PTKM (Petrokemija d.d.)

Naslovnica Forum Tržište kapitala Hrvatska PTKM (Petrokemija d.d.)

Forum namijenjen svim temama vezanim za dionice, obveznice i druge vrijednosne papire te trgovanje istima u Hrvatskoj.

Eto, objavljeno upravo da je HSS dobio ministarstvo poljoprivrede. E sad…sumnjam da će oni dozvoliti dizanje cijene gnojiva zbog svog glasačkog tijela, a s druge strane – energenti sve skuplji i skuplji. I pustimo sad projekcije “što bi bilo kad bi Rusi jednog dana kupili Petrokemiju”, pa se onda zavaravat kako će imati plina ko’ dreka, kako je plinovod Južni potok kroz Srbiju super stvar za Petrokemiju i ostalo. Skoncentrirajmo se na ono što imamo, a ne što bi moglo biti. Dakle, skupi energenti (uz napomenu da velik dio cijene ionako subvencionira država) koji će bit još skuplji, a HSS neće dat povećanje cijene gnojiva zbog seljaka. I petrokemija tu gubi, odnosno sve se slama preko leđa dioničara. Proizvodnja skupa, a profit manji. To što je proizvodna infrastruktura obnovljena i potražnja velika je sporedno (i dan danas mogu izvoziti u Tursku tisuće i tisuće tona, ali onda ne bi dostajalo za domaće potrebe.I još jedna stvar: sumnjam da će HSS u ove 4 godine pristati na privatizaciju. A bez nje nema povećanja proizvodnih kapaciteta. I tako u krug. Bojim se da od Mikinih projekcija ništa, barem ne u dogledno vrijeme.

Money talks, mankind listens... It's raining cash outside, and I'm not getting any wet!

to što će Hss dati ili neće ćemo još vidjeti, isto kao što je njihovo članstvo bliže Sdp-u i njihov program im je bliži pa se Frišćić za tren oka dogovori sa Sanaderom…druga je priča kad si u vladi[thumbsup]

bigfellow1:
Budi (po mogućnosti) političar! Gledaj ono šta ti je osobno u interesu. Seljaci će dobiti svoj dio od već ugovorenih državnih ulaganja u poljoprivredu………..koliko će dobiti ostali, hm……… pitaj Friščića & Co. Europska pravila o prinosima po 1/ha su neizostavna mjerila u buduće pa će se tome morati prilgoditi svi koji to moraju a i HR kad prije nego uđe u EU………………..znači neizostavno europski nivo prihrane svih poljoprivrenih kultura, obveza ispunjavanja bio-goriva i t.d. (izvoz isključujem) …..[thumbsup]

marcello


I pustimo sad projekcije “što bi bilo kad bi Rusi jednog dana kupili Petrokemiju”, pa se onda zavaravat kako će imati plina ko’ dreka, kako je plinovod Južni potok kroz Srbiju super stvar za Petrokemiju i ostalo. Skoncentrirajmo se na ono što imamo, a ne što bi moglo biti. …. sumnjam da će HSS u ove 4 godine pristati na privatizaciju. A bez nje nema povećanja proizvodnih kapaciteta. I tako u krug. Bojim se da od Mikinih projekcija ništa, barem ne u dogledno vrijeme.

E jesi dosljedan [lol] [lol] [lol]

Po meni je ovo odlična vijest i čak mislim da je potvrda privatizacije. Jer ne more i ovce i novce. Mislite da je sanki lud?

sad se već spekulira[smiley]

Cuj nece HSS dati privatizaciju iduce 4 godine?!

Ma sta ti pricas, pa nebi da je HSS dobio 50% glasnova na izborima pa ima prava donositi takve odluke…

Ako ti je zelja dokupljivati ispod 300kn morat ces se malo bolje potruditi[tongue]

Ne laje pas zbog sela.


to što će Hss dati ili neće ćemo još vidjeti, isto kao što je njihovo članstvo bliže Sdp-u i njihov program im je bliži pa se Frišćić za tren oka dogovori sa Sanaderom…druga je priča kad si u vladi[thumbsup]

Slažem se, sumnjam da će HSS neznam kakve bitne odluke donositi…

ZNA SE tko je gazda u toj vladi.

