PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

ni valamar nije postao valamar preko noći, nego je prvo bio postojao kao prćija nipta bolja od peveca. onda su se dioničari udružili i natjerali većinskog da se počne ponašati korektno.

dioničari kojima je stalo do njihovog novca trebaju na skupštini lovri i ekipu tresnuti crveni karton na stol i kraj priče. pa ojn ima 15 posto, gdje su ostalih 85 posto, što oni nisu dioničari. što onaj nijemac lang koji je kao dao podršku dicentri, zar će on dati podršku upravi koja obmanjuje 85 dioničara i ne provodi odluke skupštine. jel on na taj način izgradio svoje carstvo u njemačkoj ili na malo drukčiji način.

lovra ne želi skupštiunu jer na skupštini neće moći lagati. novinarima može lagati, skupštinarima ne može lagati jer ljdui više vole vjerovati vlastitim očima no slatkorječivim manipulatorima.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

da, ulazak u firmui od milijarde i nesto prihoda i dobiti od 50ak milijuna kn – to je pusta spekulacija.

pa nije valamr jedina dionica, valjda imamo pravo nadati se i raditi na tome da bude jos valamara,.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

a po čemu je to pevec špekulacija – hoće ga netko kupiti, prijeti li mu stečaj, nadamo li se privatizaciji.

vrijednost pevec ne ovisi o jednokratnim dogadajima, ona proizlazi iz poslovanja. zbog niske kotacije cijena je ajko diskontirana, ali to nij espekulacija, to je ukalkulirani rizik

pa po tom ej onda i podravka spekulacija jer hoce liili nec kupiti žito, i adris hoce li ili nece izaci u londonu,, i janaf hoce li ili nece biti pruvatiziran

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Teško je pričati o dobrom poslovanju kada uprava govori da je bivša uprava
oštetila Pevec za koliko 42 milijuna i slično. Financijski izvještaji
nisu dostupni, ne poštuju se odluke glavne skupštine, član uprave
je pretučen, navodno su dobavljači plaćani unaprijed suludim ciframa.
Postoji doista ogroman rizik da će se dobit izvlačiti iz Peveca.
Najveći dioničari nisu do dionica došli nekim rastom i razvojem poslovanja,
nego temeljem dugova starom Pevecu. Prošlost i reputacija nekih dioničara
je vrlo delikatna. Borba za prevlast može upropastiti kompaniju.
E sada, malog dioničara zanima dividenda i rast cijene dionica. Da li su
to uvjeti za rast to je odlično pitanje. Isto tako mislim da je put do dividende
ovdje praktički posut minama.
Ako ovo nije primjer špekulacije, odnosno i rizika slažem se onda ne znam što je.
Vidim da se navija za jednu stranu uglavnom na forumu, ali ta strana je ipak otjerana iz uprave itd.
Osim pljuvanja svi po svima, ja bih predložio da se daju konkretna rješenja, a ne da se jedan
klan ili interesna skupina zamjeni drugom. Ali očito to za sada nije opcija.

rizik je jedno, a špekulacija drugo. ponavljam, valamar je postao valamar jer su se dioničaru udružili u obrani svoje imovine. pevec moze biti novi valamar ako se dioničari udružee u obrani svoje imovine. kodrić brani svoju imovinu sudskim putem i svi normalni ljudi bi mu se trebali pridružiti jer načela poput poštivanja skupštine i trnasparentnosti u poslovanju su nešto što je opći i nedvosmislen interes svih dioničara. najčvršći temelj svake suradnje je zajednički interes i ne treba ljudima crtati što i m je inters, znju oni to dobro i sami.

ako balkanac lovra prevlada i nasamari i opelješi 85 poposto dioničara, onda ću se složiti s vama, onda pevec neće biti crni labud, nego radioaktivni labud.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Meni se čini da uz ovakvu vlasničku strukturu jednostavno nema boljitka.
Radi se o opasnoj pat poziciji. Firma je organizam.
Što bi bilo rješenje, osim da svi smanje svoje apetite (ali to je jednostavno
nemoguće koliko se vidi). Da se oni “veliki” i dogovore, kako će proći mali dioničari u tome?
Što se samog poslovanja tiče, da li se može vjerovati FI ?
Vi propitujete kako onaj “Karl Heinz Rumenige” da ne pamtim
(stranac mislim tako mi je lakše) u prvih 10 Einhel, je dao
potporu Dicentri itd. Recite vi meni zašto, ja ne znam, ali sam siguran da ON ZNA.
Da li mislite da Pevec u dogledno vrijeme neće i ne može dobiti konkurenciju
na tržištu u vidu nekog npr. stranog lanca itd.


