biti veći.

[i]volim dividendu više nego hladnu pivu[/i]

New Report

Close