Ako vas je toliko strah prodajte dionice jer ima potražnje……………..[thumbsup]
Ah da vi nemate dionica PTKM, pa vi samo nagađate[bye]
Pozdrav svim dioničarima PTKM[thumbsup]

Napravi razliku http://pravipotez.blogspot.com/


Eto, objavljeno upravo da je HSS dobio ministarstvo poljoprivrede. E sad…sumnjam da će oni dozvoliti dizanje cijene gnojiva zbog svog glasačkog tijela, a s druge strane – energenti sve skuplji i skuplji. I pustimo sad projekcije “što bi bilo kad bi Rusi jednog dana kupili Petrokemiju”, pa se onda zavaravat kako će imati plina ko’ dreka, kako je plinovod Južni potok kroz Srbiju super stvar za Petrokemiju i ostalo. Skoncentrirajmo se na ono što imamo, a ne što bi moglo biti. Dakle, skupi energenti (uz napomenu da velik dio cijene ionako subvencionira država) koji će bit još skuplji, a HSS neće dat povećanje cijene gnojiva zbog seljaka. I petrokemija tu gubi, odnosno sve se slama preko leđa dioničara. Proizvodnja skupa, a profit manji. To što je proizvodna infrastruktura obnovljena i potražnja velika je sporedno (i dan danas mogu izvoziti u Tursku tisuće i tisuće tona, ali onda ne bi dostajalo za domaće potrebe.I još jedna stvar: sumnjam da će HSS u ove 4 godine pristati na privatizaciju. A bez nje nema povećanja proizvodnih kapaciteta. I tako u krug. Bojim se da od Mikinih projekcija ništa, barem ne u dogledno vrijeme.

i ja sam pisao o tome da bi hss mogao štopati cijenu gnojiva, a čuo sam i opcije da bi ministarstvo moglo subvencionirati ptkm za razliku poskupljenja plina, pa bi na taj način bili mirni i seljaci i ptkm. sigurno je da će hss biti protiv poskupljenja ali mislim da će biti slična situacija kao i sa ininim plinom. Dakle prvo će mesarić reć gnojiva idu recimo 28% gore, a HSS će reć neide i na kraju će se nać na nekoj sredini 10-20%. S druge strane izbori su prošli i HSSu je najlakše sada pristati na poskupljenje kad sve ide gore. sljedeći izbori su za 4 godine i da gnojivo poskupi 50% oni će u kampanji pričati da su se izborili da ne poskupi 150%. Također mislim da su se i seljaci pomirili da će gnojivo ići gore…

PTKM-R-A
Kupnja Prodaja
310,03 210
310,02 126
310,00 487
309,99 304
309,10 100

314,93 50
314,94 40
314,95 50
315,00 246
316,89 91

Kao u stara dobra vremena

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.


i ja sam pisao o tome da bi hss mogao štopati cijenu gnojiva, a čuo sam i opcije da bi ministarstvo moglo subvencionirati ptkm za razliku poskupljenja plina, pa bi na taj način bili mirni i seljaci i ptkm. sigurno je da će hss biti protiv poskupljenja ali mislim da će biti slična situacija kao i sa ininim plinom. Dakle prvo će mesarić reć gnojiva idu recimo 28% gore, a HSS će reć neide i na kraju će se nać na nekoj sredini 10-20%. S druge strane izbori su prošli i HSSu je najlakše sada pristati na poskupljenje kad sve ide gore. sljedeći izbori su za 4 godine i da gnojivo poskupi 50% oni će u kampanji pričati da su se izborili da ne poskupi 150%. Također mislim da su se i seljaci pomirili da će gnojivo ići gore…

Ma sigurno – poskupljenja prehrambenih proizvoda su već evidentna, a ona su reakcija na tek buduće poskupljenje gnojiva (uz ostale faktore dakako), a sve skupa i još više od toga zbog poskupljenja nafte i vjerovanja u daljnje poskupljenje nafte.

