PVCM (Pevec d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PVCM (Pevec d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.


Snowlep, investimir
Znamo da uprava mulja, a sad po ovom intervjuu sudeći, nema zaista razloga za brigu; pa da izmisle i 20 milja rezervacija za sporove, još ostaje 50 milja dobiti
Znao sam i prije a sad je sve razvidnije da samo štopaju stvari kako bi se nakrcali
Ali nema slobodnih dionica koliko im treba, cijena je porasla u cca 2 mj. sa 165 na 190 i koliko vidim dobro, nema razloga da i dalje ne bude tako..
Go Pevec!

PS
samo se uzdam u profesionalnost revizora, da obavi posao kako treba i da prospekt uskoro ugleda svjetlo dana

ova uprava nikad nece izlistati pevec, zar vam to nije jasno. oni ce muljati unedogled dokle god se netvori kritična masa drugih dioičara koji će ih natjerati da spoštuju odluke glavne skupštine

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Kolega investimir ne bih se u potpunosti složio s vašom izjavom.

U praksi se zna koliko se kreču marže u trgovačkoj branši. Tako recimo ja znam da Pevec može bez problema imati godišnju dobit od 100 M kn, tj. Bauhaus bi imao toliku dobit da ima prihode kolike i Pevec. Obzirom na muljanje i slično, neka Pevec ima dobit od 50 M kn, a to bi trebao imati bez ikakvih problema. Dođemo da Pevec ima EPS od 40 kn, što je za trenutnu cijenu na burzi fenomenalan iznos.
U biti da ne duljimo, a već sam prije spomenuo, a to je: drug klan nije nerazuman, vjerojatno i oni kupuju dionice…pogledajte samo promete zadnja dva mjeseca (od 1.11. do 13.1. prosječni dnevni promet je 208 k kn), a 4,6 % firme je promijenilo vlasnika…

Po meni sadašnja Uprava Peveca radi najviše na štetu hrvatskih branitelja kojima CERP dijeli dionice.

evo šketa u jutarnjem. izdvajam

cima , uz stabilnu bilancu. Podaci
za 2016. službeno još nis u gotovi ,
no na temelj u raniji h procjena
godina b i trebala bit i zaključena
s oko 1,4 milijard e kuna prih o
da, što j e oko 27 pošlo više nego2015., i s dobit i od oko 70 miliju ­
na kuna .
• Pevec je , dakle , ke š mašina .
Nek i će reć i daj e t o razlog gužve.
– Odlično ste to primijetili . Pe­
vec j e tvornic a keša, kompanij a
koj a ima ogroma n potencija l
i , bez prepotencije , t o smo m i

rovnika . Rezervirane su dionic e
u iznosu od 15 posto, ako t i vje­
rovnic i dobij u spor. Stoga neće
bit i novčanog odljeva, nego od-
g( > va rajućeg povećanja temeljnog
kapitala . Većinu većih sporova
Neobično j e sve to, neobično j e
što se dioničarima odbijaju reći
rezultat i i još puno toga. Stalno
ponavljam, to j e uređena kompa ­

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Također se ne bih složio da nikad neće uvrstiti dionicu, ali mislim da će učiniti sve da izbjegnu obveznu javnu ponudu za preuzimanje po cijeni po kojoj su kupili dionice od fondova, te da preuzmu firmu po što manjoj cijeni. Što se tiče usporedbi s Bauhausom uvijek sam bio više rezerviran upravo zbog vlasničke strukture i odnosa s dobavljačima (u smislu da je Bauhaus na razini matične firme puno veći kupac).

misllio sam više slikovito – meni se čini da bratija ima sasvim dovoljno debeo obraz da izmulja i predstojecu redovnu skupštinu i još cijelu godinu odgodi izlist. tko od nas će onda ovdje ostati – sumnjam da netko ima strpljenja toliko. to je za nas onda nikad

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...


Kolega investimir ne bih se u potpunosti složio s vašom izjavom.