Što mislite da Karl Heinz Rumenige nije normalan ?
Čisto sumnjam.

karl heinz ili se prodao lovri ili je povjerovao u njegove poštene namjere.

ja mislim da će ovo potonje biti slučaj. ovo pljuvanje na odluke skuptšine, ovsa prpljava propaganda po novinama, ovo sakrivanje rezultata – to je u njem jednostavno nepojmljivo. veoma sumnjam da bi vlasnik einhellla sebi dopustio taj luksuz da naruši svoju reputaciju i ugled zbog sitne suradnje s nekim balkanskim krčmarem. to što lovra radi, veoma sumnjam da nijemac radi u svojoj firmi i ne vidim kako on moze sudjelovati u hrv u tome a da to nema reperkusije na maticu tvrtku u njem. ta, on je doputovao na dan investitora, očito mu imovina u pevecu nije nevažna.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Pinball u pravu ste. Jasno i čisto je da je ovdje upitno SVE !

Svaki ulagač je odgovoran prema svome novcu i neka ne proklinje
državu, forum, bogate tajkune ili nekog direktora sadašnje i bivšeg ako mu propadnu
krvavo stečeni novci. Isto tako otiđite do investicijskih savjetnika
i ovlaštenih financijskih stručnjaka za svoja ulaganja. Krešo, Mešo i ostali
koji me traljavo pokušavaju difamirati znaju da nisam samo jednom
napisao ogradu od svih mojih komentara što se ulaganja tiče.
Krešo ima kompleks jer sam ga nadvisio u prognozama oko RIVP-a,
ali ne možemo svi biti u pravu. Ipak i ćorava kokoš može nekad pogoditi zrno.

rivp je odradio bakić, da se ne lažemo. rivp ima sjajno poslovanje, ali imaju i druge dionice pa tavore. ako ne vjerujete meni, pogledajte slucaj hpb

ako ovi balkanci budu protjerani ili natjerani u pristojnost, potencijal peveca je jako velik. ako ne budu, cijena nikako n emože rasti, moguće i znatno pasti i onda tu tavoriti.

poslovanje peveca nije pod pitanjem, mogu oni namjestiti jedno izvjesce, ali na uredenom trzistu izvjesca idu svaki kvartal i tu se jasno piše što je redovno poslovanje, što jednokratni dogadaji.

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Treba poštivati različita mišljenja, pa je ipak u redu da se brišu osobne
ničim izazvane frustracije usmjerene na bilo kog komentatora.
Pevec DD koliko čujem otvara ubrzo novi centar u Zadru i to izuzetno dobar.
Meni se čini da tu mogli zaraditi jako puno HR kunica.

Regija ima visoku kupovnu moć, raste po visokim stopama, čak su i proračuni sve veći.
Pevec bi mogao uzeti dobar dio kolača ovdje od silnih milijuna investicija u građevinu
opremanje tj. od svoga cijelog bogatog asortimana robe.

http://lokalni.vecernji.hr/zupanije/zadarska-zupanija-ocekuje-rast-turizma-uz-nove-investicije-2284
http://lokalni.vecernji.hr/zupanije/u-zadarskoj-zupaniji-najveci-porast-broja-zaposlenih-a-biljeze-sve-veci-dolazak-turista-2042

Velika zanimljivost na ovoj dionici će biti kada izađe CERP.
Neka me upućeniji isprave, ali vidim da imaju još samo oko 18 tisuća dionica.
To su ove stočetvorke koje padaju s neba po BID-u.
Vidjet ćemo kakvo trgovanje slijedi nakon što CERP zauvijek ode.
Ako konkurenti koji žele kontrolu krenu u stjecanje dionica, hoće li imati kakve partnere u tome
i da li je moguć sličan scenarij kao na Krašu DD ( uz razliku da su ovdje
fundamenti dramatično bolji i privlačniji). Da li će biti prodaje po ovoj ili približnoj cijeni ?
Koliko je dana ili tjedana do izlaska CERP-a po slobodnoj procjeni?

cerp ne prodaje, oni dodjeljuju stradalnicima. tako da i kad sve ispodijele, ti paketi će još dugo kapati, naravno neki će odmah unovčiti, amožda i većina, ali ne svi

tako da vjerujem da će vlasnička stuktura još dugo ostati šarolika, što je dobro, uvijek je dobro da mali imaju viš od 20 posto, što više to bolje

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

New Report

Close