PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Večeras je u “dnevniku” najavljeno poskupljenje gnojiva iz Petrokemije.
Sutra bi moglo biti paljbe. [thumbsup]

[color=blue][b]Dovoljno... nikad nije dovoljno.[/b][/color] [i][/i]

Neto dobit od 50 milijuna kuna iznosi oko 15kn po dionici, što na cijenu dionice od 310kn čini oko 5%
Hehehe, možda nam se smiješi dividenda od oko 5kn po dionici? [pray]

Moramo pričekati da vidimo što će biti sa američkom ekonomijom, ako se stvarno pokaže da klize u recesiju, to će utjecati na smanjenje cijene nafte i derivata, vis a vis usporavajuće najveće svjetske ekonomije.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Gorane, zanimljiv osvrt na dionicu Petrokemije.
Naime, i ja sam vlasnik navedene dionice tako da nebi volio da netko shvati ovo kao navlakušu.
Smatram da se iza ove pojačane kupnje (na bidu postoje 2-3 naloga veća od 1000 komada malo iznad 300 kn, te desetak naloga po 200 i 300 kom) ne stoji samo očekivanja o korektnim rezultatima, cca 50 mio kn dobiti već realnija skorašnja privatizacija. Naime nije tajna da je Todorić pokazao interes za Petrokemiju, što bi definitivno podržao i HSS i Vlada jer jer Todorić ima izvrsne “lobiste”, a i dobro prođu kod seljaka za razliku od prethodno spominjanih Rusa, koji definitivno nisu isključeni iz igre jer je Todorićeva svita nedavno posjetila Moskvu i susrela se sa vrlo moćnim ljudima iz naftno-plinskog biznisa tako da se tu definitivno nešto kuha, pitanje je šta?
Prema meni jedina negativna stvar po pitanju cijene dionice PTKM je “dodjela” dionica sadašnjim i bivšim radnicima koja će biti znatno ispod trenutne cijene, plin kao glavna sirovina je u drugom planu jer Toda će uz pomoć Rusa i naravno države opet ispregovarat na zadovoljtvo sviju nas.

Važeći podaci za uredovni dan 10.01.2008 .

PETROKEMIJA D.D./REDOVNA DIONICA PTKM-R-A

Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1.
HRVATSKI FOND ZA PRIVATIZACIJU
1.210.822 36,24 Osnovni račun
2.
MINISTARSTVO GOSPODARSTVA, RADA I PODUZETNIŠTVA
869.396 26,02 Osnovni račun
3.
PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN
208.022 6,23 Skrb. račun
4.
HPB D.D./KD INVESTMENTS – VICTORIA FOND
101.814 3,05 Skrb. račun
5.
HPB D.D./KAPITALNI FOND D.D.
68.581 2,05 Skrb. račun
6.
ZAGREBAČKA BANKA D.D.
59.415 1,78 Skrb. račun
7.
HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG
43.395 1,30 Skrb. račun

8.
RH,VLADA,SREDIŠNJI DRŽAVNI URED ZA UPRAV.DRŽ.IMOV
40.000 1,20 Osnovni račun
9.
HPB D.D.
37.147 1,11 Skrb. račun
10.
RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB
37.112 1,11 Skrb. račun
Ukupno: 80,08

Slažem se, Gorane!

Sve mi se izglednije čini da se približava ono što čekamo već dugo, a insideri zadnjim snagama pokušavaju uzeti dionice iz ruku “malih”, jer zašto bi mali zaradili…kad mogu veliki!

a kad ne ide drukčije, nahuškaj medije da negativno pišu!

Baš bih volio vidjeti broj dioničara sa preko 100 dionica!

Pozdrav svima!

Možeš tražiti uvid u knjigu dioničara!
Ja i članovi obitelji smo s godinama skupili puno više od 100……..recimo XXXX dionica Petrokemije i dalje dokupljujemo. I mene interesira ta lista. Ljudi će u budućnosti moči disati zagadjen zrak………..ali ne će moči to raditi gladni. Oprostite na ovom zločestom komentaru [embarass]

marcello

Misliš da je to moguće zatražiti od nekoga u Kutini, a da se ne mora ići tamo?
Znam da se može kupiti cd od sda…iako ne znam detalje ni o tome…