U praksi se zna koliko se kreču marže u trgovačkoj branši. Tako recimo ja znam da Pevec može bez problema imati godišnju dobit od 100 M kn, tj. Bauhaus bi imao toliku dobit da ima prihode kolike i Pevec. Obzirom na muljanje i slično, neka Pevec ima dobit od 50 M kn, a to bi trebao imati bez ikakvih problema. Dođemo da Pevec ima EPS od 40 kn, što je za trenutnu cijenu na burzi fenomenalan iznos.
U biti da ne duljimo, a već sam prije spomenuo, a to je: drug klan nije nerazuman, vjerojatno i oni kupuju dionice…pogledajte samo promete zadnja dva mjeseca (od 1.11. do 13.1. prosječni dnevni promet je 208 k kn), a 4,6 % firme je promijenilo vlasnika…

Po meni sadašnja Uprava Peveca radi najviše na štetu hrvatskih branitelja kojima CERP dijeli dionice.

Ovim tempom prodaje CERP bi mogao biti vani za mjesec dana….. držim da je jedan od razloga jakog bida i manjak dionica koje se prosipaju po kupnji….

NOVAC JE SAMO SREDSTVO POMOĆU KOJEG SE ZADOVOLJAVAJU POTREBE


misllio sam više slikovito – meni se čini da bratija ima sasvim dovoljno debeo obraz da izmulja i predstojecu redovnu skupštinu i još cijelu godinu odgodi izlist. tko od nas će onda ovdje ostati – sumnjam da netko ima strpljenja toliko. to je za nas onda nikad

Ja za povrat od 100 ili 200 % na današnju investiciju i te kako imam strpljenja čekati godinu dana. Iako mislim da će se cijela stvar odviti prije…

Da i ja tako kontam a cerp duši polako tj da ne duši i dalje bi bili na 170 kn….

http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/donedavni-predsjednik-uprave-odgovara-na-optuzbe-i-otkriva-price-iza-kulisa-pevec-je-tvornica-kesa-s-potencijalom-koji-smo-mi-stvorili/5507195/

a evo i članka

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

PVCM je definitivno trg. zvijezda siječnja 🙂

http://lider.media/aktualno/tvrtke-i-trzista/poslovna-scena/bitka-za-pevec-dicentra-s-11-posto-dionica-upravlja-tvrtkom-taji-podatke-dionicarima/

. Dakle, njegova tvrtka kupuje dionice, a drugim dioničarima ne želi prikazati sve relevantne podatke već kao jedini član Uprave ima povlaštene informacije o poslovanju. Pritom Lovrinčević odbacuje svaku sumnju u sukob interesa ističući da on nema veze s Dicentrom, Pevecovim dioničarem i dobavljačem, jer više nije na upravljačkoj funkciji već je ‘samo’ suvlasnik.

Lovrinčević tvrdi da bi isplata dividende bacila Pevec na koljena te da Kodrić to traži jer je Samoborka u financijskim problemima, a Kodrić smatra da ‘isplata 35 milijuna kuna dividende u situaciji ovogodišnje očekivane dobiti od 70 milijuna kuna i ukupnog viška likvidnosti tvrtke od oko 120 milijuna kuna kojom Pevec trenutno raspolaže ni na koji način neće utjecati na poslovanje tvrtke’

Samo Jako, samo Aljoša, samo Vlahi ...

Jeste se uskomešali.
Pa tko je rekao da se neće izlaziti na burzu? Pa uostalom to je odluka Skupštine.
Čim se za to stvore uvjeti.
Tvrdite da je uprava netransparentna samo zato da oni mogu kupovati dionice, a dalje navodite da ni druga strana ne spava i također kupuje dionice. Kako sad to?
Pa dalje citirate Šketa kako isplata dividende ne bi ugrozila likvidnost društva, da u Pevecu ima “keša kao banci”.
Pa ako je to tako kupujte i vi dionice. Go, go…
Osobno ću podebljati ulog a vi kako znate…

New Report

Close