PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.



I ja se slažem da nesmije ulagati na temelju glasina……… Već samo na temelju potvrđenih i provjerenih informacija proučavanje bilance, poslovanje i odvijanja poslovanja u budućnosti….
I nakon toga da se donese prava odluka……… Pozdrav

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Master mind igre oko ptkm ovih dana povlači posljednje poteze. U pozadini priče oko plina velika je igra koja pogoduje budućem kupcu. Na konto plina ptkm će povećati cijenu gnojiva, a kad ove godine Rusi pokucaju na vrata Kutine odmah skidaju cijenu plina debelo ispod svih cijena koje je plaćala ptkm. Cijena gnojiva naravno ostaje visoka. Promet će biti oko 2,5 mlrd. kuna, a neto dobit od 15-20% prometa. Još kad odrade povećanje kapaciteta uz promet od 4,5 mlrd. kuna cifre neto dobiti postaju zastrašujuće. Netko je očito upoznat sa namjerom master minda i vrijedno skuplja dionice.

Čestitamo i pozdrav vrijednim radnicima kutinskog diva koji su najzaslužniji za ono što nas čeka.

dobit od 450 milja kuna uz povrat od 15 godina znači da ptkm vrijedi 2020 kuna.

Bok svima, nisam se do sada javljao na PTKM forumu, ali obzirom da sam od danas dionicar mislim da je red da sve iscitam sto ste pisali (sto sam napravio) i da kazem sto mislim.

Osobno na moju odluku kupnje ne moze utjecati nikakav forum niti rekla kazala tipa onog bisera od prije par postova s “neprovjerenim informacijama o preuzimanju”. Prodaja PTKM je dijelom i politicko pitanje, tako da to nece biti bas tako preko noci. Vjerujem da je Petrokemija firma s dobrom buducnoscu, proizvod im je trazen (koliko god proizvedu), a problemi s plinom ce se rijesit prije ili kasnije. Firma polako pocinje ostvarivat profit i mislim da je trenutno potcijenjena. Tu staje cijela prica, sve ovo drugo oko vijesti i vijestica ima li plina ili nema, i kako je uprava na to reagirala, i tko se iskrcava i ukrcava, sve to ima manju vaznost na duzi rok. Ja sam kupio danas fini iznos i zaboravit cu na ovu dionicu sljedecih godinu dana, pa cu onda opet provjerit koliko je cijena i vjerujem da ce bit pristojnog profita.
Toliko, lijepi pozdrav svima! [wink]

[color=blue][/color]Sta ne moze sa pare, moze sa puno pare!

Prošla godina bila je ekstremno topla

http://www.net.hr/znanost/page/2008/01/10/0259006.html


….a kad ove godine Rusi pokucaju na vrata Kutine odmah skidaju cijenu plina….

ovo se zove pricanje bajki…i story-telling…ja ne znam ali ovo se meni zove navlacenje…a kad rusi pokucaju na vrata….bio je Putin i prosle godine, kucali a vrata im se nisu otvorila…
pa nije valjda Vlada luda da proda ovu tvornicu koja moze imati stabilizacijske ucinke na inflatorne pritiske? sta rade godinama sa cijenom benzina…
pa dajte ljudi..prihvatite da je ovo politicka dionica gdje drzava odlucuje o svemu, cijeni output, input i dobavi plina.
Nema Rusa, jer su vrata zatvorena…i njima i njihovom partneru.
sve ostalo je navlacenje, al stvarno ne znam zbog cega…

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Ruse zaboravite, koliko ja znam oni nisu u igri to su samo teoretske mogućnosti. Držimo se ono čega znamo – cijena plina i gnojiva ide gore, a isto tako i potražnja za gnojivom. Na ovoj dionici nakon dugo vremena fundamenti će i više nego opravdat cijenu tako da potrebe za drukanjem nema.

p.s. panda ako netko druka to si ti – na dolje. i sam si reko da ti ulaziš i izlaziš nakon 10% tako da ja zbilja ne vidim što još radiš na forumu petrice. kad ćete shvatit da kod tako likvidnih dionica ovaj forum nema 2% utjecaja. zato molim te odi navalači gore ili dolje na dionice gdje je k/p razlika 20%.

