PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

citaj Price=Average cost
citaj regulacija
citaj strateska firma
citaj HHS
citaj hrvatska poljoprivreda
citaj losa opskrba plinov
citaj Bog
citaj idemo dolje

PRODAJA DIONICA PTKM JE ISTO ŠTO I PRODAJA ZEMLJIŠTA PRIJE POČETKA IZGRADNJE AUTOCESTE

Mislim da ce biti vrlo jednostavno: “Dobili ste 6 milijardi i ministarstvo, i rasporedujte to i sutite”. Ne moze i ovce (ogromnu lovu za poljoprivredu) i novce (utjecanje na cijene inputa – goriva i gnojiva).

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Mislim da ce biti vrlo jednostavno: “Dobili ste 6 milijardi i ministarstvo, i rasporedujte to i sutite”. Ne moze i ovce (ogromnu lovu za poljoprivredu) i novce (utjecanje na cijene inputa – goriva i gnojiva).

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

ovaj reffresh na pda-u je krasan, dupliram se

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Simone tresu ti se ruke na tipkovnici? [smiley]

ovaj reffresh na pda-u je krasan, dupliram se

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj


citaj Price=Average cost citaj regulacija citaj strateska firma citaj HHS citaj hrvatska poljoprivreda citaj losa opskrba plinov citaj Bog citaj idemo dolje

Panda, slažem se sa tobom ali sam ipak nadopunio ove tvoje natuknice:

citaj Price=Average cost + profit + rezervacije + full amortizacija+ možda još nešto
citaj regulacija = kontinuriana opkrba plinom po Vladinom prijedlogu cijena plina do 2011 i zakonu o umjetnim gnojivima + reguliranim novim cijenama već od sutra.
citaj strateska firma = 2400 zaposlenih i 1,3 mil tona gnojiva od kojih 60 % smanjuje uvozni- izvozni deficit a tek onda 40% za domaće kupce
citaj HHS = briga za selo, ulaganja u melioracijske kanale, sustave navodnjavanja, edukacija, uporaba agrotehnike, poticaji za selo i poljoprivredu, ulaganja u osiguravajuća društva, popusti i povrati poreza za ulaganja u poljoprivredu i mehanizaciju, i sl. u iznosu od 6 milijardi i više
citaj hrvatska poljoprivreda = u zadnjih 3 godine sasijano je puno manje površina nego 2004 pa treba ulagati u gore navedeno, jer je stanje skromno a to je sad briga ministra poljoprivrede i nove vlade
citaj losa opskrba plinom = nažalost točno ali skladište plina bit će briga novog gazde
citaj Bog = hvala dragom Bogu za sve ono što nam je podario do sada
citaj idemo dolje = vjerojatno misliš o preuzimanju luke Šibenik preko koje Petrokemija plasira svoju robu u inozemstvo

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Evo ja imam neprovjerenu informaciju da jedna kompanija želi preuzeti PTKM, a sada te informacije stvarno su upitnik. Ova informacija pogoduje svim dioničarima PTKM, stoga i ako radnici uzmu dionice, ovaj kupac bi uzeo svih 100 posto dionica, stoga će biti u interesu PTKM da radnici uzmu dionice…. Ali ove informacije su neprovjerene i nepotvrđene, ali pišem ih da ih znate…….
Stvarno su nepotvrđene informacije…..

stoga uzmite sa rezervom ove informacije….

Poruke objavljene na forumu predstavljaju mišljenje njihovih autora, a Poslovni dnevnik ne može se držati odgovornim za njihov sadržaj. Poslovni dnevnik ne preporuča ulaganje na temelju informacija s foruma bez dodatne provjere istih.

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/

Kolega uzeli smo s rezervom, jer ovakav post bas i nema smisla i rusi vjerodostojnost svih nas na forumu…:(

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

Čini se da su se svi pomirili s poskupljenjem gnojiva.

Vaš link

U Petrokemiji vlada neizvjesnost i zbog najavljenog poskupljenja plina. Iako u Kutini još nisu primili službeno priopćenje, neki su potrošači od INA-Naftaplina već dobili na potpis nove ugovore u kojima je umjesto dosadašnje cijene 1,07 kuna za prostorni metar ukalkulirana cijena 1,40 kuna. Koliko će iznositi poskupljenje plina za Petrokemiju, kao najvećeg potrošača, još nije poznato, ali nema sumnje da će ono uzrokovati poskupljenje mineralnih gnojiva.


Evo ja imam neprovjerenu informaciju da jedna kompanija želi preuzeti PTKM,


Kolega uzeli smo s rezervom, jer ovakav post bas i nema smisla i ruši vjerodostojnost svih nas na forumu…:(

Slažem se i podupirem tvoj stav, jer nema smisla da netko sutra ulaže na temelju glasina ili onih rekla kazala već nam je potreban argument za sve što pišemo.

[sad]

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


Čini se da su se svi pomirili s poskupljenjem gnojiva. Vaš link U Petrokemiji vlada neizvjesnost i zbog najavljenog poskupljenja plina. Iako u Kutini još nisu primili službeno priopćenje, neki su potrošači od INA-Naftaplina već dobili na potpis nove ugovore u kojima je umjesto dosadašnje cijene 1,07 kuna za prostorni metar ukalkulirana cijena 1,40 kuna. Koliko će iznositi poskupljenje plina za Petrokemiju, kao najvećeg potrošača, još nije poznato, ali nema sumnje da će ono uzrokovati poskupljenje mineralnih gnojiva.

vidi se koliko je to osetljiva tema (kako se sprema teren za poskupljenje), na žalost za one koji kupuju gnojiva ptkm, nije dobro ali to će se na kraju ionako prenijet, na konaćnog potrošaća, oćito je došlo vrijeme, da petrica poćinje poslovat sa plusom, kakav god bio na kraju….
a to je prepoznala i investicijska javnost

[thumbsup]

New Report

Close