Misliš da je to moguće zatražiti od nekoga u Kutini, a da se ne mora ići tamo?
Znam da se može kupiti cd od sda…iako ne znam detalje ni o tome…

odeš tamo, popuniš formular, uplati se u pošti prije toga iznos od 481kn (ako se dobro sjećam), čak njih nazvati da daju podatke prije toga, priloži se uplatnica i formular, pričeka pola sata i to je to, dobar tek [thumbsup]


Prema meni jedina negativna stvar po pitanju cijene dionice PTKM je “dodjela” dionica sadašnjim i bivšim radnicima koja će biti znatno ispod trenutne cijene, plin kao glavna sirovina je u drugom planu jer Toda će uz pomoć Rusa i naravno države opet ispregovarat na zadovoljtvo sviju nas.

Po meni je to pozitivna stvar jer ćemo moći kupovati jeftino, pogledajte situaciju na Đuri, pa to je milina, može se kupovati do mile volje [thumbsup]


pogledajte situaciju na Đuri, pa to je milina, može se kupovati do mile volje [thumbsup]

nema više … gotovo …
[lol] [lol]

I love the Smell of Profits in the Morning


Baš bih volio vidjeti broj dioničara sa preko 100 dionica! Pozdrav svima!

I ja isto molim, ako netko ima noviji podatak da napiše, puno bi pomoglo.
[pray]


glavonja: ” Prema meni jedina negativna stvar po pitanju cijene dionice PTKM je “dodjela” dionica sadašnjim i bivšim radnicima koja će biti znatno ispod trenutne cijene, plin kao glavna sirovina je u drugom planu jer Toda će uz pomoć Rusa i naravno države opet ispregovarat na zadovoljtvo sviju nas. ” Po meni je to pozitivna stvar jer ćemo moći kupovati jeftino, pogledajte situaciju na Đuri, pa to je milina, može se kupovati do mile volje [thumbsup]

Kolega,
Povlaštena kupovina dionica vrijednih radnika ove Kutinske firme ići će malo sporije i organiziranije u odnosu na Slavonsko Brodskog diva. Stožer za obranu Petrokemije je i prije pokazao iznimnu organiziranost i sposobnost samoborane od svih “kunolovaca” pa sumljam da će te dionice lako završiti na burzi.
Jedno jutro će na vrata Petrokemije zakucati i par kandidata koji bi kupili tvornicu a sa druge strane će sjesti netko iz Vlade RH i stožer (sindikat) Petrokemije te ravnopravno pregovarati u budućnosti iste.
Jeftino smo svi mi kupovali prije godinu ili dvije i više nikad.
Svakako bi želio napomenuti da je lock up period = cca 1 god ili neki drugi organizirani oblik radničkog dioničarstva ESOP gdje je zabrana prodavanja 3- 5 godina vrlo vjerojatan da nekažem garantiran.
Jedino je prodaja dionica u radničkom dioničarstvu, lock up periodu ili Esopu dozvoljena prilikom preuzimanja tvrtke.
Nigdje kao u Petrokemiji nije prisutna briga o samoj tvornici i budućnosti iste od strane njezinih radnika samo ako zadrže dionice moći će sjedati za stolom i ravnopravno sa državom razgovarati o sudbini tvornice, o odabiru strateškog partnera, o uvjetima privatizacije koji će sigurno doći,
Uzmimo samo jednu malu računicu ako će se ponuditi 12% firme – 400 000 dionica podjelimo sa prosječno 4000 radnika to je samo 100 dionica koje bi oni trebali plaćati od 114 kn do 217 kuna ovisno o vremenu provedenom u Petrokemiji. To znači da bi zarada po paketu a po sadašnjoj cijeni od recimo 310kn na burzi bi bila od cca max 19.700 do min 9.300 kn a to je da prevedem u plaće 3 – 5 plaća radnika.
Kao što smo i prije puno puta čuli od predstavnika sindikata Petrokemije da je njima najvažnije zadržati radna mjesta – tako da će “riskirati pregovarački položaj ” za dvije do 3 plaće je teško za očekivati.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

Mislim da ce biti vrlo jednostavno: “Dobili ste 6 milijardi i ministarstvo, i rasporedujte to i sutite”. Ne moze i ovce (ogromnu lovu za poljoprivredu) i novce (utjecanje na cijene inputa – goriva i gnojiva).

Svi kupuju ti prodaj - Svi prodaju ti kupuj

New Report

Close