Pozdrav!

Prijatelji!
iznenađenje tek slijedi [tongue]

jak se masz?
Pozzdrav

Skladište plina poluprazno, smanjene isporuke ‘velikima’
Ukupna potrošnja za četvrtinu je veća od lanjske, ne pokrivaju je domaći izvori
Naftaplinovo podzemno skladište prirodnog plina Okoli raspolaže s manje od 300 milijuna prostornih metara plina, što je upola manje od količine utisnute do početka zime (700 milijuna kubika). Ukupna potrošnja plina za četvrtinu je veća od one lani i ne može se pokriti iz domaćih izvora i sadašnjeg uvoza. Prema riječima člana Uprave Ine i čelnika Naftaplina Mirka Zelića, slijede postupne redukcije “velikim potrošačima” da u pitanje ne dođe široka potrošnja i da mreža i dalje bude stabilna. Ugovorit će se i interventni uvoz više od 26 milijuna kubika plina za veljaču preko Slovenije, ali se još ne zna tko će za taj plin platiti račun veći od devet milijuna eura.
Zaustavljen pogon
U Kutini i HEP-u takvu vijest nisu dočekali s odobrenjem, jer pogon Petrokemije stoji već petnaestak dana, dok su isporuke plina Hrvatskoj elektroprivredi početkom tjedna prepolovljene – što HEP dnevno stoji oko 70 milijuna eura. HEP, naime, termoelektrane pogonjene plinom prebacuje na mazut, no u toj kompaniji naglašavaju kako su na rubu normalnog poslovanja. Isto je i u Kutini, gdje se Nadzorni odbor Petrokemije prekjučer sastao upravo zbog visoke cijene i smanjene isporuke plina. Predsjednik Uprave Boris Mesarić kazao je da Ina vrši snažan pritisak na cijenu plina, te da bez pomoći Vlade ne može naći rješenje. “Možemo im platiti ne znam koju cijenu, ali u zimskim uvjetima opet nećemo dobiti plin”, kaže Mesarić te dodaje da je situacija lošija nego prije tri godine, dok za iduću predviđa katastrofu. “Ove nam zime može pomoći samo Bog”, drži Mesarić, ciljajući na temperature u veljači, kada završava godišnji remont kutinskih postrojenja. Tvrtka bi trebala početi raditi 1. veljače, no pitanje je hoće li tada u plinoopskrbnom sustavu biti dovoljno količina plina de se pokrene kutinska proizvodnja.Zato iz Petrokemije zahtijevaju od Ine i Vlade da im do 1. veljače osiguraju isporuku potrebnog plina. Drugi problem o kojem je izvješćen NO je enormno poskupljenje sirovina na svjetskom tržištu. Zbog toga, kao i najavljivanog poskupljenja plina, u Petrokemiji su prisiljeni razmotriti ozbiljno povećanje cijena gnojiva. Zaključeno je da se s nastalom situacijom upozna Vlada, te da se sljedeći tjedan organizira hitan sastanak o ovoj temi s potpredsjednikom Vlade zaduženim za gospodarstvo, kao i novim ministrima gospodarstva i poljoprivrede. Iduća sjednica NO Petrokemije zakazana je za kraj siječnja. U Ini pak, tvrde da plin prodaju po cijenama nižim od nabavnih i u plinskom biznisu gube oko milijardu kuna godišnje. Ističu i da su prisiljeni ljeti jeftino izvoziti viškove, a zimi skupo plaćati manjak plina, te da bi se ta priča mogla ponavljati i idućih godina. Miljenko Šunić, predsjednik Hrvatske stručne udruge za plin, tvrdi da pouzdane opskrbe plinom u Hrvatskoj neće biti bez izgrađenog novog skladišta plina koje bi punili ljetnim viškovima koje bi u zimsko vrijeme koristili. Petrokemija i HEP ne prihvaćaju najavljeni model prema kojem bi plin plaćali i do 60 posto više nego danas. Na potezu je Vlada, o čijim će odlukama ovisiti i iznosi koje će plaćati mali potrošači.
Preventiva
Podsjetimo, zbog zahladnjenja i povećane potrošnje plina Ina je isporuke plina HEP-u i Petrokemiji smanjila još 19. prosinca. Potvrdili su to i u Ministarstvu gospodarstva u kojem ističu da se s obzirom na vremenske prilike preventivno krenulo u smanjenje isporuka velikim potrošačima kako bi se osigurale dovoljne količine plina za kućanstva. Tada su isporuke HEP-u smanjene sa oko 86.000 na 54.000 kubika na sat, što je dovoljno za proizvodnju struje i toplinske energije iz HEP-ovih termoelektrana-toplana. Petrokemiji su u prosincu isporuke snižene sa 80.000 na 64.000 prostornih metara na sat.
Spas Okoli 2 ili regionalno skladište Beničanci
Jedini spas situacije koju je struka predviđala, jer gradnja plinovoda bez novog skladišta ne zna


