PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

po meni imaju max 15 000 kom, a to može trajati još mjesec-dva jer im se izgleda nigdje ne žuri.

Bojim se da će psihologija mase odigrati ovdje negativnu
ulogu, jer ljudi nemaju elementarne informacije, a kamoli
znanje što prodaju, jer mnogi sve smatraju virtualnim iako
to nije baš tako. Moja je želja da obitelji i stradalnici Domovinskog
rata što bolje prođu. Netko, a to bi trebala biti država koja ih
i obeštećuje trebala bi ih educirati općenito o dionicama i udjelima
koje im prenosi. Jasno mi je da je to praktički neizvedivo u praksi i da
ljudi slobodno raspolažu svojim vlasništvom.

Uvjek se sjetim scene iz banke kad je djelatnica nagovorila jednog starijeg čovjeka umjesto štednje da uloži svoju ušteđevinu u jedan od mješovitih ili dioničkih fondova na Crobexu 5000, sigurno će se kad tad index vratiti na tu vrijednost i čovjek biti na nuli, a lijepo je htio oročiti s 2% kamata. Po meni su nejeduciraniji bili penzići koji su lovu strpali u madrac.


Netko, a to bi trebala biti država koja ih
i obeštećuje trebala bi ih educirati općenito o dionicama i udjelima
koje im prenosi.

Namjeravali smo inače na stranicama udruge malih dioničara pokrenuti rubriku edukacije s nekim osnovama dioničarstva, prava, obveze i odnosa ali nikak da nađemo vremena… ne znamo koji bi bio doseg ali mislim da bi bio hvalevrijedan pokušaj. Što se dodijelivanja tiče meni je najgore što se dionice dijele po nominalnoj cijeni. Pa objašnjavam ljudima da može firma natuć milijarde dobiti ili gubitka, ali nominalna vrijednost ostaje ista, a oni dobivaju prema njoj dionice… a koliko vidim nije se ta tema uopće protezala u javnosti

tko ima uši ne ka čuje, tko ima oči, neka vidi.

stradalnici su većinbom ljudi u srednjoj dobi, 40 i 50 godina, nisu nepokretni starci. tko god želi unovčiti svoju imovinu po fer cijeni, može se informirati na sto mjesta, pa takoi ovdje i kod udruge. neupućen danas može ostati amo onaj koji to baš želi.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Velika zanimljivost na ovoj dionici će biti kada izađe CERP.
Neka me upućeniji isprave, ali vidim da imaju još samo oko 18 tisuća dionica.
To su ove stočetvorke koje padaju s neba po BID-u.
Vidjet ćemo kakvo trgovanje slijedi nakon što CERP zauvijek ode.
Ako konkurenti koji žele kontrolu krenu u stjecanje dionica, hoće li imati kakve partnere u tome
i da li je moguć sličan scenarij kao na Krašu DD ( uz razliku da su ovdje
fundamenti dramatično bolji i privlačniji). Da li će biti prodaje po ovoj ili približnoj cijeni ?
Koliko je dana ili tjedana do izlaska CERP-a po slobodnoj procjeni?

još nekoliko dana


tko ima uši ne ka čuje, tko ima oči, neka vidi.

Problem je što većina njih ne zna ni osnovne pojmove. Evo prije par dana došao mi jedan koji je dobio 63 kom DDJH i 800 i nešto HHLD da mu ja to prodam jer zna da se bavim dionicama. E pa njemu u rješenju piše da je vrijednost paketa 20 000 kn pa psuje sve po spisku zašto može dobiti samo oko 6 500 kn, a mislio čovjek udaje kćer pa će mu ovo dobro doći. Ne znaju ni što je nominala ni tržište, a kamoli nešto drugo.



tko ima uši ne ka čuje, tko ima oči, neka vidi.

Problem je što većina njih ne zna ni osnovne pojmove. Evo prije par dana došao mi jedan koji je dobio 63 kom DDJH i 800 i nešto HHLD da mu ja to prodam jer zna da se bavim dionicama. E pa njemu u rješenju piše da je vrijednost paketa 20 000 kn pa psuje sve po spisku zašto može dobiti samo oko 6 500 kn, a mislio čovjek udaje kćer pa će mu ovo dobro doći. Ne znaju ni što je nominala ni tržište, a kamoli nešto drugo.

ovo vjerujem bez daljnega jer sam i sam imao sličnih iskustava. ali ovo hoču reći – tamo prije 10ak god kad su mobiteli tek bili nadolazili, moji roditelji i mnogi iz njihovih okruzenja su govorili – j ato ne znam ja to necu. svi oni ne da su danas na mobu, nego su nafejsu.

u dansnje vrijeme čovjek se može dovoljno informitai u par klikova. onaj tko proda dionice ne pitajuci nikoga upucenog ili poznatoga koliko to otprilike vriedi, je kao čovjek koji kupi auto na nevideno. glupost nikoga ne ispričava.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

” Velika zanimljivost na ovoj dionici će biti kada izađe CERP.”

Ministar im je rekao da se ne razbacuju sa dionicama , već da izađu sa dobitkom

https://prigorski.hr/darko-sket-moj-poslovni-odnos-s-prizmom-kojoj-sam-prodao-pivnicu-nema-nikakve-veze-s-poslovnim-odnosom-peveca-i-panprodukta/
“Lanjskog listopada bili smo na sastanku kod novog predsjednika uprave Peveca Jurice Lovrinčevića, i to na njihov zahtjev. Ispričali smo mu zbog čega je došlo do zastoja isporuke oko trećine dogovorenih proizvoda, sve je razumio i pitao kad to možemo isporučiti. Dogovorili smo da to bude do kraja ove godine. Sugerirali smo da nam obračunaju kamate i pristao je na naš prijedlog uz napomenu da postoji mogućnost otpisa ako bude sve po dogovoru.

Tad je bio zadovoljan i ne znam što se dogodilo da nas Pevec toliko blati po novinama i da nas je blokirao. Tražili smo da nam pošalju stanje duga jer imamo tvrtku koja bi prema njima zatvorila potraživanja, ali im očito nije u interesu da se dugovi zatvore jer nam ne odgovaraju niti na jedan naš upit u zadnjih mjesec dana. Što se tiče Panprodukta, trenutačno je u teškoćama, ali još potražuje dvaput više od ukupnih dugovanja”, priopćila nam je Renata Hadrović, čelnica križevačkog Panprodukta.”

Evo da unaprijed napišem jer znam da će me netko napadat da neću ništa loše napisati za Šketa, da, bio je izgleda u sukobu interesa tijekom 4 mjeseci prije 5 godina dok Pevec d.d. nije postojao ili je tek nastao.

koji dzubretar je taj covjek, to je zaa ne vjerovati.

ali, nadstresnicu i pelete vise ne spominje, sad podmece samo pdv, ocito ove manje price nisu dale efekat, pa sad sketa nastoji prikazatiu ne nesavjesnim, nwgo kriminalcem i utajivačem poreza. koja moralna nakaza moras biti da ljidima u oci pricas jedno, a dtigi dan novinarima drugo.

hdssb partijska škola

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close