Što se tiče privatizacije, ostalo mi je u sjećanju da je netko pisao o tome da se prema smjernicama EU državne firme moraju privatizirati do određene mjere, i da za to postoji i propisasni rok. Molim da nas podsjeti na to s više informacija netko tko zna točno.

"[i]When does a guy decide to become an accountant? When he realizes he doesn't have the charisma to succeed as an undertaker. " [/i]

Mali osvrt:

Cijena dionice PTKM stagnira u zadnih 7 mjeseci na razinama od 260-300kn.
Nakon izvješća 3Q i dobiti od 13.7 mil kuna (tržište u korekciji) cijena PTKM pada do 260 kn. U zadnja dva mjeseca tko je htio mogao se dobro nakrcati na razinama od 260-280 kn.
Onda dolazi kraj godine i predsjednik uprave najavljuje dobit za 2007 god. od 50 mil kuna i opet ništa – na burzi cijena stagnira od 280-290kn.

I zamislite čuda tvornica se zatvara 10 dana prije plana (što uistinu nema nikakve veze jer remont je svakako jednom godišnje bilo u 12 ili u 1 mjesecu)
Svi pričaju o plinu i predsjednik uprave danas daje izjavu:
PETROKEMIJA TRAŽI HITAN SASTANAK NA TEMU PLINA Taj problem se sastoji od dva dijela: količina i cijene plina», istaknuo je predsjednik Uprave Boris Mesarić. Dodao je kako INA vrši snažan pritisak u vezi cijene plina, te da se bez pomoći Vlade RH ne može doći do rješenja. «Možemo im platiti ne znam koju cijenu, ali u zimskim uvjetima opet nećemo dobiti plin. Situacija je gora nego što je bila prije tri godine, a naredne godine bit će još gora», upozorio je Mesarić.
Predsjednik Uprave Petrokemije smatra kako tvornici ove zime može pomoći samo Bog, odnosno da ona ovisi o tome kakve će biti temperature u veljači.
http://www.petrokemija.hr/Default.aspx?tabid=52

Od Nove godine do danas cijena dionice narasla više od 6%, protrgovali su se milijunski iznosi na razinama preko 308 do 315 kn.
Danas kupnja i prodaja
Kupnja
310,03 210
310,02 126
310,00 487
309,99 304
309,10 100

Prodaja
314,93 20
314,94 40
314,95 50
315,00 246
316,89 91

U zadnjih par dana prolaze nalozi od 2000 kom odjednom i to sa prodaje ( možda netko mali kupjue iz cuga baš taj iznos)
Odnos kupnje i prodaje 3/1, navjerojatna potpora na kupnji a najveći dio velikih naloga prolazi sa prodaje.
Interes na kupnji neupitan a s druge strane nitko ne želi prodavati i prodavaju vjerojatno mali sudeći po nalozima.
ZAKLJUČAK utemeljen na javno dostupnim informacijama u zadnjih 2 tjedna.
Logički bi bilo:
– Pad cijene
– povlačenje naloga sa kupnje
– gubljenje interesa velikih ulagača
– Hypo(ostalo mu je još 43.395 kom) koji je u zadnja 3-4 mjeseca prodao cca 45 tisuća dionoca i koji je do prije tjedan – dva prodavao na razinama iznad 280 vjerojatno bi sa lakoćom počeo poklapati naloge na kupnji , ali on iznenada prestaje sa prodajom.

STVARNOST JE RAZLIČITA OD LOGIKE;
• Hypo kako sam i naveo iznenada prestaje sa prodajom – baš čudno
• Čim se stavi neka veća količina na prodaju to kupnja odmah poklopi.
• Cijena Ptkm raste
• Interes kupnje velikih količina je nevjerojatan ali na prodaji istih skoro da nema
Bit ću subjektivan i napisati:
Ako ću vjerovat predsjedniku Uprave Petrokemije koji smatra „kako tvornici ove zime može pomoći samo Bog“ isto tako ću i povjerovat da su svi oni sa kupnje mali ulagači koji na temelju javno dostupnih informacija kupju ovu dionicu.

Imam dionice PTKM i ovo nije poziv na kupnju ili prodaju.

Onome tko zna čekati, vrijeme otvara vrata.

New Report

Close