Možeš tražiti uvid u knjigu dioničara!
Ja i članovi obitelji smo s godinama skupili puno više od 100……..recimo XXXX dionica Petrokemije i dalje dokupljujemo. I mene interesira ta lista. Ljudi će u budućnosti moči disati zagadjen zrak………..ali ne će moči to raditi gladni. Oprostite na ovom zločestom komentaru [embarass]


Ne brini zbog toga kume, ništa bolje ranim jutrom od malo zdravog cinizma [wink]

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

100 godina Ivana Županca

Ivan Županc rođen je 08. siječnja 1908. godine u Popovači, u dvorcu grofa Erdodyja gdje su njegovi roditelji Antun i Ana tada radili. Rođen je kao drugo dijete u obitelji. Kršten je u Voloderu nakon čega s roditeljima dolazi u Kutinu. Tu je završio pet razreda osnovne škole i tri razreda naučničke škole u Crkvenoj ulici gdje je i naukovao kod stolara Ivana Bohma. Svoj obrt otvorio je 1938. godine u samom centru grada, u Kousekovom dvorištu. Iste godine oženio je Mariju Vuković koja mu je rodila sinove Ivana i Zvonka. Tada je živio u jednom od čardaka u Crkvenoj ulici, a igrao je i za NK Moslavinu. Kada su nakon 2. svjetskog rata počeli problemi za njegov privatni obrt, stavio je ključ u bravu i zaposlio se u državnoj stolariji u Nazorovoj ulici. Tamo je plaća bila slaba pa 1958. godine prelazi raditi na Metan. U mirovinu odlazi 1967. godine sa 37 godina radnog staža.

Ivan Županc danas živi kod sina Ivana i snahe Ane u Ulici Milke Trnine. Sin Zvonko i snaha Pavlina žive u Danskoj. Uz dvije unuke, Snježanu i Željku, ima i petero praunučadi. Ujutro popije rakijicu, kavu, a nakon doručka i tabletu. Zatim čita novine do ručka, odspava i gleda TV. Voli jesti žgance, grah i zelje. Od prometne nesreće koju je preživio prije desetak godina slabije čuje, ali sve razumije. Deda Ivan ima rak kože i ugrađen pacemaker, ali dobro je podnio operacije, kaže njegova snaha Ana.
Danas slavi 100-ti rođendan, a osim privatne proslave uz obitelj i prijatelje, kao najstarijem kutinskom umirovljeniku sa 40 godina uživanja mirovine, proslavu mu je pripremila i Petrokemija d.d..
Na pitanje je li 100 godina života dosta, deda Ivan odgovara: “Dosta je 100!”, no s njim se ne slaže njegova obitelj koja mu ih je poželjela još najmanje deset.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Sretan ti rođendan Ivice!!!

Pozdraav kolege


Na pitanje je li 100 godina života dosta, deda Ivan odgovara: “Dosta je 100!”, no s njim se ne slaže njegova obitelj koja mu ih je poželjela još najmanje deset. [/b]

Eto kako se s ostvarenim visokim rezultatima smanjuju očekivanja za buduće prinose.
Šteta što godine nisu podložne korekciji [smiley]

Živio on nama još 100!

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

New Report

Close